'Het had veel slechter kunnen aflopen' Goes koopt Vessie BEVELANDEN/THOLEN almanak VRIJDAG 2 november 2012 17 FZC Boodschappenbus van het Rode Kruis 18 en 19 Goese sportschool Fitland nog een week dicht door brand in sauna, oorzaak onduidelijk door Luc Oggel GOES - Door adequaat optreden van de medewerkers van fit nesscentrum Fitland in Goes is de brand van woensdagavond relatief snel onder controle gekomen. „Het had veel erger kunnen aflo pen", zegt locatiemanager Marco Bobeldijk. Bij de brand, die ontstond in de damessauna van Fitland op het ter rein van de Zeelandhallen, raakten twee mensen gewond. Eén is er in middels weer thuis, de ander liep brandwonden op en is ter observa tie overgebracht naar een brand wondencentrum in Antwerpen. Ook is er veel schade. Deze donderdag kunnen mensen hun spullen ophalen die ze in aller ijl moesten achterlaten, nadat dui delijk was dat er brand was uitge broken in de damessauna. Ze lig gen uitgestald in de foyer van de Zeelandhallen, waar nog een zwa re brandlucht hangt. Eigenaren be kijken ze samen met medewerkers om vast te stellen of de eigendom men beschadigd zijn. Ook worden er foto's gemaakt. „Dit wil je ge woon niet meemaken", verzucht Bobeldijk tussen het rinkelen van zijn telefoon door. „Gelukkig is er heel adequaat gereageerd door me dewerkers. Die hebben geblust en hebben hulp geboden." Ook de brandweer was snel ter plekke. Behalve de sportschool, waar zo'n tweehonderd mensen aanwezig waren toen de brand ontstond, werden ook Bowling Goes en het wokrestaurant uit veiligheidsover wegingen ontruimd. Zij hebben geen schade, blijkt donderdag. Hoe de brand is ontstaan is nog niet duidelijk, de technische re cherche is donderdag nog bezig met onderzoek. Mensen die aanwe zig waren, zeggen dat er mogelijk iets is misgegaan bij een zogeheten opgieting, een saunaritueel waar bij er een mengsel van water en etherische oliën op de warme sau nakachel wordt gegoten. Bobeldijk verwacht dat Fitland nog een week gesloten zal zijn. „We willen vooral de sportzalen weer snel begaanbaar maken, zo dat mensen weer kunnen spor ten." De sauna en kleedruimten wor den volgens Bobeldijk niet meer heropgebouwd. Dat heeft ermee te maken dat de locatie Sportpark van Fitland aan het Geldeloozepad in Goes momenteel wordt ver bouwd tot luxe wellnessresort. Dat opent op december de deuren. Bezoekers van sportschool Fitland inspecteren donderdagochtend hun spullen, die ze woensdagavond in allerijl moesten achterlaten. foto Willem Mieras GOES - Vessie, het stalen monster dat zich ophoudt in de Goese oost- vest, heeft een nieuwe eigenaar. De gemeente Goes heeft het kunst werk gekocht van maker Wilco Traas, voor 12.500 euro. Vessie ligt al sinds afgelopen voor jaar in het water, aanvankelijk sa men met een eveneens roestvrijsta len dolfijn. Lange tijd was onduide lijk wie de beesten in het water had geplaatst en wie ze had ge maakt, wat bijdroeg aan het myste rie. Uiteindelijk maakte kunste naar Traas zich bekend. Hij bood de gemeente aan het kunstwerk te kopen en dat is nu gebeurd. „Het hoort bij Goes", zegt burgemeester René Verhulst. Wel moet Vessie wat beter worden bevestigd, want hij ligt nu onder water. De dolfijn is overigens verdwenen. Tip? redactie@pzc.nl Ze beschouwt zichzelf als een jonge moeder. Ze gaat blijmoedig - volgens haar collega's soms iets té blijmoedig dan wel luidruchtig - door het leven. Laatst ging het gesprek bij haar huis over vakanties en vliegreizen. Haar spruiten - 9 en 11 jaar jong - hebben inmiddels al aardig wat luchtkilome- ters gemaakt en kijken niet meer op van een paar uurtjes vliegen naar - zonnige oorden. „Nou", groef moe der in haar geheugen, ik was er ook vroeg bij hoor. Ik was geloof ik vijf toen mijn vader en moeder met mij naar Benidorm vlogen." Het verhaal moest éven verwerkt worden. Na een korte stilte kwam dan toch de prangende vraag van haar jongste zoon: „Waren er toen houten vliegtuigen dan?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59