doen? Emotionele WD-fractie stemt in met zorgpremie cheap.nl dagactie 5 Producenten kebab maken werk van imago Sollicitanten kabinet op de koffie bij Mark Rutte 44% Correctie zorgpremies 4-gangen Michelin dinerovernachting cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 vrijdag 2 november 2012 per/toplocatie één superactie! door headhunters, bedrijven of or ganisaties, is er het netwerk van Van Ede 8c Partners waaruit moge lijk banen te vergeven zijn. Werkweigeraars heeft Benninga niet gehad bij de ruim dertig ex-politici die zij heeft gezien. „Die mensen willen iets beteke nen voor de maatschappij. Ze zit ten echt niet te wachten op wacht geld." Veel ex-politici die Van Ede 8c Partners heeft 'geplaatst' komen terecht in bestuursfuncties in de zorg en de onderwijssector. De snelheid waarmee ze een andere baan vinden, wisselt. „Er zijn er die heel snel iets anders hebben, anderen hebben meer tijd nodig om te onderzoeken wat hun vol gende stap is." TILBURG - Twee producenten van döner kebab willen gaan samen werken met de Nederlandse Voed sel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat maakten de bedrijven Jilpaq Holding en Helal Food gisteren be kend, naar aanleiding van nieuws van de Consumentenbond. De bond meldde vorige week vrij dag dat de helft van de broodjes ke bab vol bacteriën zit. De kebabpro- ductenten bestrijden dat en willen dat samen met de NVWA aanto nen. Anderzijds zijn er volgens de bedrijven wel degelijk 'een paar rotte appels', die het voor de rest verpesten. De controle bij verkoop punten moet verscherpt worden en wie zich niet aan de hygiënere gels houdt, moet ook beboet wor den'. „Wij moeten er met z'n allen alles aan doen dat het broodje döner op een hygiënische en sma kelijke wijze wordt bereid. De ver kooppunten van broodjes döner moeten informatie krijgen over handhaving van hygiëne", vervol gen de bedrijven. Ze willen dat er een lijst met maatregelen komt, waar verkopers zich aan moeten houden. Volgens de NVWA zou dat niet no dig zijn, aangezien er al een duide lijke hygiënecode is voor de hore ca. Desalniettemin neemt de NVWA de handreiking graag aan. 1 overnachting incl. ontbijt 1 x. 4-gangen diner Restaurant met Mïchelinster Direct aan de Utrechtse Vecht Hotel Restaurant de Nederlanden door Anmemieke Kooper Eigenlijk waren de ministers- en staatssecretarisposten al lang verdeeld. Toch kwamen de beoogde bewindslieden giste ren één voor één langs bij forma teur Mark Rutte voor een sollicita- tiegesprek.Een uurtje had hij uitge trokken per gesprek en daarin moest een lijst aan formaliteiten worden afgewerkt. De kandidaten moesten bijvoorbeeld aangeven of zij gezond genoeg waren om een baan als minister of staatssecretaris aan te kunnen en of zaken uit het verleden het moeilijker zouden maken die functie uit te oefenen. Maar voor de deur van de Stadhou derskamer was daar maar weinig aandacht voor. De brede lach van verschillende sollicitanten ver bleekte bij de aandacht voor de commotie over de zorgkosten. Lo- dewijk Asscher (PvdA) die als be oogd vicepremier en minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid om li uur als sollicitant het spits af beet, zei dat het een 'zware perio de' zou gaan worden gezien de 'moeilijke maatregelen' die het ka binet zou gaan nemen. „Ik kan de mensen niet geruststellen. Het is licht geritsel in vergelijking tot wat op ons afkomt." Na Asscher kwam Stef Blok (Wonen en Rijksdienst, WD), gevolgd door Jeroen Dijssel- bloem (Financiën, PvdA), die nog maar eens benadrukte dat het re geerakkoord op hoofdlijnen is ge sloten. Daarna waren daar Jeanine Hen- nis-Plasschaert (Defensie, WD), Jet Bussemaker (Onderwijs, PvdA), Lilianne Ploumen (Buiten landse Handel en Ontwikkelingssa menwerking, PvdA) en Sander Dekker (staatssecretaris van Onder wijs, WD). In de avond volgden nog vijf gesprekken. Hoogstwaar schijnlijk wordt de tweede helft aan sollicitaties vandaag gevoerd. DEN HAAG - De storm onder de ach terban van de WD over hogere zorgpremies woedt nog hevig, maar de 41 leden van de WD-frac tie in de Tweede Kamer hebben zich na ruim vier uur 'stevige dis cussie' achter het regeerakkoord ge schaard, inclusief de omstreden in komensafhankelijke zorgpremie. Dat bleek gisteravond na een voor de WD lange en pijnlijke dag. In het Kamerdebat woensdag waren de gevolgen van het inkomensaf hankelijk maken van de zorgpre mie duidelijk geworden. WD-lei- der Mark Rutte slaagde er niet in de achterban tot rust te brengen. Op de website van de WD ston den gisteravond al ruim 7000 woe dende reacties en op het partijbu reau hadden 200 van de ruim 38.000 leden opgezegd. Ook de jonge liberalen van de JOVD en het wetenschappelijk bu reau van de liberalen verzetten zich tegen de overgang naar een in komensafhankelijke premie. Voor zitter Gert-Jan Oplaat van WD-Overijssel riep Rutte op de maatregel aan te passen. Ook de liberale Kamerleden, die maandag zelf met het regeerak koord instemden, schrokken zich rot van de commotie in de achter ban. Nadat Halbe Zijlstra als nieu we fractievoorzitter was gekozen, ontspon zich in de fractie een urenlang heftig en emotioneel de bat. Na afloop gaf Zijlstra toe dat er 'heel veel punten' in het regeer akkoord staan die de WD pijn doen, maar dat het totaalpakket goed is. Hij zei verder dat er in de uitwerking gekeken moet worden naar maatwerk en dat 'gekke uit schieters' voorkomen moeten wor den. „We zullen het moeten beoor delen op de maatvoering. Het pak ket is verdedigbaar, maar het is geen pakket met feestvreugde." In berekeningen gaan sommige gezin nen ongeveer 480 euro"per maand extra betalen. Eerder op de dag had PvdA-onderhandelaar Jeroen Dijsselbloem, nu beoogd minister van Financiën, ook al gewezen op het belang van maatwerk in de uit werking van de plannen. WD-on- derhandelaar Stef Blok, beoogd mi nister voor Wonen en Rijksdienst, zei dat er geen sprake kan zijn van heronderhandelen van het ak koord. Ook Zijlstra sprak daar niet over, hij en zijn fractie houden vast aan het akkoord met de PvdA. „Wij gaan natuurlijk met opgeheven hoofd naar onze leden en stem mers om uit te leggen waarom we het regeerakkoord in z'n totaliteit een goed akkoord vinden." Som mige WD'ers willen dat een extra partijcongres zich uitspreekt over het akkoord, net zoals bij de PvdA, maar binnen de WD-statuten is dat het voorrecht van de fractie. zie onze website:binnenland Lodewijk Asscher en Stef Blok over on rust na regeerakkoord In het artikel in deze krant van gisteren over de inkomensafhan kelijke zorgpremie is een storen de fout geslopen. Over de bezwa ren van de SP wordt daarin ge steld: 'Hij (SP-leider Emile Roe mer) vindt dat het maximum premiebedrag van 482 euro losge laten moet worden, zodat echte grootverdieners tot in het onein dige 11,1 procent van hun inko men aan zorgpremie kwijt zijn.' Juist is: 'Hij vindt dat grootver dieners over hun héle inkomen zorgpremie moeten afdragen, zonder dat een plafond is inge bouwd. In plaats van 11,1 procent zou dan iedereen nog maar 4 procent van zijn inkomen kwijt zijn.' (PvdA), Frans Timmermans (PvdA), Jeanine Hennis-Plasschaert (VVD), Lodewijk Asscher (PvdA) en Sander Dekker (WD), foto's Robin Utrecht/ANP korting vaoT79^ per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5