27 de jaren dertig maakt het NOC rare sprongen Klacht tegen Verbruggen en McQuaid vrijdag 2 november 2012 De Ierse journalist Paul Kimmage heeft bij een rechtbank in Zwitserland een klacht ingediend tegen voorzitter Pat McQuaid van de internationale wielrenunie UCI en tegen diens voorganger Hein Verbruggen (foto). Hij beschuldigt de twee van laster, eerroof en fraude. „Kimmage werd door het slijk gehaald en een leugenaar genoemd nadat hij een interview met Floyd Landis gepubliceerd had, waarin de Amerikaan de houding van de top van de UCI aanklaagt", zegt Kimmage's advocaat Cedric Aguet op website cyclingnews.com. In 2009 trok de Vuelta al eens door Drenthe. In 2015 zal dat waarschijnlijk weer gebeuren. Maar de provincie betaalt niet mee. foto Vincent Jannink/ANP MIDDELBURG Dartster Krappen in Turks koppeltoernooi Dartster Karin Krappen uit Vlïssin- gen heeft samen met Tamara Schuur de finale gehaald van het koppeltoernooi tijdens de Europe Cup 2012 in Turkije. Het Nederland se duo was achtereenvolgens te sterk voor Oostenrijk (4-0), Italië (4-0), Noord-Ierland (4-3) en Schot land (5-1). In de finale stuiten Krap pen en Schuur zaterdag op het team van Wales. Krappen begint vrijdag ook nog aan het singletoernooi. EINDHOVEN Eindhoven-icoon Louwers overleden Op 82-jarige leeftijd is oud-voetbal ler Jan Louwers overleden. Dat maakte FC Eindhoven, de club waar voor hij lange tijd speelde, donder dag bekend. Het stadion van de dub uit de Jupiler League draagt sinds de jaren negentig zij naam. De aanvaller werd in 1954 landskam pioen met EW, de voorloper van FC Eindhoven en later veroverde hij ook nog eens de titel met PSV. PARIJS Ook Murray is vroeg klaar in Parijs Andy Murray is donderdag verras send uitgeschakeld in de derde ron de van het toernooi uit de Masters Series in Parijs. De als derde ge plaatste Britse tennisser ging in de Franse hoofdstad in drie sets onder uit tegen de Poolse qualifier Jerzy Janowicz. Murray verloor de partij met 5-7 7-6 (4) 6-2. De Serviër Novak Djokovic werd woensdag ook al geëlimineerd. PARIJS Rojer naar World Tour Finals in dubbelspel Jean-Julien Rojer mag later deze maand met zijn Pakistaanse part ner Aisam-Ul-Haq Qureshi zijn op wachting maken bij de ATP World Tour Finals, het eindejaarstoernooi met de beste tennissers van 2012 in Londen. De twee kwalificeerden zich donderdag in het dubbelspel voor het prestigieuze evenement door in Parijs de kwartfinales te be reiken. ^x^sas££ceeass(j^ Wij staan machteloos. Wij moe ten een open oog hebben voor grotere belangen dan het onze', al dus Schimmelpenninck. Op zijn woorden valt in de vergadering een doodse stilte. Geen der sport bonden maakt bezwaar. Men is het er wel mee eens. Met een dof fe hamerslag wordt beslist dat Ne derland niet naar Los Angeles gaat De kritiek in het buitenland op het Nederlandse besluit is niet mals. Duitse, Franse, Engelse en Zwitserse bladen roeren zich. De trotse, succesvolle organisator van de Spelen in 1928 kan het toch vier jaar later niet finaal laten af weten? Veel armere landen dan Nederland nemen wel deel. 'Ne derland is het laatste land dat mag ontbreken in Los Angeles', aldus een Frans blad. In Engeland waar elk oordeel zo ongeveer van de cricketsport uitgaat, schrijft The Sporting Chronicle sarcastisch: 'De houding van Nederland doet ons denken aan een jongen die na gebat te hebben weigert te gaan fielden'. In Los Angeles reageert men beleefd, maar gepikeerd, uit mondend in de vraag: zou het NOC niet alsjeblieft een kleine ploeg kunnen sturen? De harde buitenlandse kritiek, opgenomen in de Nederlandse dagbladen, zit velen niet lekker. Hier gaat het nu ook rommelen. Wat heeft het NOC eigenlijk tussen 1928 en 1931 zitten doen? Waarom zijn er niet allerlei sportwedstrijden georgani seerd waarvan de recette ten goe de kon komen aan een olympisch fonds? Iemand herinnert eraan dat Am sterdam sinds 1928 de olympische vlag in bezit heeft en dat die in 1932 aan Los Angeles moet wor den overhandigd. Sturen we al leen daarvoor, o schande, één mannetje de oceaan over? De ban wordt doorbroken door de roemruchte voet balofficial Karei Lotsy. Hij spreekt openlijk over 'een blamage' als Nederland in de olympische are na zal ontbreken. Hij haalt de KN VB over een bedrag van 10.000 gul den ter beschikking van een olym pisch fonds te stellen, op voorwaar de dat het NOC of de andere bon den daar eenzelfde bedrag tegen over stellen. Het is een opmerkelijk gebaar, want voetbal prijkt niet eens op het olympisch programma van 1932. Veertien dagen nadat is besloten niet naar de Spelen te gaan, schrijft het NOC opnieuw een vergadering uit 'gezien de veranderde aspec ten'. De bonden blijken nu met honderden, zelfs duizenden gul dens over de brug te kunnen ko men. Zo wordt ongeveer 30.000 gulden vergaard, goed voor de uit zending van 24 sporters. Alles overziend is het een wat genante gang van zaken geweest, hoewel niemand in de sportge- meenschap dat met zoveel woor den zegt. Maar de les wordt wel ge leerd. Om zijn taak goed te kunnen uitvoeren, moet het NOC een per manente stroom van inkomsten krijgen. Lotsy neemt in het bestuur plaats en ontwerpt de Olympische Dag. Het is een jaarlijkse manifesta tie in het Olympisch Stadion met onder meer een voetbalwedstrijd van het Bondselftal, het officieuze Nederlands elftal. De gehele recette is voor het NOC. De Olympische Dag heeft tot 1958 bestaan en heeft in totaal 800.000 gulden (363.000 euro)opgebracht. Sport Parade ©Het eeuwfeest vanNOCNSF krijgt zaterdag een bekroning met de 'Pa pendal Sport Parade'. Op het natio naal sportcentrum bij Arnhem wordt gesport en gepraat, door olympische toppers, sportbestuur ders, journalisten en politici. j Er is veel aandacht voor de maat schappelijke betekenis van sport. Epke Zonderland gaat in ge sprek met prins Willem-Alexander en IOC-voorzitter Jacques Rogge over 'het belang van sport'. Rogge krijgt op Papendal als eerste de Anton Geesink Award. De Ne derlandse judobond kent de zeven tigjarige Belg de award toe vanwe ge diens vele verdiensten voor de sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65