'Mijn moeder zou nu trots op me zijn' W, JSF w 4 ÉS m >J1 f- iÉfe: 28 SKNWK is gebrand op zege Peeters heeft me AA Gent nieuwe club Negende zege veldrijder Nys in Koppenbergcross vrijdag 2 november 2012 GENT - Amper een week na zijn ontslag bij Cercle Brugge heeft Bob Peeters alweer een nieuwe club gevonden. De Belgische trai ner, oud-speler van onder meer Roda IC en Vitesse, volgt Trond Sollied op bij AA Gent Dat maak te de nummer negen van de Jupi- ler Pro League donderdag bekend. Peeters (38) werd zaterdag, een dag na de nederlaag tegen Stan dard Luik, ontslagen bij Cercle Brugge. Enkele dagen daarvoor had AA Gent afscheid genomen van Sollied, die eerder sc Heeren veen onder zijn hoede had. Pee ters werkte eerder bij AA Gent als coach van de beloften. VLISSINGEN Groene Ster 2 langs hekkensluiter ZV'88 Moesten de zaalvoetballers van eer steklasser Groene Ster 2 maandag nog een nederlaag incasseren tegen koploper Prinsland (4-2), twee da gen later waren zij met dezelfde cij fers in eigen huis te sterk voor ZV'88. De ruststand in het duel met de hekkensluiter was 1-1. Pas in het laatste deel van de wedstrijd kon Groene Ster 2 de tegenstander zijn wil opleggen. Van 2-2 werd het 4-2. Voor Groene Ster 2 scoorden Khalid El Hattach, Mohammed Alhajaji, Imad Azzanagui en Khalid Saiboua. AXEL Internationale fokdag sportpaarden in Axel Het KWPN afdeling Zeeuws Vlaan deren houdt zaterdag voor de 29e keer haar jaarlijkse internationale fokdag voor sportpaarden. Vanwe ge de verkoop van manege Heikant moest het bestuur op zoek naar een andere locatie. De fokdag wordt nu gehouden in manege De Beatrixhoeve van de familie Bout hoorn aan de Zaamslagseweg te Axel. De keuring van de ruim honderd jonge dressuur en springpaarden begint om 9.00 uur. OUDENAARDE - Sven Nys heeft don derdag voor de negende keer in zijn loopbaan de Koppenbergcross op zijn naam gebracht. De Bel gisch kampioen bleef in de wed strijd, die meetelt voor de Bpost Trofee veldrijden, regerend wereld kampioen en landgenoot Niels Al- bert voor. Thijs van Amerongen was de beste Nederlander op de ze vende plaats. Nys won de wedstrijd in het Bel gische Oudenaarde in 2001 voor de eerste keer. Daarna pakte hij de zege van 2004 tot en met 2010 ze ven keer op rij. In 2011 onderbrak Kevin Pauwels de fraaie reeks van Nys. BARNSTAPLE Kerkhove verliest in tweede ronde Tennisster Lesley Kerkhove heeft donderdagmiddag in de tweede ronde van de challenger van Barn staple verloren. De Zierikzeese was niet opgewassen tegen de Servi sche Vesna Dolonc. De setstanden waren 6-4 en 6-2. Het was de eerste keer dat Kerkho ve meedeed aan een met 75.000 dollar gedoteerd toernooi. Zij staat 335e op de wereldranglijst, wat net genoeg was om rechtstreeks toege laten te worden. Met Dolonc trof ze de nummer 126. WÊÈSSESÊtÊtÊÊÊÊÊÊtÊÊ P- BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie poule 5. 't Steegje 2-Zandee Kloetinge 6-2: Frans Bam- bacht-Jan Brandenburg 30-28, 67; Peter Corti- ni-Daan Weststrate 25-25, 54; Anton Pals-Ad v.d. Werf 25-22, 60; Jimmy Segeren-Paul Bodbijl 14-20,49. Pool. Regionale eerste klasse. Saints-Roadhou- se Roadies 3-3: 8-ball. Dennis de Wit- Mark van Wijngaarden 2-6; Brian Verhoeven-Mark van Wijngaarden 5-6. 9-ball. Dennis de Wit-Rinus Witte 1-7; Joris Hensen-Stefan Hofman 7-5. 10-ball. Brian Verhoeven-Stefan Hofman 6-5. Straight Joris Hensen-Rinus Witte 75-60. p- WIELRENNEN Veldrijden Oudenaarde. Koppenbergcross, Bpost bank trofee: 1. Nys (Bel) 1.00,31, 2. Al- bert (Bel) 0.14, 3. Vantomout (Bel) 1.04,4. Duval (Fra) 1.15, 5. Wellens (Bel) 1.22, 6. Peeters (Bel) 1.22, 7. Van Amerongen 1.29,10. Van den Brand 2.10,16. Al 3.58. Ad Verlinde heeft dit seizoen vier keer gescoord. In de vierde klasse maakte hij er vorig seizoen achttien. door Jack Begijn SPUI - Ruim twee jaar geleden was Ad Verlinde (27) toe aan een ande re omgeving en wilde hij graag uit komen in een standaardelftal. De in Terneuzen woonachtige spits verruilde daarom Zaamslag voor Spui. „Kort daarvoor, in mei, was mijn moeder overleden. Zij was mijn trouwste supporter en kwam al tijd naar mij kijken. Na haar over lijden was ik toe aan iets nieuws. Het 'hoe is het met je' wilde ik ach ter me laten. Daarnaast zat ik in dat seizoen wel bij de eerste selec tie van Zaamslag, maar de kans op een basisplaats was er niet." Bij Zaamslag voetbalde Verlinde vier jaar in het tweede, met als trai ners Erik Vanhijfte en Mare de Kunder. „Met Marc had ik altijd al een klik. Voor mij stond vast dat, als hij weg zou gaan naar een ande re zaterdagclub, ik met hem mee zou gaan. Hij kent mijn verleden en weet hoe ik in elkaar-zit. Mare is een trainer die zich ook verdiept in de persoon." Bij Zaamslag werd het vertrek van Verlinde betreurd. „Maar de mees te mensen begrepen me wel", zegt