Ik wil ook wel eens een vrije trap nemen' 281 sport 13 Cornelissen ver voor concurrentie in Lyon SKNWK is gebrand op zege vrijdag 2 november 2012 LYON - Amazone Adelinde Corne lissen heeft donderdag tijdens de wereldbekerwedstrijd dressuur in Lyon met overmacht de Grand Prix gewonnen. Op de rug van Je- rich Parzival kwam ze tot een sco re van 82,766 procent en daarmee bleef ze haar landgenoot Edward Gal ruim voor. Hij kreeg voor het optreden met Glock's Undercover een score van 78,511 procent. De Italiaanse Valentina Truppa eindig de als derde. „De afgelopen maanden heb ik getracht om in de proeven van Par- VLISSINGEN Groene Ster 2 langs hekkensluiter ZV'88 Moesten de zaalvoetballers van eer steklasser Groene Ster 2 maandag nog een nederlaag incasseren tegen koploper Prinsland (4-2), twee da gen later waren zij met dezelfde cij fers in eigen huis te sterk voor ZV'88. De ruststand in het duel met de hekkensluiter was 1-1. Pas in het laatste deel van de wedstrijd kon Groene Ster 2 de tegenstander zijn wil opleggen. Van 2-2 werd het 4-2. Voor Groene Ster 2 scoorden Khalid El Hattach, Mohammed Alhajaji, Imad Azzanagui en Khalid Saiboua. GENT Peeters heeft alweer een nieuwe club Amper een week na zijn ontslag bij Cerde Brugge heeft Bob Peeters alweer een nieuwe club gevonden. De Belgische trainer, oud-speler van onder meer Roda JC en Vites se, volgt Trond Sollied op bij AA Gent Dat maakte de nummer ne gen van de Jupiler Pro League don derdag bekend. Peeters (38) werd zaterdag, een dag na de nederlaag tegen Standard Luik, ontslagen bij Cercle. Enkele dagen daarvoor had AA Gent af scheid genomen van Sollied, die eerder Heerenveen onder zijn hoe de had. Peeters werkte eerder bij AA Gent als coach van de beloften. Al dertien keer scoorde Luctor'88- keeper Ron Tempelaars vanuit een strafschop. zival meer 'lossigheid' aan te bren gen. In Odense was er daardoor af en toe even sprake van miscommu nicatie, maar daar was nu geen sprake van", reageerde Cornelis sen. „Daar ben ik natuurlijk heel blij om. Parzival loopt alle oefenin gen gemakkelijk door." De uit Westkapelle afkomstige Hans Peter Minderhoud werd in Lyon met Glock's Tango slechts tiende. Hij kreeg 68,340 procent van de jury. Vrijdag wordt de kür op muziek af gewerkt. BARNSTAPLE Kerkhove verliest in tweede ronde Tennisster Lesley Kerkhove heeft donderdagmiddag in de tweede ronde van de challenger van Barn staple verloren. De Zierikzeese was niet opgewassen tegen de Servi sche Vesna Dolonc. De setstanden waren 6-4 en 6-2. Het was de eerste keer dat Kerkho ve meedeed aan een met 75.000 dollar gedoteerd toernooi. Zij staat 335e op de wereldranglijst, wat net genoeg was om rechtstreeks toege laten te worden. Met Dolonc trof ze de nummer 126. UIT door Bob Maes p- BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie poule 5. t Steegje 2-Zandee Kloetinge 6-2: Frans Bam- bacht-Jan Brandenburg 30-28, 67; Peter Corti- ni-Daan Weststrate 25-25, 54; Anton Pals-Ad v.d. Werf 25-22, 60; Jimmy Segeren-Paul Bodbijl 14-20,49. Pool. Regionale eerste klasse. Saints-Roadhou- se Roadies 3-3: 8-ball. Dennis de Wit- Mark van Wijngaarden 2-6; Brian Verhoeven-Mark van Wijngaarden 5-6. 9-ball. Dennis de Wït-Rinus Witte 1-7; Joris Hensen-Stefan Hofman 7-5. 10-ball. Brian Verhoeven-Stefan Hofman 6-5. Straight Joris Hensen-Rinus Witte 75-60. WIELRENNEN Veldrijden Oudenaarde. Koppenbergcross, Bpost bank trofee: 1. Nys (Bel) 1.00.31, 2. Al- bert (Bel) 0.14, 3. Vantomout (Bel) 1.04,4. Duval (Fra) 1.15, 5. Wellens (Bel) 1.22, 6. Peeters (Bel) 1.22, 7. Van Amerongen 1.29,10. Van den Brand 2.10,16. Al 3.58. Vrouwen: 1. Wyman (GBr) 37.30, 2. Harris (GBr), 3. Cant (Bel) 0.34,4. De Boer 0.44, 7. Hor mes 3.18,10. Grimberg 4.35. HEINKENSZAND - Elke amateurvoet- baller heeft het wel eens meege maakt. Je snakt al een uur naar het laatste fluitsignaal van de scheids rechter. Je tong sleep je mee over het veld en je doet niet eens meer moeite hem terug in je mond te doen. Je doet überhaupt geen moeite meer. Je staat met 9-0 ach ter en je tegenstander mag aanleg gen voor de fatale knock-out. Een penalty. En extra vernederend: uit gerekend de keeper mag 'm ne men. Als je de laatste jaren tegen zon dag-vierdeklasser Luctor'88 hebt gespeeld, is de kans zomaar aanwe zig dat doelman Ron Tempelaars (28) je dat vernederende gevoel gaf Enige verschil met hierboven genoemd scenario: Luctor'88 moest niet per se flink voor staan, voordat Tempelaars mocht aanleg gen. Hij was tot vorig seizoen na melijk de vaste penaltynemer van de club uit Heinkenszand. En niet onfortuinlijk: Tempelaars benutte al dertien pingels. Maar: „Ik deed het niet om de tegenstander te ver nederen. Ik heb voor een keeper een aardige techniek en toen Erik de Groene