verliefd op de voorgevel wonen5 'We mochten geen topgeveltjes van de gemeente' vrijdag 2 november 2012 karakteristieke woning aan de Veerseweg foto Lex de Meester n Middelburg. De achtergevel is compleet verdwenen. Als de aanbouw straks gereed is, heeft de woning ruim twee keer zoveel vloeroppervlak. uitbouwtje, vanaf de straat gezien aan de rechterkant, blijft staan. Dat gaat straks ge bruikt worden als studeer- annex kinder speelkamer. De bovenverdieping herbergt vier slaapkamers en een badkamer. De wan den moeten nog geplaatst worden. Houten rachelwerk geeft de plek van die wanden aan. Er wordt in huis volop gewerkt aan de afwerking van wanden en vloeren en het plaatsen van kozijnen. Grenzend aan de uitbouw wordt een vijf meter diep terras aangelegd over de hele breedte van de woning. Omdat de tuin wat lager ligt, zal een trap naar het nog aan te leggen groen leiden. Het is de bedoeling dat de tuin straks een Engelse cottagesfeer ademt. „Niet te strak, dat past niet bij onze stijl en bij de sfeer van het huis", zegt de toe komstige bewoonster. De sloot naast de woning is voor de bouw werkzaamheden gedempt. Adriaanse: „De inrit was zo smal dat de sonderingsvracht wagen die we nodig hadden voor we met heien konden beginnen, er niet door kon. Die sloot staat trouwens helemaal droog. Ook na al die regenval, blijft die droog." Het Waterschap heeft inmiddels ingestemd met permanente demping van een deel van de sloot naast de woning. Het gedeelte ver derop, naast de tuin, moet iets verbreed. Eveline: „Dat is geen probleem, we zijn al lang blij dat de inrit nu breder is." Aan de achterkant is de woning onherkenbaar veranderd. De nieuwe uitbouw geeft de bewo ners ruim twee keer zoveel leefruimte. De aanbouw wordt nog wit geschilderd. De bovenverdieping van het pand herbergt straks vier slaapkamers ei wordt nu volop gewerkt aan de afwerking van wanden, vloer en plafond. Wat heeft de verbouwing gekost? „We hebben daar goed afspraken over gemaakt met het bouwbedrijf, dus we weten precies waar we aan toe zijn." Wat viel er mee? „Je hoort wel eens van die horrorver halen over aannemers. Wij hebben een heel goed contact met het bouw bedrijf Schout. Dat verloopt allemaal prima. Ze hebben ook heel goed mee gedacht over het verbouwingsplan." Wat viel er tegen? „De vergunningaanvraag bij de ge meente. Dat duurde lang en we kon den ons eerste plan niet uitvoeren. We wilden achter twee topgeveltjes in het dak maar dat mocht niet." Hoe lang duurt de klus? Na de bouwvak zijn ze begonnen en het is de bedoeling dat het eind no vember klaar is. Wij willen in decem ber verhuizen zodat we de kerst in ons nieuwe huis kunnen vieren." Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41