Visie vooruit, maar vergeet de zijkanten niet1 Alternatief financieren bij Zwaartekracht 1 Ir ED deOndernemer 3 november 2012 Contacta.nl jubileum De directie van het jubilerende bedrijf Auto Poppe. Wie gedurende vijftig jaar een au tobedrijf runt en daar met diverse vestigingen een enorm succes van maakt, doet het uitermate goed als ondernemer. Immers, het zijn krappe tijden in de auto- business en dat is niet voor de eerste keer. Ook Volkswagen en Audi dealer Auto Poppe maakte stormen mee waarbij overleven niet altijd makkelijk was. Tekst: Ad van Bladel GOES - Directeur/eigenaar Gillis Poppe omschrijft het als volgt: 'Gedu rende de afgelopen vijftig jaar is de vi sie steeds geweest: recht vooruit, maar vergeet de zijkanten niet.' Gillis Poppe: een ondernemer pur sang. Echt heel bewust maakte Gillis Poppe de start van het bedrijf m 1962 als NSU-dealer met een Volvo agent schap erbij, niet mee. Daarvoor Was hij toen te jong. Poppe: 'Op een be paald moment is daar Audi bijgeko men en dat ging heel goed. Dat was in wezen de basis voor het bedrijf zo als het nu bestaat. Zeker toen we er van de importeur ook Volkswagen bij kregen zijn we binnen heel Zeeland enorm gegroeid en staan we waar we nu staan.' Een gouden jubileum is altijd een mo ment waarop je even terugkijkt op het verleden. 'Niet te lang', vinden ze bij Auto Poppe, wantje moet als on dernemer vooral vooruit kijken. Gil lis Poppe: 'Natuurlijk hebben we min dere jaren meegemaakt, maar ik vind dat die je juist een stimulans moeten geven om door te gaan en het beter te doen. Je mag best eens achterom kijken; dat is ook nuttig om te leren van zaken die in het verleden hebben gespeeld, maar doe dat niet te lang. Mijn filosofie is datje samen met je medewerkers vooruit moet kijken, een brede visie ontwikkelen en naar oplossingen zoeken. Juist in mindere tijden ben je aan je klanten verplicht een stap extra te zetten. We moeten dóór, geen tijd verloren laten gaan. Ondernemers worden niet geboren maar gemaakt en dat merkje het best in minder florissante tijden.' Poppe wordt in deze visie ondersteund door zijn staf onder wie Bram Lokers en janjaap Hietkamp. Bram Lokers: 'Ondernemen is mensenwerk en het gaat er bij succesvol ondernemen dus om datje medewerkers meekrijgt in je visie. Het is al lang niet meer zo dat je een gezonde onderneming kunt runnen met drie mensen in de top die alles bepalen. Maak gebruik van je de breedheid van de knowhow van je medewerkers. Pas dan krijg je ze echt mee.' Breed scala Auto Poppe is een bedrijf dat mobili teit in de breedste zin ziet als zijn core business. Niet alleen zijn er de Volles- wagen en Audi personenwagen dealerbedrijven, ook op het gebied van bedrijfsauto's is Volkswagen, en daarmee Auto Poppe, marktleider in Zeeland. Op het gebied van personen auto's kan iedere doelgroep worden bediend: van de nagelnieuwe compac te bestseller Volkswagen Up! tot de imponerende Audi's AS of R8. Met de compacte maar ruime Caddy, de al oude Transporter (zelfs Bestelauto van het Jaar 2013) en de nog ruimere Crafter dicht het merk de hele markt op solide wijze af. janjaap Hietkamp: 'In Zeeland is de particuliere markt groter dan die voor bedrijven, maar dat heeft ons juist doen besluiten om voor bedrijfswagens een eigen buiten dienst op te zetten. Niet afwachten tot klanten naar jou toekomen, maar actief de markt bewerken en onderne mers zo goed mogelijk van dienst zijn, is ons credo. Om zakelijke klan ten met een personen- of