Schaatsbaan ter compensatie overlast Discussie Neptunus SCHOUWEN-DUIVELAND Een wereld met een meetingpoint voor iedereen Ben ik welkom Als ik straks kom? almanak VRIJDAG 2 november 2012 17 Nomen Nescio viert 25-jarig bestaan 18 en 19 Gemeente steekt nogmaals geld in winterpret door Esme Soesman ZIERIKZEE - Voor de laatste keer draagt de gemeente Schou- wen-Duiveland financieel bij aan realisatie van een schaatsbaan in hartje Zierikzee. Dit ter compensa tie van de overlast die omwonen den en ondernemers ondervinden van de herinrichting van het Ha venplein. Het gaat om een bijdrage van 5000 euro. Stichting Markant Schouwen-Duiveland heeft de coördinatie in handen. Aan meer dere sponsoren is een bijdrage ge vraagd. Het geven van financiële steun past eigenlijk niet in het subsidie beleid van de gemeente. Vorig jaar heeft de gemeente, aan dat des tijds nieuwe initiatief een eenmali ge bijdrage verstrekt vanuit het budget stimulering sport. Dat kan niet nog een keer. Structureel bij dragen is echter evenmin een op tie. 'Het is geen gemeentelijke taak om dergelijke (commerciële) activi teiten te stimuleren', staat in het advies aan burgemeester en wet houders. Daarnaast wil de gemeen te precedentwerking voorkomen. Het voorstel van Markant Schou wen-Duiveland om de oplevering van het Zierikzeese. Havenplein te vieren met schaatspret haalde het evenmin. Die koppeling is niet te maken aangezien dat feestje pas in het voorjaar van 2013 op de agen da staat. Blijft over de mogelijkheid om een gebaar te maken richting onderne mers en omwonenden, die maan denlang hinder gaan ondervinden van de opknapbeurt van het Ha venplein. Tegelijkertijd past het steunen van een dergelijk evene ment bij de doelstelling om samen met ondernemers het winkelge bied Zierikzee te bevorderen en bij het (bij Tij van de Toekomst passende) streven om bij te dragen aan het 'optimaliseren van evene menten als trekpleister'. De gemeente waarschuwt meteen wel dat er geen aanspraak gemaakt kan worden op een structurele bij drage vanaf 2013 of dat er nog maals een eenmalige subsidie zal worden verstrekt. De vorig jaar voor het eerst in Zie rikzee gerealiseerde overdekte kunststofbaan was zeer succesvol en is onder meer door de scholen bezocht De schaatsbaan wordt dit jaar op het Havenpark opgetuigd in verband met de werkzaamhe den. De baan komt er te staan van 15 tot en met 29 december. i i ZIERIKZEE - 'Ben ik welkom als ik straks kom?' 'Kom ik over jullie hoge drempel?' 'Rood bloed stroomt er door de aderen bij ons alle maal'. Dit soort teksten zaten subtiel gelar deerd door Reizigers, het podiumspel dat een groep vluchtelingen op Schouwen-Duiveland gisteravond opvoerde in De Weverij in Zierik zee. Dat gebeurde op initiatief van Rotary Club Zierikzee met Vluchtelingenwerk. Rotary- lid Rolf Soesman leverde als tekstschrijver en regisseur een essentieel aandeel. De spelers, zangers en dansers vestigden de aandacht op een wereld vol tegenstellingen, maar lieten vooral ervaren hoe rijk die ook is met zijn veelheid aan culturen en een meetingpoint voor iedereen. foto Ronald den Dekker 6X6MBK9BBX&X6£a3. ■ISSSSSSSSSSSSeSSi ZIERIKZEE - Ondernemersvereni ging Neptunus in Zierikzee bezint zich op de toekomst. De leden hebben tijdens een bij eenkomst met elkaar van gedach ten gewisseld over het toekomstig beleid. Uitgangspunt is dat de le den betrokken zijn en ook de han den uit de mouwen willen steken. Daarbij wordt ook een beroep ge daan op de gemeente want vol gens de leden moet de gemeente niet alles afschuiven met de op merking dat 'het een taak voor de ondernemers is'. Er is wel besloten dat komend jaar opnieuw zes toeristendagen wor den gehouden. De invulling moet wel wat aangepast naar aanleiding van opmerkingen van onderne mers. De kwaliteit en diversiteit moet verbeteren. tssssaseose666ei5ssiis&is^s^s^^sciSiKtmAx^xfx^/xcssesoassB6^sasssssiz^j^jigaeaaettm*wrmstat Tip? redactie@pzc.nl Ze beschouwt zichzelf als een jonge moeder. Ze gaat blijmoedig - volgens haar collega's soms iets té blijmoedig danwel luidruchtig - door het leven. Laatst ging het gesprek bij haar huis over vakanties en vliegreizen. Haar spruiten - 9 en 11 jaar jong - hebben inmiddels al aardig wat luchtkilome- ters gemaakt en kijken niet meer op van een paar uurtjes vliegen naar zonnige oorden. „Nou", groef moe der in haar geheugen, ik was er ook vroeg bij hoor. Ik was geloof ik vijf toen mijn vader en moeder met mij naar Benidorm vlogen." Het verhaal moest éven verwerkt worden. Na een korte stilte kwam dan toch de prangende vraag van haar jongste zoon: „Waren er toen houten vliegtuigen dan?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49