Vallen, opstaan weer doorgaan en m deOndememer 3 november 2012 Contacta.nl sprekers Dan wordt er wel wat gemopperd, maar uit eindelijk is er een oplossing. Ik hoop ook dat ze dit in de toekomst mee kunnen nemen, denken in mogelijkheden, buiten de gebaan de paden, een stukje emancipatie van huis uit, zo lijkt me." Jacqueline lean op deze ma nier, naast zakenvrouw van het jaar, zeker ook het rolmodel van de succesvolle moeder worden. Iets wat zij zelf ervaren heeft bij haar Goese oma's, die een actieve rol speelden in de middenstandsbedrijven van haar opa's. Zelfstandig ondernemen Na haar middelbare school studeerde Jacqueli ne rechten, omdat ze eigenlijk niet goed wist wat ze wilde. Het bleek uiteindelijk de juiste keuze, want ze raakte gefascineerd door schuldproblematiek. Na haar studie werkte ze bij een rechtsbijstandkantoor voor onderne mers en kwam daar volop in aanraking met ondernemers in de .financiële problemen. Uit eindelijk kwam haar latere compagnon aldaar de gemaakte financiële afspraken niet na en stopte ze met deze samenwerking. Na een aar zelend begin als zelfstandig schuldhulpverle ner zonder vaste inkomsten, trok ze de stoute schoenen aan en stapte naar de gemeente Am sterdam om daar een regeling te treffen als ad viesbureau voor schulphulpverlening. Uitein delijk betekende deze stap het fundament van haar bedrijf. Het beeld dat Jacqueline schetst van ondernemers in de financiële problemen, is lange tijd onderbelicht gebleven. Door on dernemers zelf, omdat je de vuile was nu een maal niet buiten hangt. Maar ook door de om geving, die graag wil meeliften op je succes, maar vindt dat financiële problemen vooral je eigen zaak zijn. Nu 1B jaar later wordt er door banken, accountants, belastingdienst en gemeenten doorverwezen naar Zuidweg Partners op het moment dat deze instellingen zelf geen rol meer kunnen spelen in een oplos sing. In de huidige crisis is het onderwerp schuldproblematiek zeer actueel. Jacqueline ziet op dit moment dan ook een uitbreiding van de activiteiten op dit gebied. "De laatste jaren zijn er erg veel starters geweest, die min der gewend zijn aan ondernemen. Een groot aantal van hen redt het dus niet en komt in fi nanciële problemen. Er is nu meer aandacht voor de problematiek, maar de neiging naar struisvogelpolitiek is groot. Veel onderne mers vragen echt veel te laat om hulp. Ik zou willen dat ze veel eerder bij ons komen, want met adequate hulp kan er veel leed bespaard worden. Bij een faillissementsaanvraag wordt men vaak persoonlijk aansprakelijk gesteld voor de schulden, met alle gevolgen van dien voor hun privéleven. Wij helpen mensen weer om de lasten op orde te krijgen. In een notendop betekent dit hulp bij overfinancie- ring van schulden, het regelen van een aflos singstraject, schulden afkopen, bankzaken re gelen en het zoeken naar werk of hulp bij een doorstart." Begin 20123 verschijnt er een boek over de ervaringen van Jacqueline Zuidweg met de schuldproblematiek bij ondernemers met als titel 'Vallen, Opstaan en Weer doorgaan' Woensdag 7 november ARENA - 19.00 u: Jacqueline Zuidweg - Zakenvrouw van het jaar 2012 "Ik ben een positieveling, die denkt in mogelijkheden," zegt Jacqueline Zuid weg als ze zich als ondernemer moet omschrijven. "Het ondernemen heb ik gaandeweg geleerd, ondernemen was voor mij niet een vooropgesteld doel. Ik leer nog elke dag en ga nuchter om met het succes. Als ik mensen ontmoet uit het verleden zeggen ze vaak dat ik niets ben veranderd. Dat vind ik een compli ment. Ik ben authentiek en werk doelge richt en ambitieus aan mijn bedrijf." Tekst: Annet van de Ree GOES - In haar rol als Zakenvrouw van het jaar 2012 spreekt Jacqueline op dit moment wekelijks voor kleine en grote groepen in het land en steekt ze 50 procent van haar tijd in deze rol als ambassadeur van de Nederlandse zakenvrouw. "Onlangs sprak ik 1.500 man toe van de BOVAG, dat was wel indrukwek kend. Eind september was ik in de Wester- kerk in Goes tijdens het Zeeuwse zakenvrou wen ontbijt daar en binnenkort dan de presen tatie op Contacta.nl. Daar kijk ik echt naar uit. Een bezoek aan Goes is altijd een beetje thuiskomen. Ik combineer het vaak met fami liebezoek. In Goes ligt toch mijn basis. Ik heb daar tot mijn achtste gewoond, ging gewoon op het fietsje naar de zwemles in het open lucht zwembad. Er is de afgelopen jaren veel gemoderniseerd, maar het eigen Goese karak ter is gelukkig gebleven." Mogelijkheden Zuidweg Partners, het bedrijf van Jac queline, biedt insolventie bemiddeling, een mooie benaming voor hulp aan on dernemers en ex-ondememers bij het opzetten en uitvoeren van hoogwaar dige en landelijke beschikbare schuldhulpverlening. Met vijf ves tigingen door het land heeft Jac queline de vinger nadrukkelijk op een zere plek gelegd. Hoe haar bedrijfsvoering en verdien- model er uitziet, daar gaat ze niet te diep op in, maar achter de vlotte en aimabele Jacqueli ne zit.zonder enige twijfel een strakke onderhandelaar, een vrou\v die leiding neemt en zich zeker de kaas niet van het brood laat eten. "Ook bij'mij is het zeker niet vanzelf gegaan, was niet zo zakelijk. Het was zwemmen in het diepe en ben ze ker ook hard gevallen in de afgelopen 18 jaar. Maar ik wilde toch' een adviesbu reau neerzetten, dus heb een plan ge maakt en ben ik aan de slag ge- s, gaan. Ik zeg dat ook tegen mijn dochters als het hen tegenzit: Denk in mo gelijkheden! Jacqueline Zuidweg, een positieveling, zoals ze zelf zegt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100