bedrijfswa gen beter van dienst te kunnen zijn hebben we onlangs onze leasetak overgedaan aan Volkswagen Leasing. Die zijn gespecialiseerd en veel groter en kunnen dus sterker concurreren in de markt. Met nog scherpere aanbie dingen voor onze klanten tot gevolg. Voor ons als bedrijf heeft het als voor deel dat we ons helemaal kunnen con centreren op het hart van de zaak.' Naast al deze takken heeft Auto Pop pe een verhuurbedrijf voor zowel per sonen- als bedrijfswagens en een ei gen schadeherstelbedrijf. Wie anders kent de auto's zo goed als de eigen dealer. Foto: Marijke Folkertsma Zinderende Zaterdag In het kader van het 50-jarig be staan van Auto Poppe én ter ge legenheid van de introductie van de splinternieuwe Volkswa gen Golf, wordt vandaag bij al le Auto Poppe vestigingen een Zinderende Zaterdag gehou den waarbij het publiek kan profiteren van allerlei spectacu laire aanbiedingen met het getal 50 als leidraad. Mooie pakket aanbiedingen, gunstige finan ciële producten en op maat ge maakte bedrijfswageninrichtin- gen zullen worden aangebo den. De Zinderende Zaterdag twee sterren: Auto Poppe en de Volkswagen Golf. Ook vandaag is het bandenwis- seldag en tegelijkertijd wordt de landelijke winterchgckdag gehouden. Vanaf 10.00 uur staat een winterbuffet klaar met onder meer erwtensoep en glühwein. Meer informatie oner deze Zinderende Zaterdag via: wunn. autopoppe.nl. Krijgt een ondernemer nog wel krediet? De reguliere geldver- strekkers, zoals banken, zeggen dat dit nog steeds gebeurt, maar in de praktijk ervaren (MKB) on dernemers steeds vaker proble men met de financiering. GOES - Hierdoor kunnen onderne mers in de problemen komen en wordt het voor startende onderne mers steeds lastiger om hun plannen te verwezenlijken. De Zwaartekracht Groep heeft daarom concrete stappen gezet om MKB-ondememers de hel pende hand te bieden. Tijdens een ses sie in de Contacta Arena zullen een aantal succesvolle initiatieven op het gebied van "alternatief financieren" worden gepresenteerd. Paneldiscussie De Zwaartekracht Groep is een nieuw concept in bedrijfsadvisering. Het is anders dan'andere adviesbu reaus. Een team van zelfstandige on dernemers, die ieder vanuit hun eigen specialisme andere ondernemers en managers van advies van een hoog ni veau kunnen voorzien. Ze zijn onder nemers vóór ondernemers'. Op de openingsavond van Contacta.nl 2012 verzorgt Zwaartekracht een bijzonde re sessie, waarin een aantal succesvolle initiatieven op het gebied van 'alterna tief financieren' wordt gepresenteerd. Tom Vroemen, directielid van Crow- daboutnow Nederland vertelt over crowdfunding specifiek gericht op de Zeeuwse tak Investeerinzeeland.nl. Ad Koppejan, voormalig CDA-ka- merlid en nu beroemde Zeeuw, laat u kennis maken met De Kredietunie, een nieuw initiatief dat binnenkort ook in Zeeland vorm krijgt als samen werkingsverband tussen Ad Koppejan en Zwaartekracht. Tot slot spreekt ook Ad de Korte, directievoorzitter Rabobank Oosterschelde. Hij zal zijn visie geven op een mogelijk vruchtba re samenwerking met bovenstaande partijen. Na de presentatie volgt een discussie tussen de zaal en een panel van verte genwoordigers van 'alternatieve finan ciering.' Deze discussie wordt geleid door Scar lett Kwekkeboom, directeur Janse&Janse BV en een goede beken de van het Zeeuwse MKB. Dinsdag 6 november a.s. - 'Alternatief Fi nancieren' - 20.00 ii. - Contacta Arena gg; t* ui* fe&ataws-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 102