zeeland i 19 *§||i Voor inbraken Biervliet en Axel celstraf geëist VINTERSPORT SLUIS Ook ok's Terneuzen op de schop vrijdag 2 november 2012 De renovatie van de operatiekamers in Oostburg was voor ZorgSaam een goede 'oefening' voor de opknapbeut van de zes operatiekamers in het Terneuzense ziekenhuis, over één a twee jaar. Omdat daar deels nieuwbouw komt, kan gefaseerd worden gewerkt en hoeft niet de complete afdeling dicht, zoals in Oostburg. Een chirurg aan het werk in één van de nieuwe operatiekamers. Meest zichtbaar aan dat systeem zijn de plenums in beide kamers: grote glazen bakken die aan het plafond hangen. Via negen erop aangesloten luchtkanalen (waar voor op het dak complete gebouw tjes zijn verschenen) zorgen die dat alles eronder, waar de operatie tafel staat, steriel blijft: instrumen ten, kleding en apparatuur. „Alles is moderner", wijst Lodder in de operatiekamer om zich heen. Zo is de lichtbak voor het bekijken van röntgenfoto's (inmiddels overbo dig omdat foto's digitaal worden bekeken) vervangen door een elek tronisch paneel waarop in één oog opslag alles te lezen is over onder meer de luchtconditie in de ka mer. Ook in hun kantoor kunnen Lodder en Jongman dat via hun computer zien: zelfs het open en dicht gaan van een deur wordt ge toond en geregistreerd. Ook nieuw is de 'opdekruimte': een kamer die toegang biedt tot beide operatieruimtes. Daar wor den voorbereidingen getroffen voor operaties, zoals het uitpakken van steriel materiaal en het aan trekken van kleding. „Als dat in de operatiekamer gebeurt, zoals voor heen, is dat een stuk onrustiger voor de patiënt", legt Jongman uit In de uitslaapkamer kunnen nu vijf bedden staan in plaats van foto's Peter Nicolai vier. Lodder: „Soms moesten we wachten met een operatie omdat daar geen plek was. Nu is er een snellere doorlooptijd mogelijk." Dat is handig, want in Oostburg vinden de kleinere en daardoor vaak kortere operaties plaats. „En steeds meer ingrepen duren korter en hebben minder gevolgen", ver klaart Jongman. „Het aanbod voor ons zal daardoor eerder toe- dan af nemen." MIDDELBURG - Officier van justitie T. Huiskamp eiste gisteren voor de rechtbank in Middelburg 30 maan den celstraf tegen een 28-jarige Goesenaar. De man wordt ervan verdacht in 2002 in een sporthal in Axel te hebben ingebroken en au tosleutels te hebben gestolen. Daar na ging hij er met de auto van door. In september 2010 zou de man hebben ingebroken bij een tanksta tion in Biervliet en daar dertig pak jes sigaretten hebben meegeno men. Ruim twee maanden later werd het pompstation overvallen en werd een medewerkster ge dwongen om 500 euro af te geven. Ook daar zou de Goesenaar de hand in hebben gehad. Tijdens de behandeling erkende de Goese naar alleen de inbraak in 2002. Volgens de officier was er dankzij zijn aangetroffen DNA dan vol doende bewijs dat ook de inbraak en de overval op het pompstation hem konden worden aangerekend. „Een absurde eis", stelde advocaat S. Van de Voorde. Zij eiste vrij spraak in de zaken van het pomp station en meende dat met een taakstraf plus eventueel een voor waardelijke celstraf haar cliënt meer dan voldoende gestraft zou zijn. Uitspraak 15 november. INTERSPORT Sluis Groote Markt 13 tel. 0117-728928 lnfor3intersportsluis.nl www.intersport.nl TERNEUZEN Volksuniversiteit start opfriscursus Engels De Zeeuwse Volksuniversiteit be gint binnenkort met een opfriscur sus Engels in Terneuzen. Cursisten kunnen hun spreek-, luister- en leesvaardigheid opvijzelen. De ses sies zijn bedoeld voor mensen die een aantal jaren Engels hebben ge had op de middelbare school. De eerste avond is op donderdag 8 no vember op Scholengemeenschap De Rede. Info op 0118 - 634800. OOSTBURG Sam Pari op zoek naar wortels van country Vocaliste Sam Pari gaat vanavond in het Ledeltheater in Oostburg met haar muzikanten op zoek naar de roots (de wortels) van de coun try- en bluegrass-muziek. Pari laat bezoekers van de show kennisma ken met de variëteit van deze Ame rikaanse volksmuziekstijlen. Er ko men vanaf 20.15 uur liedjes van on der anderen Dolly Parton, Hank Williams en Shania Twain voorbij. OOSTBURG Kapladag houtwinkel Van Belois Oostburg Houtwinkel Van Belois in Oost- burg doet zaterdag mee aan de na tionale Kapladag. Kinderen, ouders en grootouders zijn van 10.00 tot 17.00 uur welkom om te bouwen met Kapla, oftewel KabouterPlankjes van grenenhout. Op het merk geeft Van Belois al leen zaterdag kortingen. Van Belois is gevestigd aan de Brouwerijstraat 45-47- LAMSWAARDE Wafelactie van fanfare Vrijheid Eendracht Fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde houdt zaterdag weer haar jaarlijkse wafelactie. Leden van de fanfare bakken zelf, met hun vorig jaar aangeschafte wafelij zers. De eerste wafels worden rond 10.00 uur bezorgd. Lekkerbekken mogen ook wafels komen afhalen, in de schuur van de familie Hoefeij- zers aan de Jac de Waalstraat. Kos ten: drie wafels voor 2,50 euro. HOEK Jeugdorkesten spelen in het Dorpshuis Muziekvereniging ENZK houdt za terdag een jeugdorkestenavond in het Dorpshuis in Hoek. De twintig koppen tellende jeugdgroep van ENZK concerteert onder leiding van dirigente Jenny Claus. Als gast komt jeugdorkest IJgenweis uit Cadzand naar Hoek. De groep, der tig man sterk, bestaat vooral uit ko perblazers. Het evenement begint om 19.30 uur. De entree is gratis. GROEDE Pannekoekenavond bij' theeschenkerij Schure Theeschenkerij De Schure aan de Slijkstraat in Groede houdt zater dag pannenkoekenavond. Er wordt ook tomatensoep en een 'hemels toetje' geserveerd. Aan vang om 18.00 uur. Mee-eten kost 12,50 euro. Reserveren kan via 06 - 51153653 of deschure@zeelandnet.nl. De op brengst van de pannenkoeken avond is voor stichting Zwerfkat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71