Voetbalplaatjes ruilen voor een appelflap? 2 o zeeland 'Brand Fitland had veel erger kunnen aflopen' c ffl 'En het afstandscriterium dan?' weekenddiensten Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc vrijdag 2 november 2012 „ledereen die slecht ter been is, geen vervoer heeft en zelfstandig boodschappen kan doen, mag mee" Laura Blok, Rode Kruis Tholen-Reimerswaal Bezoekers van Fitland bekijken de achtergelaten spullen, foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Door adequaat optreden van de medewerkers van fit nesscentrum Fitland in Goes is de brand van woensdagavond relatief snel onder controle gekomen. „Het had veel erger kunnen aflo pen", zegt locatiemanager Marco Bobeldijk. Bij de brand, die ontstond in de .damessauna van Fitland op het ter rein van de Zeelandhallen, raakten twee mensen gewond. Eén is er in middels weer thuis, de ander liep brandwonden op en is ter observa tie overgebracht naar een brand wondencentrum in Antwerpen. Ook is er veel schade.' Deze donderdag kunnen mensen hun spullen ophalen die ze in aller ijl moesten achterlaten. Ze liggen uitgestald in de foyer van de Zee landhallen, waar nog een zware brandlucht hangt. „Dit wil je ge woon niet meemaken", verzucht Bobeldijk. „Gelukkig is er heel ade quaat gereageerd door medewer kers. Die hebben geblust en heb ben hulp geboden." Behalve de sportschool, waar zon tweehon derd mensen aanwezig waren toen de brand ontstond, werden ook Bowling Goes en het wokrestau rant uit veiligheidsoverwegingen ontruimd. Zij hebben geen scha de, blijkt donderdag. Hoe de brand is ontstaan is nog niet duidelijk. De technische re cherche is donderdag nog bezig met onderzoek. Mensen die aanwezig waren, zeg gen dat er mogelijk iets is misge gaan bij een zogeheten opgieting, een saunaritueel waarbij er een mengsel van water en etherische oliën op de warme saunakachel wordt gegoten. Ouderen of mensen die slecht ter been zijn en geen eigen ver voer hebben, kunnen in Tholen en Scherpenisse meerijden met de boodschappenbus van het Ro de Kruis. En de boodschappen worden nog uitgepakt ook. door Nadia Berkelder Ik denk, die vergeten de boel, zegt mevrouw Visser. Ze stond al bij de deur, bood schappentas in de aanslag. Het is tien uur, de bood schappenbus is te laat. Een kwar tiertje, hooguit, maar mevrouw Visser moet om twaalf uur eten. En dan wil ze wel weer terug zijn. „Ze kunnen natuurlijk ook pech hebben", zegt ze, in de bus tegen haar achterbuurvrouwen. „Dat weet je niet. En ik weet ook niet waar ik dan heen moet bellen." Chauffeur Leen Smit stuurt de bus glimlachend richting Ciooo. Half Tholen is opgebroken, dus de route duurt wat langer dan anders. „Ik dacht dat je niet meer kwam", zegt de volgende klant, die in de ^VGA Navigeren videorecorder Google Maps Internet 200 Mb 200 Mb 300 Mb Normaal Actieprijs €30,- €15,- €35,- €17,50 €AÖ,- €20,- Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! regen staat te wachten. Ze depo neert een euromunt in de collecte bus bij de deur. Dat is het bedrag dat iedereen moet betalen. Het ta rief is goed voor een heen- én een terugreis. „En dan brengen we de boodschappen ook nog in de keu ken", zegt vrijwilliger Albert Ha zen. „Dat krijgen ze erbij." Even verderop pikt hij nog twee dames op. Mevrouw Visser heeft wel een scootmobiel, vertelt ze. „Maar ik weet niet waar ik daar mijn bood schappen op moet laten. Ik heb noodgedwongen mijn auto weg moeten doen, ik kan niet meer rij den. Ik kan mijn armen niet meer strekken." Als de groep aankomt, zit me vrouw Gijzen al op een stoel bij de deur van de supermarkt Zij is bij een eerder rondje afgezet. „Ik kom als eerste, en ik moet er als laatste weer in", lacht ze. Ze heeft haar boodschappen achter zich gezet en bijt in een appelflap. Die zijn van mevrouw Geluk. Die is jarig geweest. „Het is heerlijk, die bus", vindt mevrouw Gijzen. „Hoe lang rij ik nou al mee? Het langst van ie dereen, al jaren." „Ik ben er eentje van de oude gar de. Er zijn er zoveel die er niet meer zijn. Eerst reden er vijf mee vanuit Scherpenisse. Maar één zit er nu in de Maartenshof, één is naar Vlissingen verhuisd, één is er gestorven en één daar heeft de kerk tegen gezegd dat hij naar dat kleine winkeltje op het dorp moet gaan." Mevrouw Gijzen vindt het niks, die winkel. „Ze hebben er geen groente, geen vlees, geen beleg en geen aardappels. Én je kan het wel thuis laten bezorgen. Maar ik wil zien wat ik koop. En op zo'n och tend kom je ook nog eens met an deren in contact." Mevrouw Gijzen kookt nog zelf, dus wil ze verse spullen. „Een tijd je geleden was mijn bloeddruk laag. De dokter vond dat ik te wei nig at. Ik moest van tafeltje-dekje gaan eten, maar toen viel ik nog meer af, dus nu kook ik weer lek ker zelf Eén van de dames die ook al klaar is met haar boodschappen, pro beert haar appelflap met een klant te ruilen voor voetbalplaatjes voor de kleinkinderen. Daar komt de bus alweer piepend achteruit, klaar om de eerst lading dames mee te nemen naar huis. &K-M8S5S5KS3J5SJSSS; door Luc Oggel GOES - De nieuwe regering wil de omstreden wietpas afschaffen, maar de Goese burgemeester-René Verhulst vraagt zich af hoe die pas sage uit het regeerakkoord van WD en PvdA verder wordt uitge werkt. Een veel groter probleem vormt volgens hem namelijk het zogeheten afstandscriterium, wat inhoudt dat coffeeshops zich niet binnen een straal van 350 meter van een onderwijsinstelling mo gen bevinden. Daar wordt in het regeerakkoord met geen woord over gerept. „Er staat iets over lo kaal maatwerk, maar dat is nu nog te vaag", zegt Verhuist In Goes staat, gelet op het criterium, zowel coffeeshop High Life als Aarden te dicht bij het Luzac College. Als het wordt gehandhaafd, moeten beide shops verkassen. Wat betreft het afschaffen van de wietpas is Ver hulst benieuwd hoe dat in Goes zal uitpakken, vooral met het oog op illegale straathandel. Zaterdag 3 en zondag 4 november 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 '«-«/ge^ei.-. Ki|k op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 iaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mooiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verknjgbaar, Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52