verloren buitenland 19 Britse premier David Cameron moet kiezen: Brussel of Londen B Kerst in Liineburgerheide B Kerst in Zuid-Limburg B Kerst in Tirol B Kerst aan de Bodensee B Kerst in Boedapest Veel beelden van verdachten K RAS L. B Kerstshoppen in Keulen B Kerstshoppen in DUsseldorf l VIL-f B Kerstshoppen in Berlijn B Kerstreis Sauerland Vraag nü gratis de brochure 'Kerst- Nieuwjaarsreizen' aan! 6 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 22/12-garant vertrek Met o.a. Hamburg, Bremen en het mooie vakwerkdorp Celle Zie 5 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 23/12 Vier de kerst lekker dicht bij huis in Valkenburg en Maastricht Zie 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 21/12 - garant vertrek Combinatie van leuke uitstapje en langlauf/wandeltochten Zie www.kras.nl/12290 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 21/12 Met vele feestelijke extra's en excursies naar Lindau en Bregenz Zie 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 21/12 De 'Lichtstad van het Oosten', met kerst op haar mooist Zie Kerst in Italië Zwitserland vrijdag 2 november 2012 JERUZALEM Israël bekent moord op Abu Jihad in 1988 Na zich 25 jaar in stilzwijgen te heb ben gehuld heeft Israël gisteren toe gegeven dat het achter de moord op Abu Jihad zit. Abu Jihad is de geuzennaam van Khalil al-Wazir, de rechterhand van wijlen de Pales tijnse leider Yasser Arafat. Abu Ji had werd in 1988 in Tunis geliqui deerd. Al lange tijd bestonden er vermoedens dat Israël achter de aanslag zat. Abu Jihad werd verant woordelijk gehouden voor een reeks aanvallen op Israëliërs. door Carel Coseling DEN HAAG - De conservatieve Brit se premier David Cameron noemt het EU-lidmaatschap van Groot-Britannië 'in ons belang'. Hij wil het ook niet opgeven. Cameron heeft echter een pro bleem. Binnen zijn eigen Conser vatieve Partij zijn er nogal wat le den die daar heel anders over den ken. En die hebben ook hun in vloed binnen de conservatieve frac tie in het Lagerhuis. Dat moest Cameron deze week weer eens pijnlijk ervaren. Woens dag stemden 53 conservatieve ka merleden voor een motie van de oppositie - het sociaal-democrati sche Labour - waarin wordt geëist dat het EU-budget voor de jaren 2014-2020 ten opzichte van de pe riode 2007-2013 netto omlaag gaat. Het Labourvoorstel werd zo aange nomen met 307 stemmen voor en 294 tegen. Negenenveertig Lager huisleden waren afwezig. Daarmee heeft Cameron er een paar problemen bij. In eigen land is hij afgegaan als een gieter. La bour boekte een grote psychologi sche overwinning. Het beeld is ontstaan dat Cameron zijn eigen partij niet meer in zijn greep heeft. Cameron zit ook met 'Brussel' in zijn maag. De Europese Commis sie wil het EU-budget voor de pe riode 2014-2020 ten opzichte van het niveau van nu netto met 5 pro cent laten stijgen. De Britse rege ring was daar al mordicus tegen, daarin overigens gesteund door meer dan een handvol andere lid staten. Camerons onderhandelings vrijheid is miniem. En hij weet dat hij een Brussels akkoord weer voor zal moeten leggen aan het La gerhuis ter goedkeuring. Met de houding van de conservatieve re bellen weet hij dat een nieuwe ne derlaag dan het einde van zijn ka binet zal betekenen. Aanblijven is dan geen optie meer. BERLIJN - Van de zeven verdachten van de moord op Jonny, allen van Turkse afkomst, zijn twee mensen inmiddels gearresteerd. Het gaat om een 19-jarige en een 21-jarige man. Een derde verdachte zou volgens het Openbaar Ministe rie in Berlijn bereid zijn zich op een politiebureau te melden. Deze jongen (19) was direct na het