De bedrijven moeten het doen Contacta.nl de gedeputeerde 3 november 2012 deOndernemer Ben de Reu: 'Overheid moet pro-actief aan de slag'. Het thema van de Contacta van dit jaar is: "Kansen creëren". Be ter hadden we het zelf niet kun nen kiezen. Ik zou er zelfs nog aan toe willen voegen: en realise ren. Ontwikkeling stopt immers niet bij een idee. Pas in de prak tijk blijkt of iets ook werkbaar is. Tekst: Ben de Reu GOES - De titel past goed bij de actu ele economische situatie. Onzeker heid en teruggang zijn hierin kern woorden. Het is dan ook juist nu dat de overheid pro-actief aan de slag moet. Dat doen we als Provincie Zee land ook. We gaan op een nieuwe manier aan de slag met elkaar. Economische ontwikkeling, groei en innovatie: dat is de centrale focus van ons College. In onze nieuwe Econo mische Agenda staat hoe wij die ambi tie als college willen waarmaken om zo een stuwende kracht te vonnen voor de Zeeuwse economie. We spe len in op kansen die bij Zeeland pas sen, en zoeken daarbij voortdurend naar de verbinding en synergie met partijen en programma's binnen en buiten Zeeland. Agenda De Economische Agenda is tot stand gekomen in samenwerking met het economisch veld: ondernemers, over heden, onderwijs-, kennis- en maat schappelijke instellingen. Samen heb ben we de kracht van de Zeeuwse economie in beeld gebracht en de Zeeuwse economische topsectoren benoemd. We hebben vastgesteld wel ke concrete kansen er binnen deze economische sectoren zijn in relatie met nationale en Europese ontwikke lingen. Met als resultaat negen "busi ness cases", negen kansrijke program ma's voor Zeeland. Voor iedere busi ness case is een trekker uit het bedrijfs leven benoemd, een persoon met ge zag binnen de sector en met een net werk binnen en buiten Zeeland. Be trokken partijen uit liet bedrijfsleven, onderwijs en overheid gaan onder lei ding van deze trekker aan de slag om de business cases uit te werken en de ambities uit de Economische Agenda waar te maken. De Provincie Zee land levert, net als de andere betrokke nen, steeds de nodige kennis,, kunde, netwerk en middelen. Visualiseren Dit laatste willen we ook op de Con tacta 2012 visualiseren. Provincie Zee land staat dit jaar op de Contacta in een gezamenlijke stand met Economi sche Impuls Zeeland. Thema is econo mische ontwikkeling en innovatie. Sa men met ondernemers uit het MKB gaan we op weg naar groei en innova tie. We laten zien wat de Provincie en Impuls te bieden hebben aan de hand van concrete voorbeelden. Waar mogelijk, kiezen we voor pro jecten die plaats vinden in de Kanaal zone of een voorbeeld zijn van bioba- sed economy en agrofood. Op een Gedeputeerden op de beurs Op dinsdag 6 november tussen 18.00 en 22.00 uur is gedepu teerde Ben de Reu aanwezig. Op woensdag 7 november is gedeputeerde Kees van Beveren tussen 15.00 uur en 17.00 uur aanwezig; 's avonds zijn gedeputeerde Ben de Reu en gedeputeerde Sjoerd Heijning aanwezig. verrassende manier willen we de on dernemers laten zien wat we als over heid en intermediaire partijen te bie den hebben. Dat doen we door prakti sche informatie te geven over vesti gingsmogelijkheden. over kennis en netwerken waar we u mee in contact kunnen brengen en over stimulerings regelingen die beschikbaar zijn voor innovatieve ideeën. Mijn collega's en ik zelf zijn ook op de beurs aanwezig en graag gaan we met u in gesprek. In het kader vindt u de tijden waarop u ons kunt treffen. Ik hoop u te kunnen helpen van idee naar realisatie! Ben de Reu is Gedeputeerde economie van de Provincie Zeeland Wat zou Zeeland zijn zonder zee en dus, zonder toeristen. Industrie, een van de belangrijkste peilers van de Zeeuwse economie. Innoverend: de aqua cultuur. Zeeland beschikt over de beste havens van Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109