de zeilmaker bij Van der Sneppen in Terneuzen. „Ik weet graag waar ik aan toe ben. Dat geldt ook voor mijn werk. Sinds een maand werk ik in de zeilmakerij. Daarvoor was ik pedagogisch medewerker bij Prokino. Ik werkte er als groepslei der met kinderen van twee tot Informatie van het waterschap Vanaf 5 november a.s. wijzigen de openingstijden van het kasloket van het waterschap in Middelburg (Kanaalweg 1). Het loket is dan vanaf maandag tot en met donderdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Na 1 januari 2013 verdwijnt het kasloket uit Middelburg. Voor kasbetalingen van de waterschapsbelastingen kunt u dan terecht bij het waterschapskantoor aan de Kennedylaan 1 in Terneuzen. Het waterschap heeft op 24 oktober 2012 een watervergunning verleend aan N.V. Nederlandse Gasunie voor het onttrekken van grondwater voor het verleggen van gastransportleidingen aam de Middenweg (N61), ter hoogte van recreatieterrein Braakman te Terneuzen. Op 29 oktober 2012 is een watervergunning verleend aan Evides N.V. voor het onttrekken van grondwater voor de aanleg van drie waterkelders aan de Lozeschorweg 2 in Hoek. Vanaf 5 november tot en met 17 december ligt de watervergunning voor VOF Van den Hemel voor de locatie Scherpbierseweg 16 in Groede ter inzage. De watervergunning betreft het lozen van afvalwater afkomstig van een bodembeschermende voorziening van een tank- en wasplaats op een oppervlaktewaterlichaam. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. .'.m.-schapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl twintig jaar, maar had geen uit zicht op een fulltime baan. Bij Van der Sneppen heb ik dat wel; Het is een hele omschakeling, maar deze baan geeft rust en regelmaat. En ik houd van een baan van acht tot vijf. Gelukkig pik ik zaken snel op en heb ik hart voor de zaak." Spijt van de overgang naar Spui heeft Ad Verlinde nooit gehad. „Het zijn beide dorpsclubs. Alleen is het bij Zaamslag professioneler geregeld. Dat is ook logisch, want die club speelt een paar klassen ho ger. Spui is een positieve vereni ging, ook financieel. Hier worden spelers niet betaald. We hebben wel een spelerspot waaruit we al lerlei leuke dingen betalen. Vooral dat maakt deze club zo mooi." Het voetballen is er bij Verlinde met de paplepel ingegoten. Door zijn moeder, die nog steeds hele maal in hem zit „Zij voetbalde in Hoek. Als kind ging ik regelmatig kijken. Natuurlijk wilde ik ook op voetbal. Maar dat leek geen succes. Ze zeiden dat ik er niets van kon. Maar moet je nu zien. Vorig jaar was ik clubtopscorer met achttien doelpunten. Ik weet zeker dat mijn moeder trots op me zou zijn. Als voorbereiding op de wedstrijd draaien we altijd 'Simply the best' van Tina Turner. Dat nummer heb ik samen met mijn moeder uitgekozen voor op haar crematie. 'Dat ben jij' zei ze. Een betere voor bereiding op de wedstrijd is er niet." De doelpuntenmaker is beschei ;vj' den over zijn prestaties. „Ik pres teer optimaal, wanneer het team draait en ik voldoende voorzetten krijg. Nu sta ik op vier treffers. Uit eindelijk hoop ik er rond de vijf tien te maken. Een assist is ook pri ma, maar drie punten pakken is toch het mooist. Dan maakt het niet uit wie er heeft gescoord." De Kunder noemt Verlinde een beetje houterig. „Maar dat was ik zelf ook vroeger", voegt De Kun der er aan toe. „Ik weet wat ik kan door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Alex Andeweg pak te vorige week met SKNWK de eerste-periodetitel in de vierde klasse B. De verdediger is deze week de negende deelnemer aan de PZC-toto en heeft acht ééntjes op zijn lijst. Na acht voorspellers ligt het gemiddeld aantal juiste voorspellingen op vijf. Andeweg (32) heeft de zaken se rieus aangepakt. „Ik heb een beetje naar de stand gekeken en hulp van 'Tonny' gehad", geeft hij prijs. 'Tonny' is de 48-jarige Tonny van den Berge, die vorige week tegen Halsteren nog een kwartier mee deed in de hoofdmacht van SKNWK. Bij het duel SSV'65-Duiveland geeft hij de winst aan de Ooster- landers. „Omdat Duiveland zater dag verloren heeft. Tegen VCK ver loren ze ook en de week daarna wonnen ze van Zaamslag. Die pak ken de draad weer op." Volgens Andeweg gaat Terneuzen- se Boys in de eerste klasse tegen Al- tena voor de zevende keer dit sei zoen onderuit. SKNWK ontvangt eilandgenoot ZSC'62. „We hebben na Halsteren ook nog wat goed te maken en we zijn vorig seizoen bij ZSC finaal afgegaan. We zijn ge brand op een overwinning", moti veert de verdediger zijn keuze. Excelsior M - Kloetinge X Altena - Terneuzense Boys Xi GPC Vlissingen - Almkerk X SSV'65-Duiveland X WHS-Noad'67 X SKNWK-ZSC'62 X Hoedekenskerke - Walcheren X Dongen - Goes X Vlissingen - Nemelaer X Boeimeer-Aardenburg X Jong Ambon-Meto X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76