gelijk We werden 4l von ii Weteringstraat 8 Vlissingen Prijs €275.000 k.k. M.A. de Ruijterstraat 3 Sint Maartensdijk Prijs €275.000 k.k. €275.000 Dorpsplein 19 Nisse Prijs €275.000 k.k. In 1977 herbouwde, karakteristieke eengezinswoning (ca. 425 m3), gelegen aan het Plein Vierwinden. Dit rijksmonument ligt in het centrum van Vlissingen en op loopafstand van het winkelgebied. De woonopper- vlakte is ongevèer 125 m2, verdeeld over 3 woonlagen. vrijdag 2 november 2012 Schout een plan opgesteld. Dat werkte heel fijn. We hebben uiteindelijk weinig conces sies hoeven doen. Alleen de vergunning was wat lastig. We wilden twee topgeveltjes in het dak achter, maar dat mocht niet van de gemeente. Dat vinden we nog steeds jam mer." Voor bouwbedrijf Schout uit Middelburg is dit 'een leuke klus'. Jan Adriaanse: „Het is een uitdaging om vanuit een bestaand huis te werken. Dat vind ik leuker dan nieuw bouw. Je komt van alles tegen, dus moet je kunnen improviseren. Het leuke is nu dat we samen met de bewoners en een archi tect een verbouwingsplan hebben opge steld. Die samenwerking is goed verlopen. Dat maakt zo'n klus ook extra leuk." Adriaanse kon zich deels baseren op de ori ginele bouwtekening uit 1948 en de tekenin gen van een verbouwing in de jaren zeven tig. „Ik heb die oude bouwtekening uit het Zeeuws Archief gehaald. Dat is toch makke lijk om die te hebben." Het markante witte huis wordt drastisch on der handen genomen. De achtergevel is er helemaal uit en binnen is ook vrijwel alles weggehaald. Aan de achterzijde komt een aanbouw over de hele breedte van de be staande woning, -zo'n tien meter, en zesen- halve meter diep. De begane grond biedt ruimte aan een enorme woonkamer met open woonkeuken. „Een grote woonkeuken was een wens van mij", zegt Eveline. De oude keuken wordt straks bijkeuken. Het De aanbouw aan de karakteristieke witte woning aan de Veerseweg in Middelburg nadert zijn voltooiing. Eenmaal klaar is het huis zeker twee keer zo groot. Een megaklus. door Annemarie Zevenbergen De konijnen zitten al in de schuur en wollige, witte kippen tokken driftig in de buitenren in de achtertuin. Maar de woning van hun baasjes is nog het domein van werklieden. Er wordt volop ge meten, gezaagd en getimmerd. Als de aan bouw eind november gereed is, is het origi nele huis ruim twee keer zo groot. Maar het wordt een paradijsje. Daarvan zijn Rutger Peelen en Eveline Corstanje over tuigd. Het duurt nog even en dan hebben ze een ruim woonhuis met grote tuin. Dat was ook de reden waarom het stel vanuit Badhoevedorp naar Middelburg wilde ko men. Meer ruimte en rust. Voor Eveline," met haar Zeeuwse roots, een thuiskomst. „We werden gelijk verliefd op dit huis, al thans op de voorgevel. We krijgen ook als maar reacties van mensen die dat ook heb ben. Het is wel een bekend huis. Maar nie mand durfde de uitdaging aan, want er was een enorme verbouwing nodig. Wij hebben samen met Jan Adriaanse van bouwbedrijf Vrijstaande bungalow met garage gelegen op een per ceel van 570 m2. Op de begane grond zijn hal, toilet en badkamer met douchecabine, ruime woonkamer, woonkeuken voorzien van-diverse inbouwapparatuur, ruime slaapkamer en kantoor/hobby ruimte. De ruimte binnen bestaat uit een woonkamer met bal- kenplafond en openhaardpartij, achterkamer met gaskachel, woonkeuken met tuindeuren en keukenin richting met schouw en sierkachel, originele gewelfkel der en een gerenoveerde bibliotheek c.q. werkkamer. Op de verdieping bevinden zich 4 ruime slaapkamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40