'Heerlijk hoe mensen op muziek reageren' Verkoop woning vergt creativiteit Kwart eeuw Tot 260 megawatt aan windmolens op Goeree PZC Liefde van mossel samen met 'Zilte Slijkplaat' Voedselactie hulporganisatie Dorcas Subsidiepot Meer met Minder is op vrijdag 2 november 2012 S door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wie zich in deze tijd van een stagnerende woningmarkt wil onderscheiden bij de verkoop van een huis moet wel met iets verrassends komen. Dave Olde- man (31) uit Zierikzee is zo ie mand. Hij doet een beroep op 500 buurtgenoten in een grote kring rond zijn woning aan de Vol- kerakstraat 59 in Zierikzee. Wie de koper aanbrengt, kan rekenen op een beloning van 500 euro con tant, na de notariële overdracht. 'Geld verdienen? Lees dan snel de ze brief1.', luidt de aanmoediging in de circulaire die deze week bij honderden mensen in Poortam bacht in de bus gleed. „Met een scherpe prijs alleen red je het blijkbaar niet in deze tijd", constateert Oldeman. Hij kocht de betreffende woning vierenhalf jaar geleden voor €193.500. Zijn vraag prijs nu bedraagt 169.000. Het pand wordt aangeprezen als 'goed onderhouden tussenwoning met tuin op het zuiden en tuinhuis op een totaal van 122 vierkante meter eigen grond. Volgens Tonny Merle van Bijdevaate Makelaardij die dit huis in samenwerking met Anton Verbraak makelaardij in de ver koop heeft, gaat het om een zoge heten 'instapklare woning'. Dat wil zeggen dat huis goed is onder houden en over hedendaagse voor zieningen in keuken en badkamer beschikt „Echt veel haast hebben we nou ook weer niet, maar mijn vriendin en ik werken allebei in Middelburg en we hebben een mooi aanbod daar een woning te kopen. We zouden dat graag doen en vandaar dat we wat vaart wil len maken met de verkoop van ons huis in Zierikzee", zegt Olde man. Hij is zelf hypotheekadviseur en kent de klappen van de zweep ten aanzien van financiering be hoorlijk goed. „Ik kwam zelf met het idee een brief en een flyer rond te sturen in de wijk. Met die. 500 euro contant hoop ik mensen te stimuleren potentiële kopers in hun kennissenkring attent te ma ken op dit pand. Ik ga kopieën van die flyers ook nog in de binnen stad van Zierikzee uitdelen." Merle en Verbraak zijn enthou siast ingegaan op het idee van Ol deman. „Wij hebben wel eens eer der zoiets gedaan met als thema 'Zoek je eigen buren'. Dat was voor de verkoop van een woning in Waterwijk", vertelt Merle. Belangstellenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 14.00 uur het pand Volkerakstraat 59 bekijken. door Esme Soesman MIDDELHARNIS - De vier gemeen ten op Goeree-Overflakkee en de provincie Zuid-Holland zetten groot in op duurzame energie. Zij willen in 2020 maximaal 260 mega watt aan windenergie ruimtelijk mogelijk hebben gemaakt. Dat is inclusief de al gerealiseerde wind molens. De huidige capaciteit is 56 mega watt, verdeeld over 33 turbines. Er wordt op dit moment via twee projecten gewerkt aan uitbreiding, waardoor straks 77 megawatt wordt opgewekt. In de toekomst is echter nog veel meer mogelijk. Uit yj&OGKGtissss«wkssrwmmammBammam ZIERIKZEE.- Hulporganisatie Dor cas houdt zaterdag 10 november een voedselactie op Schou- wen-Duiveland. Er wordt voedsel ingezameld voor de allerarmsten van Oost-Europa. Er kan houd baar voedsel ingeleverd worden in: Bruinisse (AH, 9-20 uur), Brou wershaven (Spar, 9-12 uur), Haam stede (AH en Spar, 9-13 uur),.Kerk- werve (herv. kerk, 9-12 uur), Nieu- werkerk (C1000, 9-13 uur), Ooster- land (Meermarkt (8-12 uur), Renes- se (C1000 en Herv. kerk, hele week), Scharendijke (Plus en ver.geb. SOW-gemeente, 10-13 uur) en Zierikzee (AH, Spar, herv. kerk, Lutherse kerk 10-12 uur). De Schouwen-Duivelandse ziekenomroep Nomen Nescio bestaat dit jaar 25 jaar. De instelling beschikt over een eigen studio in het gebouw van Allévo-verpleeghuis Cornelia aan de Emil Sandstromweg in Zierikzee. Ziekenomroep Nomen Nescio viert dit jaar het 25-jarig be staan. In een kwart eeuw muzika le ruggensteun voof ziekenhuis patiënten en bewoners van zorg centra is technisch veel veran derd. De formule is al die jaren nagenoeg niet veranderd. door Piet Kleemans Soms kunnen mensen nauwelijks nog praten, maar wél oude liedjes meezingen. Het is zo leuk om te zien hoe 'mensen op je muziek reageren". Corrie Deurloo is voor ziekenom roep Nomen Nescio regelmatig te gast in zorgcentra op Schou- wen-Duiveland. En zij beleeft er minstens net zo veel plezier aan als haar toehoorders. „Ja, je moet natuurlijk niet achter een mengpaneel gaan zitten en al leen maar plaatjes draaien. Je moet er wel een beetje een show van maken. Dus meezingen, zwaaien en