mWÊs Boodschappenbus GERARD M Natuurwerkdag op de Bevelanden De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland vrijdag 2 november 2012 „Iedereen die slecht ter been is, geen vervoer heeft en zelfstandig boodschappen kan doen, mag mee" Laura Blok, Rode Kruis Tholen-Reimerswaal Het tarief van een euro is voor een heen- én een terugreis. „Voor dat geld bren gen we de boodschappen ook nog in de keuken", zegt vrijwilliger Albert Hazen. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl als je zo oud bent als ik, maar daar trek ik me niets van aan. Ik drink voor het eten ook altijd twee bor reltjes." Eén van de dames die ook al klaar is met haar boodschappen, pro beert haar appelflap met een klant te ruilen voor voetbalplaatjes - voor de kleinkinderen - terwijl de vrijwilligers helpen met het inpak ken van de boodschappen. Een medewerker van de supermarkt komt een nieuwe deurmat neerleg gen. „Iedere donderdag", weet me vrouw Gijzen. De man groet. „Het is hier altijd heel gezellig." Of ze nog zelf kookt? „Dat doe ik zeker", anwoordt mevrouw Boer. Ze krijgt een por van een vrien din. „Nee, dat doe je niet" Niet meer, schudt mevrouw spijtig. Dat scheelt in de boodschappen: spul len voor de boterham, en vooral lekkers voor de kleinkinderen, dat is alles. Daar komt de bus alweer piepend achteruit, klaar om de eerst lading dames mee te nemen naar huis. Mevrouw Gijzen blijft nog zitten, die mag pas. met de tweede rit mee, maar mevrouw Visser zorgt ervoor dat ze mee kan met de eer ste. „Anders ben ik te laat voor het GOES - Mensen die graag buiten werken, kunnen zaterdag hun hart ophalen. Dan is het natuurwerk dag. Op de Bevelanden kan ge werkt worden bij de heemtuin van de Hollandsche Hoeve (snoeien van bomen en struiken), bij de aanleg van natuurspeeltuin De boodschappenbus van het Rode Kruis Het Rode Kruis Thoien-Reimers- waal rijdt alleen van Scherpenisse naarTholen en binnen Tholen zelf. Mensen die in dorpen wonen met een supermarkt, kunnen geen ge bruik maken van de dienst. Mensen moeten zelf kunnen lopen - rolstoelen passen niet in de bus - en zelf kunnen afrekenen. De vrijwilligers willen geen verant woording nemen voor de financiën van de deelnemers. Een rit met de boodschappenbus kost een euro. Dat is voor een re tourtje. De boodschappenbus wordt op an dere dagen van de week ingezet voor uitstapjes van bijvoorbeeld zorgcentra. Het Rode Kruis verzorgt ook vakan ties voor mensen die dat nfet meer kunnen, omdat ze bijvoorbeeld veel zorg nodig hebben. Familie kan vaak mee. HEINKENSZAND Nieuwe website voor duurdere huurhuizen Voor wie op zoek is naar 'de betere huurwoning' in Zeeland is er nu de websitie www.casadirect.nl. Dit is een gezamenlijk initiatief van de Bevelandse woningbouwcorpora ties RWS en R&B. Het gaat om woningen met een huurprijs vanaf 664,66 euro. „Men sen die vanwege hun inkomen niet terecht kunnen in de sociale huur sector, zijn nu voor een huurhuis aangewezen in de vrije sector. Wij hebben echter ook de duurdere huurwoningen in ons aanbod", zegt manager wonen Erik Dutour Geerling. De naam 'casadirect' zegt het al. Geen wachtlijsten en geen punten systeem. GOES Cursus Mindfulness bij Volksuniversiteit De Zeeuws Volks Universiteit houdt vanaf maandag 5 november een cursus mindfulness. Tijdens de cursus maken deelne mers kennis met de achtergrond van mindfulness en de werking er van. Ze leren hoe ze vanuit die vi sie meer in harmonie kunnen le ven. Elke bijeenkomst heeft een thema: dagelijks leven, stressreduc tie, ontspanning, bewustzijn. De lessen zijn van 19.30 tot 21.30 uur in het ROC aan de Bessestraat 4. www.volksuniversiteitzeeland.nl KATTENDIJKE Verkoop Israëlische producten in kerk In de kerk van Kattendijke wordt zaterdag een verkoop gehouden van producten die in Israël zijn ver vaardigd. Het aanbod gaat van sieraden tot heerlijke wijnen en van schoon heidsproducten tot speelgoed. De kerk is geopend van 11.00 tot 14.00 uur. tSaSSe^SBgaSSmaSSXBBSSSmSmaeSBSBSSSaSmBSa De Kasteelberg in 's-Heer Arends- kerke, er kunnen wilgen worden geknot bij de Zwaakse Weel in Kwadendamme en 's Gravenpol der en de Five Star Farm in Kam perland. Meer informatie en aanmelden op www.natuurwerkdag.nl AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse POLISH: 13,50/€ 9,95 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 fwaspas) Wassen drogen Velgen reinigen Wöxen Bodemreiniging WAK 9,50/€ 8,00 (HBspês) Wassen drogen Velgen reinigen BASIS 6,50/€5 ,9S*(waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Gratis stofzuigen na elke uuasbeuh De boodschappenbus komt aan bij de C1000 in Tholen. foto Willem Mieras AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mefcunfltnfeg 27,4382 NL Gissingen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61