Contacta is hit in zakenwereld Hoofdbureau naar Breda 21.000 eeland 123 drie wint KvK-starterprijs 2012? Facilitaire dienst ADRZ in apart werkbedrijf bezoekers verwacht organisator IMG tijdens de driedaagse Contacta in de Zeeelandhallen in Goes. vrijdag 2 november 2012 il Jan Mulder De Contacta was drie jaar terug op sterven na dood. Reclamebu reau LMG strategie|creatie reani meerde de zakenbeurs in de Zeelandhallen. Het Business Eve nement is nu springlevend. LMG verwacht 6, 7 en 8 november ruim twintigduizend bezoekers. door Frank Balkenende Onder de driehon derd standhouders bevindt zich een op merkelijke beursde- butanten: Brussel Airport en Star Alliance, een allian tie van 27 luchtvaartmaatschappij en. „Ze zijn erachter gekomen dat Zuid-West-Nederland een interes- santé markt voor hen kan zijn. Brussel is tenslotte dichterbij dan Amsterdam. In een klein uurtje ben je er. Bovendien kun je er je auto goedkoper parkeren dan op Schiphol", zegt directeur Perry Kentin van de Leisure Media Group (LMG), sinds 2010 de orga nisator van de Contacta. Dat de luchtvaart de Contacta als een belangrijk zakenpodium be schouwt, bewijst dat de ster van het Business Event rijzende is. De bezoekersaantallen zijn in drie jaar gestegen van 8000 naar 21.000. En het plafond is nog niet in zicht. Een prestatie voor een evenement dat in 2010 kopje onder dreigde te gaan. Eigenaar Libéma van de Zee landhallen sneed zwaar in haar personeelbestand. De mensen die- altijd de Contacta organiseerden, stonden nu op straat. LMG sprong in het gat. „We de den al reclamewerk voor de Con tacta. Ik heb de stoute schoenen aangetrokken en ben afgereisd naar Rosmalen voor een gesprek met Libéma-directeur Dirk Lips. Wij wilden de organisatie overne men. Dat begreep hij. Het was van: 'hier heb je de sleutel van de Zeelandhallen, veel plezier er mee'." Beursorganisatie was voor LMG een nieuwe tak van sport. Mis schien was dat een voordeel, want het heeft geleid tot een frisser con cept. „Eerst hebben we gezorgd dat ondernemers op de beurs ook kunnen ondernemen. Onder Libé ma waren er te veel strakke regel tjes. Je mocht niet eens flyeren, ter wijl een beurs voor ondernemers juist een vliegwiel moet zijn." Kentin vergrootte ook het bereik. „De Contacta was altijd te veel ge richt op de directe omgeving, maar ik mik op bezoekers op maxi maal een uur rijden van Goes. We hebben een ruimere cirkel getrok ken en wat mij betreft wordt die nog iets groter. Ik zou graag nog meer ondernemers uit Vlaanderen verwelkomen." Dat lukt alleen als je programma relevant is voor ondernemers. „Als je verlangt dat ondernemers twee uur in de auto zitten om de Con tacta te bezoeken, dan moet je een aantrekkelijk programma bieden, zowel voor een directeur van een multinational als voor een ZZP'er. Dat doen we onder meer met le zingen door toppers uit het be drijfsleven, bekende Nederlanders, workshops en goede catering. Kijk, als je (de toenmalige) minis ter-president Balkenende en Jort Kelder kunt binnenhalen, dan trekt dat publiek." Succes volgt als je je bezoekers in de watten legt. Dit jaar is er in de drie hallen van het evenementen complex gratis wifi. Kentin houdt ook scherp de parkeervoorzienin gen en aanrijroutes en -tijden in de gaten. Als je een half uur in de file staat, mis je een half uur net werken en dat is anti-reclame. LMG-directeur Perry Kentin en zijn team hebben de Contacta weer op het goede spoor gezet. foto Willem Mieras land. Woensdag 7 november pre senteren ze hun plannen tijdens de Contacta in Goes. Daarna wordt bekendgemaakt wie van de drie de gelukkige winnaar is van de duizend euro grote prijs. Ook het publiek heeft daarbij een stem. Niewets en De Groot willen hun cafégasten soigneren, verwennen en verrassen. „We willen ze laten lachen en genieten." Sabine Flipse is eind maart begon