Bungalows op Braakman zonder gas 'Gun natuur de ruimte langs spoor' 'Afschaffing rode diesel compenseren in grensstreek' omroep zeeland tv vrijdag 18u30 VRIJDAG 2 november 2012 17 Operatiekamers spie en span 18 en 19 Secretaris vereniging van huiseigenaren kan slechts gissen naar oorzaak staken toevoer door Harmen van der Werf HOEK - Vakantie-Eiland Braakman bij Hoek lijkt steeds meer in de knel te komen. Het bedrijf heeft onlangs aan bungalowbewoners in een brief laten weten dat er bin nen enkele dagen geen gastoevoer meer is naar bungalows die op het gasnet zijn aangesloten. Een reden wordt er niet voor gegeven, behal ve dat de gastanks leeg of ver leeg zijn. André Stadt, bedrijfsleider van de Braakman, wenst geen toelichting te geven, omdat volgens hem on langs onwaarheden in deze krant zijn gepubliceerd over het vakan tie-eiland. Dat zou te koop staan, evenals het subtropisch zwembad Scheldorado in Terneuzen. Ze val len allebei onder hetzelfde moeder bedrijf, Hooge Paaschberg BV, dat weer ressorteert onder Lemonie Investment BV. De laatste BV van (voormalig) vast goedmagnaat Westermeijer uit Arnhem is begin dit jaar failliet verklaard. Hooge Paaschberg is dat niet, maar zou van de financieren de banken verkocht moeten wor den. Daarover zou onenigheid zijn ontstaan met Westermeijer, waar op de banken beslag zouden heb ben gelegd op rekeningen van on der meer vakantie-eiland Braak man. Stadt heeft daar eerder ook niets over willen zeggen, Wester meijer is onbereikbaar. Arthur van Loon is secretaris van de Vereniging van Huiseigenaren van de Braakman. Hij wil wel zijn zegje doen, maar kan slechts gis sen naar de oorzaak van het spoe dig stoppen van de gastoevoer. „Het schijnt iets te maken te heb ben met de situatie rond Lemo nie." Veel meer weet Van Loon niet, omdat er nauwelijks sprake is van overleg met de bedrijfsleiding. „We hebben begin 2011 voor het laatst overleg gehad." Van Loon inventariseert nu hoe veel bungalowbewoners worden getroffen door het staken van de gastoevoer. „Voor mensen die er tijdelijk verblijven, hoeft het niet zo erg te zijn. Ze moeten water af tappen, voor het geval het gaat vriezen. Maar een aantal bunga lows is permanent bewoond. Tot nu toe heb ik drie, vier reacties ge had." Van Loon hoopt intussen dat er snel duidelijkheid komt over de toekomst van het vakantie-eiland. „Elektriciteit wordt individueel af genomen, maar drinkwater wordt geleverd via Vakantie-Eiland Braak man." HOEK - Help! De bomen en strui ken langs het spoor verdwijnen. Annemarie van den Hurk schrok zich rot van de week. Had ProRrail opdracht gegeven om rigoureus de zaag en de bijl te hanteren op de (goederen)spoorlijn tussen Sas van Gent en de bedrijven op de Mosselbanken. Van den Hurk woont aan de Hoek- seweg op nog geen tien meter van de spoorlijn. Ze loopt al dan niet met haar honden graag - op veili ge afstand - langs het spoor. En ge niet dan van bomen en struiken langs het pad. „Er zitten altijd ont zettend veel vogels in de bomen én in de struiken. Zangvogels ver schuilen zich er in en patrijzen en fazanten verbergen zich er onder." Van den Hurk belde direct Pro- Rail. De spoorwegbeheerder legde het werk na haar melding stil, maar gisterochtend werd het snoei- werk weer hervat. Woordvoerder René Vegter legt uit dat ProRail er voor moet waken dat bomen, tak ken of grote hoeveelheden blade ren op de rails belanden. „Ook moeten we zorgen dat plaatsen op en om het spoor voor hulpdien sten altijd bereikbaar blijven." Van den Hurk begrijpt dat, maar is wel blij dat de onderhoudsploeg na de hervatting minder rigoureus snoeit. Ook hoopt ze dat het be drijf in de toekomst meer rekening houdt met natuurwaarden. AXEL Voikskerstzang stopt na bijna vijftig jaar Voor het eerst sinds 1966 wordt er dit jaar geen Volkskerstzang gehou den in Axel. De commissie die te kende voor de organisatie van de zangavond in de hervormde kerk, stopt na 46 jaar 'met pijn in het hard. De belangstelling was met ruim driehonderd bezoekers nog al tijd vrij goed, maar die nam wel af. Het evenement kon daardoor finan cieel niet meer uit Annemarie van den Hurk is blij dat de appelboom onder aan het talud bij de spoorlijn is blijven staan. „Ik begrijp dat ProRail er voor moet zorgen dat het veilig is rond het spoorwegtracé. Maar het bedrijf moet ook oog houden voor de natuur, die in de nabijheid van de rails is ontstaan." foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Agrarische loonwer kers in de grensstreek met België moeten gecompenseerd worden voor afschaffing van rode diesel per 1 januari 2013. Brancheorgani satie Cumela heeft donderdag die oproep gedaan aan de Tweede Ka mer, die volgende week vrijdag over dit onderwerp praat. De prijs van 'rode Mazout' in Bel gië is al lager dan de rode diesel in Nederland. Als de rode diesel ver dwijnt, loopt het verschil volgens Cumela op tot vijftig eurocent per liter op een prijs in Nederland van - gerekend naar nu - 1,33 euro ex clusief zes procent btw. Bedrijven kunnen dat niet trekken, aldus de brancheorganisatie. Ze zullen vol gend jaar hun omzet zien verdam pen, waardoor in de grensstreek veel werkgelegenheid verloren zal gaan. Langs de hele Belgische grens zijn tweehonderd loonwerk- bedrijven actief met samen twee duizend werknemers. Cumela pleit voor compensatie. Op 25 kilometer van de grens moet de accijns helemaal worden vergoed en tussen 25 en 50 kilome ter de helft. Afschaffing van de ro de diesel stond al in het Lente-ak koord van WD, CDA, Groen- Links, D66 en Christenunie en is door de nieuwe WD-PvdA-coali- tie overgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69