een paar jaar geleden wegviel als penaltynemer werd ik het." Tempelaars kan het zich wel voor stellen dat het voor een tegenstan der vernederend overkomt. „Als we met 15-0 voor staan, kan ik het begrijpen. Maar dat gebeurt niet Yzxaz&XMeaa&sssk ^ssssssssm^sssems^sec^ssss: Informatie van het waterschap Vanaf 5 november a.s. wijzigen de openingstijden van het kasloket van het waterschap in Middelburg (Kanaalweg 1). Het loket is dan vanaf maandag tot en met donderdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Na 1 januari 2013 verdwijnt het kasloket uit Middelburg. Voor kasbetalingen van de waterschapsbelastingen kunt u dan terecht bij het waterschapskantoor aan de Kennedylaan 1 inTemeuzen. Het waterschap heeft op 24 oktober 2012 een watervergunning verleend aan N.V. Nederlandse Gasunie voor het onttrekken van grondwater voor het verleggen van gastransportleidingen aan de Middenweg (N61), ter hoogte van recreatieterrein Braakman te Terneuzen. Op 29 oktober 2012 is een watervergunning verleend aan Evides N.V. voor het onttrekken van grondwater voor de aanleg van drie waterkelders aan de Lozeschorweg 2 in Hoek. Vanaf 5 november tot en met 17 december ligt" de watervergunning voor VOF Van den Hemel voor de locatie Scherpbierseweg 16 in Groede ter inzage. De watervergunning betreft het lozen van aivahvater afkomstig van een bodembeschermende voorziening van een tank- en wasplaats op een oppervlaktewaterlichaam. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. zo vaak", zegt hij met een knip oog. Hij heeft al een nieuw doel voor ogen, namelijk scoren uit een vrije trap. „We scoren nooit uit een vrije trap en hoe langer het duurt, hoe meer het bij mij begint te kriebelen." Dit seizoen concentreert hij zich meer op waar het keepersvak voor is uitgevonden, namelijk het tegen houden van ballen. En met verve: Luctor'88 heeft, ondanks de 5-2-ne- derlaag tegen Philippine van afgelo pen zondag, de minste tegendoel punten in de vierde klasse A. Ze ven keer werd Tempelaars gepas seerd. „Het is altijd moeilijk bij ons te scoren", zegt Tempelaars. „Dat proces is vier jaar geleden in gezet, toen Marcel Lourens hier trainer werd. Hij wilde de organisa tie achterin eerst op orde krijgen, om van daaruit beter te gaan voet ballen." De verpersoonlijking daarvan ziet Tempelaars vooral in verdediger Pieter van den Dries. „Hij is de bes te voorstopper in de vierde klasse. Hij wint elk duel, zowel over de grond als in de lucht" Luctor'88 vaart er wel bij. Met Phi lippine wordt de tweede plaats ge deeld, terwijl koploper Steen - dat al op een 3-0-nederlaag getrak teerd werd - maar drie punten weg is. Tempelaars: „Naar onze mogelijkheden spelen we goed. We hebben niet zo'n brede selec tie, waardoor we weinig jongens kunnen missen." Vooral de wed strijden tegen Patrijzen en Honte- nisse spraken tot de verbeelding. „Die hebben we allebei kapotge- speeld", refereert hij terug naar de wedstrijden die allebei met 2-0 ge wonnen werden. De tweede positie past de ploeg van trainer Nels Rijvers voorlopig als een warme deken. „De ploegen in deze klasse waren voor ons vrij wel onbekend, omdat we tot dit seizoen in de vierde klasse B speel den. Daarom hadden we ook niet echt een doelstelling, maar die heb ben we nu wel: promotie." Moet dat per se via het kampioenschap? door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Alex Andeweg pak te vorige week met SKNWK de eerste-periodetitel in de vierde klasse B. De verdediger is deze week de negende deelnemer aan de PZC-toto en heeft acht ééntjes op zijn lijst. Na acht voorspellers ligt het gemiddeld aantal juiste voorspellingen op vijf Andeweg (32) heeft de zaken se rieus aangepakt. „Ik heb een beetje naar de stand gekeken en hulp van 'Tonny' gehad", geeft hij prijs. 'Tonny' is de 48-jarige Tonny van den Berge, die vorige week tegen Halsteren nog een kwartier mee deed in de hoofdmacht van SKNWK. Bij het duel SSV'65-Duiveland geeft hij de winst aan de Ooster- landers. „Omdat Duiveland zater dag verloren heeft. Tegen VCK ver loren ze ook en de week daarna wonnen ze van Zaamslag. Die pak ken de draad weer op." Volgens Andeweg gaat Terneuzen- se Boys in de eerste klasse tegen Al- tena voor de zevende keer dit sei zoen onderuit. SKNWK ontvangt eilandgenoot ZSC'62. „We hebben na Halsteren ook nog wat goed te maken en we zijn vorig seizoen bij ZSC finaal afgegaan. We zijn ge brand op een overwinning", moti veert de verdediger zijn keuze. Excelsior M - Kloetinge X Altena - Terneuzense Boys X GPC Vlissingen - Almkerk X SSV'65-Duiveland X WHS-Noad'67 x SKNWK-ZSC'62 x Hoedekenskerke - Walcheren X Dongen-Goes x Vlissingen-Nemelaer x Boeimeer-Aardenburg x Jong Ambon-Meto x Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66