nen met het onderwijsbureau UnIQtalent. Ze begeleidt kinderen met hoogbegaafdheid, beeldden- ken en leer- en gedragsproblemen. „Zelfvertrouwen en het werken op het juiste niveau zijn de twee be langrijkste ingrediënten die bijdra gen aan een succesvolle ontwikke ling. Ieder kind verdient dat." Nina de Jongh en Monique Adriaanse van Tiaki Travel uit Mid delburg zijn door de toerismebu- reaus in Australië en Nieuw-Zee- land benoemd tot specialist. Ze or ganiseren maatreizen naar deze twee landen. De Jongh woonde dertien jaar in Melbourne, Adriaanse kent de landen van rei zen. „Tiaki is Maori en betekent 'to take care of. En dat is precies wat wij doen!" Tiaki Travel in Middelburg: Monique Adriaanse (I) en Nina de Jongh bieden Sabine Flipse van UnIQtalent uit reizen aan naar Australië en Nieuw-Zeeland. Koudekerke. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het regionaal colle ge van burgemeesters, Openbaar Ministerie en politie vindt dat het nieuwe hoofdbureau van het korps Zeeland-Brabant (Zebra) in Breda moet komen en niet in Til burg. Ze hebben de gezamenlijke insteek besproken met minister Ivo Opstelten (Veiligheid). Ook bepleit het regionaal college huisvesting van ondersteunende diensten in Zeeland. Daarmee blijft de huidige werkgelegenheid hier minimaal behouden of wordt dit zelfs uitgebreid, zegt waarne mend Zeeuws korpsbeheerder Jan Lonink. Het draait om meer dan driehonderd arbeidsplaatsen. Om welke diensten het precies gaat, wordt volgens hem nog bekeken. Als één van de mogelijkheden noemt Lonink de recherche. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs heeft zich altijd sterk ge maakt voor het onderbrengen van een landelijke dienst van de natio nale politie in Zeeland. Dit ter compensatie van de opheffing van een zelfstandig Zeeuws korps per 1 januari en wegtrekkende werkgele genheid. Die insteek is nu verla ten, aldus Lonink. De minister heeft volgens hem duidelijk ge maakt wat dat betreft de voorkeur te geven aan Rotterdam, Eindho ven en Den Haag. Het regionaal college is het vol gens Lonink ook eens over de plek waar de centrale meldkamer van het nieuwe korps moet komen: Bergen op Zoom danwel Roosen daal. De verwachting is dat Opstel ten zeer binnenkort een besluit neemt over de huisvesting van de verschillende diensten van de na tionale politie en de tien nieuwe regionale korpsen. Ook maakt hij dan bekend wie de korpsleiding zullen vormen. Voor het Zebra-korps ligt kwartierma ker Hans Vissers voor de hand. Zijn manier van leiding geven ligt echter niet lekker bij het perso neel. Dat was vorige week voor de regionale commissie van de onder nemingsraad reden om de minis ter negatief te adviseren over zijn aanstelling als korpschef. door Marcel Modde GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) gaat de inter ne facilitaire diensten onderbren gen bij twee particuliere bedrij ven. Daartoe wordt gezamenlijk een nieuw werkbedrijf opgericht: Bestevaer. De meer dan 350 facilitaire mede werkers van het ziekenhuis wor den ondergebracht binnen deze joint venture. Volgens de raad van bestuur van het ADRZ blijven hun huidige loon- en pensioenaf spraken intact Het gaat om schoonmakers, technische dienst, huisvesting, voedingsassistenten en logistieke medewerkers. De ver wachting is dat zo de kosten kun nen worden gereduceerd en de kwaliteit van de dienstverlening verbetert. De oprichting van het facilitaire be drijf moet formeel nog worden be oordeeld door de diverse adviesor ganen binnen het ADRZ. Wan neer die akkoord- gaan met het principebesluit van de directie, dan gaat Bestevaer per 1 april aan de slag in de vestigingen in Goes, Vlissingen, Middelburg en Zierik- zee. De bedrijven waarmee de joint venture wordt aangegaan zijn Faci- licom en Strukton Worksphere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23