inci dent met zijn hele familie naar Tur kije gevlucht Er is goede hoop dat de overige ver dachten ook snel in de kraag kun nen worden gevat In de nacht waarin Jonny stierf, zouden de ver dachten heel vaak zijn gefilmd en gefotografeerd. Dat gebeurde onder meer in Club Cancun, waar de mannen vlak voor het geweld op het plein nog waren. Door andere mensen, die ook aan het stappen waren, zijn beelden gemaakt met mobieltjes. Die worden vergeleken met beel den van bewakingscamera's. TRONDHEIM Noors vliegtuig keert 'wegens overwerk' Een Noors vliegtuig met 40 passa giers is teruggekeerd naar Trond- heim, omdat de piloten geen over uren mochten maken. Het vlieg tuig was zelfs al bezig te landen bij de plaats van bestemming toen de piloten moesten omkeren. Als het toestel was geland, had het in Mos- joen moeten blijven omdat daar was geen andere bemanning be schikbaar was voor de avondvlucht met 200 passagiers. 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 21/12 Combinatie van 2 landen met o.a. Lugano, Milaan en Como Zie www.kras.nl/12326 Kerst in Turkije 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 22/12 - garant vertrek Bezoek aan Pamukkale, Fethiye en het mooie Antalya Zie www.kras.nl/12327 *»- Kerst in hartje Rome 6 dgn o.b.v. ontbijt en 2 x diner - vertrek: 23/12 - garant vertrek Beleef alle highlights en het 'Urbi et Orbi' van de Paus Zie www.kras.nl/12317 waarom zou je meer betalen MOSKOU Rusland heeft hoogste gebouw van Europa het grootste aanbod van Nederland: keuze uit bijna 90 kerst en nieuwjaarsreizen per Comfort Class bus of vliegtuig volledig verzorgd tijdens de feestdagen: inclusief verblijf in goede hotels, ontbijt, feestelijke diners en excursies vrijwel alle reizen met gegarandeerd vertrek 3 dgn o.b.v. ontbijt - vertrek: 14/12 - garant vertrek Verblijf in een 4-sterren Mercure Hotel Zie www.kras.nl/12296 3 dgn o.b.v. ontbijt - vertrek: 23/11 t/m 21/12 Verblijf in een 4-sterren hotel, beoordeeld met een 8.8! 4 dgn o.b.v. ontbijt - vertrek: 23/11 t/m 14/12 Beleef de prachtig verlichte highlights van Berlijn en Potsdam Zie 5 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 23/12 Met de kerstdagen lekker weg, maar toch dichtbij! Zie www.kras.nl/12311 dt?? 139 Zie www.kras.nl/12308 Rusland heeft nu het hoogste ge bouw van Europa. Na zes jaar bou wen is 'de wolkenkrabber van 338 meter donderdag in Moskou ont huld. De Mercury City Tower over- treft het oude hoogterecord van de Alexanderplatz in Berlijn. Hier stierf de Thaise Duitser Jonny op 14 oktober deze zomer opgeleverde wolken- nadat hij in elkaar was geslagen. foto Michael Kappeler krabber The Shard in Londen met 29 meter. Het nieuwe gebouw telt 75 etages en kostte 771 miljoen eu ro). Tot aan de 40ste etage wordt bedrijfsruimte verhuurd, daarbo ven liggen luxe-appartementen. TRIPOLI 'Strijders bezetten parlement van Libië' Jonny's zus Tina. 'Hij was altijd positief, nooit slecht gehumeurd, bezig met voetbal en meisjes.' foto Clemens Bilan/DAPD Tientallen strijders met zwaar wa pentuig houden het Libische parle ment in de hoofdstad Tripoli be zet, meldden getuigen gisteren. Oud-rebellen hebben zich gekeerd tegen de benoeming van ministers die volgens hen banden hadden met het oude regime van Muam- mar Kaddafi. De nieuwe Libische premier Ali Zeidan presenteerde dinsdag zijn regeringsploeg met 32 leden, vier daarvan vielen slecht. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cp„ Prijzen zijn p.p. tenzij anders vernield. Prijzen zi/n exclusief reservering skosten en Calamiteitenfonds-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9