Op West-Brabant Plein staan starters centraa Zeeuws-Vlaams paviljoen: opleving Pliegerplein: synergie toeleveranciers Contacta.ni pleinen 3 november 2012 deOndernemer m Alle statafels voor startende Brabantse ondernemers op het West-Brabant Plein zijn weer bezet. Ca. 20 starters vormen het gezellige hart, terwijl de 'gevestigde' deelnemers het Plein van ca. 500 m2 completeren. Een signeersessie met Hans van Breukelen op 7 november, een studio van VSM Media waar da gelijks life opnamen gaan plaatsvinden, een Bu siness Club West-Brabant Panel en presentaties van o.a. Kredietbank Brabant en Rosmalen Ge rechtsdeurwaarders maken het West-Brabant Plein dit jaar extra dynamisch. Michael Marinus, accountmanager Laudam De tachering uit Bergen op Zoom reageert enthou siast als ik hem vraag naar hun deelname aan het West-Brabant Plein op Contacta.nl 2012, "We staan er al 10 jaar. Eerst met een individue le stand, maar deelname aan het Plein werkt drempelverlagend," zo ervaart Michael. "De formule werkt goed, er is altijd aanloop en be weging. De deelnemers helpen elkaar en bren gen soms klandizie aan!" Laudam Detachering is een jong bednjf, dat in 2000 is opgezet door een Poolse broer en zus. Sindsdien kent het be drijf een constante groei en viert het deze maand haar 12,5 jarig bestaan. Laudam deta cheert ca. 250 Poolse medewerkers in het ge bied tussen Tilburg, Rotterdam, Temeuzen en Goes in diverse sectoren. Sinds 2007 is Lau dam gecertificeerd en aangesloten bij VCU. "Hiervoor is bewust gekozen," benadrukt Ma rinus, "het bedrijf heeft zich hiermee blijvend geprofessionaliseerd." De presentatie "Geldzorgen op de werkvloer" van Peter van Stnen, preventiemedewerker Kredietbank West-Brabant in samenwerking met Rosmalen Gerechtsdeurwaarders uit Bre da is opmerkelijk. Kredietbank West-Brabant richt zich uitsluitend op hulp aan particulieren met financiële problemen, maar goede voor lichting aan werkgevers werkt preventief voor de werknemers en voorkomt problemen bij beide partijen. De do's en don'ts voor de werkgever komen aan de orde tijdens deze pre sentatie en helpt het taboe rondom financiële problemen te doorbreken. Beide partijen staan overigens met een eigen stand op het West-Brabant Plein. Wie zich de hoogtijdagen van het Zeeuws Vlaams Paviljoen herinnert, zal toch enigszins verrast zijn bij wat er nog rest van het meest Bourgondische Plein uit de Contacta geschiedenis. Maar na een aantal jaren van afwezigheid bouwen Johan Morcus van Witte Boussen, Odile de Pooter van Gemeente Sluis, Jan Vinke en Annelies Korst van 'Recht door Zee' sinds 2011 aan de revival van het Zeeuws Vlaams Paviljoen op Contacta.nl Annelies Korst van 'Recht door Zee' is daar om blij met de huidige deelnemers. "In Zeeuws-Vlaanderen is het bewegen tussen twee uitersten; de internationaal georiënteer de industrie en kleine MKB bedrijven. Be drijven van het kaliber van DOW staan nu eenmaal niet op een regionaal georiënteerde beurs. Zij kiezen voor deelname aan de ei gen branchespecifieke jaarlijkse beurzen. Ik ben zelf net terug uit Istanboel, waar ons be dnjf een stand heeft gebouwd en ingericht voor één van onze grote klanten in de kolen- overslag." Het Zeeuws Paviljoen is overi gens ontworpen door 'Recht door Zee' en voor diverse deelnemers verzorgt zij ook de standinnchting. 'Toversluis' neemt de cate ring van streekgebonden hapjes en proeve- rijen voor haar rekening. Toversluis is één van de nieuwe deelnemers in het Paviljoen, maar zeker geen onbekende op Contacta.nl. Öok Hijs- en heftechniek Mennens is na twee jaar van afwezigheid weer present in het Paviljoen. "Ik vind het belangrijk dat we onze naamsbekendheid in de regio vasthou den," zegt Jeska van Nieuland, vertegen woordigster rayon Zeeland. "Deelname aan Contacta.nl is een prima gelegenheid om on ze ontwikkelingen en projecten onder de aandacht te brengen." Andere nieuwkomers zijn Online Planning en ServiceNet ITF, bei den gespecialiseerd in ICT dienstverlening. Loyale Contacta.nl deelnemer 'Even Kijken' uit Temeuzen en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten hebben eveneens een stand in het Zeeuws-Vlaanderen Paviljoen. Na een succesvolle 2011 editie krijgt ook het Plieger Plein in 2012 een vervolg. "Ons Plein heeft dit jaar een andere locatie, we bezetten nu een deel van de Westerscheldehal. Het wordt allemaal nog aantrekkelijker," vertelt een enthousiaste Marc van Keulen, vestigingsmanager Plieger Goes. "Onze toeleveranciers hebben de meerwaar de van Contacta.nl vorig jaar ervaren. Ze wil len graag weer meewerken aan het vergroten van de aantrekkingskracht en de kruisbestui ving op Contacta.nl. Aan iedere standhouder is gevraagd een eigen beursactie te ontwikke len en een groot aantal relaties en potentials zijn persoonlijk uitgenodigd om het Plieger Plein te bezoeken. Het moet dus echt aan trekkelijk zijn om naar Goes af te reizen om zoveel mogelijk contactmomenten te creë ren. "Vrijwel de hele producdijn van de mer ken van Plieger is vertegenwoordigd en daar zijn we best trots op," aldus Van Keulen. "Dit keer staan we zelf met een stancl en een eigen topmerkkeuken, dat wordt een blik vanger! Plieger breidt nog steeds uit in Ne derland. De 60e vestiging werd onlangs geo pend. "We zijn een sterk merk als toeleveran cier voor de professionele installatiemarkt en plukken daar ook nu in crisistijd de vruchten van. We zien in deze samenwerking op het Plein de toegevoegde waarde voor alle par tijen. Ook prospects krijgen een uitnodiging om kennis te maken. We openen op dinsdag avond met een walking diner voor een her nieuwde kennismaking tussen de deelnemers onderling. Voor VASCO accountmanager Rudy Spruijt is Contacta.nl een ideale beurs. "Hier ontmoeten wij in drie dagen tijd alle interessante opdrachtgevers en installateurs uit de groothandel, vakhandel, projectont wikkeling en bouw. Alle vorige edities van Contacta.nl waren we ook present. De Zee landhallen liggen midden in mijn rayon zuid west, het vernieuwde CONTACTA con cept is prima." VASTCO, leverancier van de sign radiotoren en ventilatiesystemen in de woningbouw ervaart een wijziging in de vraag naar zijn producten. Meedenken en aanpassen van het assortiment zijn nodig om in te spelen op de markt," zo benadrukt Spruijt. "Dit doet VASCO o.a. door de de signradiatoren aan het segment aan te passen. In de ontwikkeling van ventilatiesystemen is VASCO innovatief en dit maakt geluidsarme ventilatie mogelijk in ieder woonhuis." PAAL RAAI *'.ERK Zeeuws-Vlaams

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107