meeklappen." Deurloo zit pas een jaar of zes bij de ziekenom roep, maar is behoorlijk besmet met het radiovirus. Nomen Nes- cio-voorzitter Ger van Marion is er al vanaf het begin bij. „Ik was al tijd al veel met muziek bezig en bij een ziekenomroep kun je met mu ziek iets voor anderen betekenen." Deurloo: „Maar je moet er natuur lijk ook zelf lol in hebben." In de 25 jaar van het bestaan is er veel veranderd voor de ziekenom roep. „Vroeger gingen we de zie kenhuisbedden langs om ver zoeknummers te noteren. Dat was afgelopen toen het ziekenhuis hier wegging. Maar ik zou wel graag bij voorbeeld voor de mensen in het zorgpension van Buurtzorg pro gramma's willen maken. Daar zijn we over aan het praten, maar daar is nog geen uitsluitsel over", zegt Van Marion. In de loop der tijd heeft de mu ziekcollectie van Nomen Nesciö een respectabele omvang bereikt. 'je moet er wel een beet je een show van maken. Dus meezingen, zwaaien en meeklappen' Zo'n 1630 cd's staan ordentelijk op alfabet gerangschikt in wandkas ten in de studio van Nomen Nes cio in Allévo-verpleeghuis Corne lia. Deurloo: „En tegenwoordig staat ook de complete lijst in de computer. We kunnen zoeken op nummer en op artiest." Nomen Nescio leeft van de bijdra gen van haar donateurs. Daarom wordt zuinig omgesprongen met de apparatuur en worden slechts spaarzaam cd's gekocht. Van Ma rion: „Tegenwoordig halen we via Spotify muziek binnen van het in ternet." Nederlandstalige muziek heeft - ze ker bij programma's voor de zorg centra - de hoofd.rol bij Nomen Nescio. Deurloo: „Er zijn eigenlijk drie vaste nummers die we in de zorgcentra altijd draaien: 'Als de klok van Arnemuiden', 'Het kleine café aan de haven' en 'Zierikzee 100 jaar'. Dat is altijd prijs. En ver der proberen we het altijd een beetje vrolijk en luchtig te hou den. Je moet geen al te zielige lied jes draaien, dan merk je gewoon dat mensen stilvallen." Van Ma rion: „En je wilt de mensen ten slotte vermaak brengen." gangspunt is dat windenergie moet bijdragen aan de sociaal-eco nomische structuur en duurzame ontwikkeling van het gebied. Ge dacht wordt aan de oprichting - met marktpartijen - van een Windfonds, van waaruit projecten kunnen worden gefinancierd. Gaan de gemeenteraden akkoord dan ondertekenen raden en pro vincie in december een bestuursak koord. Begin 2013 kan dan worden gestart met onderzoek, voordat ge meenten en provincie definitief be palen waar de turbines komen. Onder meer gevolgen voor de leefomgeving en financiën worden onderzocht De presentatoren worden bijgestaan door technicus Rechts presentatrice Corrie Deurloo. Naast haar collega Wim Muste. Rita Schot. ZIERIKZEE - De subsidiepot Meer met Minder op Schouwen-Duive- land is leeg. Deze regeling, opgezet door provincie en Zeeuwse ge meenten, was bedoeld om inwo ners te stimuleren energiebespa rende maatregelen te nemen. Sinds de start ervan in juli 2010 zijn ruim 200 initiatieven onder steund op het eiland. Goed voor een bedrag van 70.000 euro, waar van de helft door de provincie en de helft door de gemeente beschik baar gesteld. Begin september bleek nog zo'n 40.000 euro in kas te zitten. Omdat de regeling eind dit jaar ophoudt te bestaan, is er extra aandacht aan besteed. door Ali Pankow MEEST CELEZEN - Boogert laat Mondragon herrijzen - Twee gewonden bij Nieuwerkerk - Tarieven passanten haven omhoog EN VERDER Is op het klassenfotoblog Kiek Noe! te lezen hoe er met (of eigenlijk op) kunst valt te spelen. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE - Twee van de veertien films in het 'Zeeuwse luik' dat in september werd gepresenteerd tij dens het festival Film by the Sea in Vlissingen, worden binnenkort in combinatie met elkaar ook ver toond in filmtheater fiZi in Zieri- kee. Het gaat om L'Amour des mou- les van Willemiek Kluijfhout en Zilte Klei rondom Slijkplaat van Ro bert Leenheers. L'Amour des moules belicht op sfeervolle en intieme wijze het le ven van de Zeeuwse mossel. Ver der komt de mosselvangst, het aan bod op de veiling in Yerseke, de spanning over de opbrengst, tevre denheid op de snuit van Henk Ju- melet van de BRU 39 en bij Jaap Schot van de ZZ 10, de verbitte ring over het niet mogen vissen op zaadval aan de orde. In Zilte Klei rondom Slijkplaat staan Edwin en Blance Vinke met hun restaurant De Kromme Water gang centraal. De documentaire toont hoe Vinke uit het land en de zee de mooiste producten voor de keuken weet te vinden. De leveran ciers worden nadrukkelijk betrok ken in het succes van dit bedrijf. Zat 17 en ma. 19 november, Zierikzee, fiZi, Podium De Weverij, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50