Politiechef: In Vlissingen is 't redelijk rustig 'Het had erger kunnen aflopen' 50% korting 20| zeeland 1 Speciale aanbieding 24 maanden op een abonnement én een Samsung ACE t.w.v. c 299.-Trrn&i .1 r Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc vrijdag 2 november 2012 1 V 'Geen toename uitgaansgeweld' door Emile Calon VLISSINGEN - Het is redelijk rustig. Die boodschap krijgt de Vlissingse politiechef Eric Nagelkerke van zijn agenten als hij hen vraagt hoe het gesteld is met de (onveilig heid in Vlissingen. Hij zei dat don derdagavond tegen de leden van de raadscommissie Algemeen Be stuur die hem ondervroegen over veiligheid en veiligheidsbeleving in vooral het centrum van Vlissin gen. Nagelkerke stelde zelfs dat op basis van het gevoel van zijn agen ten geconcludeerd kan worden dat het momenteel in Vlissinger op het gebied van veiligheid zelfs be ter gesteld is dan enkele jaren te rug. „Het lijkt rustiger." Ook bena drukte hij dat het uitgaansgeweld niet toeneemt. „Voor toename, daar hebben wij geen aanwijzin gen voor." Nagelkerke benadrukte dat veilig heid en veiligheidsbeleving twee totaal verschillende zaken zijn. Ie mand die te maken heeft: gehad met een beroving heeft er niets aan als hij te horen krijgt dat het aantal berovingen sterk afneemt, zo zei de politiechef tegen de com missieleden. De kale cijfers van de politie zeggen dan ook lang niet al les, zo vervolgde hij. Daarmee rea geerde hij ook op de cijfers die me dio oktober in deze krant werden gepubliceerd waaruit afgeleid kan worden dat het aantal geweldsin cidenten zou zijn toegenomen. Hij stelde dat het goed kan zijn dat dat staatje is vervuild omdat er moge lijk ook meerdere aangiften van een enkel incident tussen zitten. „Uit de kale cijfers kan je zoiets niet aflezen." Nagelkerke wees ook op het aantal van zes moord en doodslagen in de periode januari 2012 tot en met september van dit jaar. Volgens de commissaris hoeven dat allemaal geen echt heftige zaken te zijn waarbij iemand om het leven kwam of bijna werd vermoord. „Het kan ook gaan om iemand die een klap kreeg en vervolgens bang was dat hij zou sterven. Als ie mand ons dat meldt, dan wordt zo iets genoteerd als poging dood slag." Nagelkerke en burgemeester René Roep gaven ook aan dat de laatste weken vooral in de Wal- straat en omgeving wel wat zaken zijn gebeurd op het gebied van ge weld. Maar ze benadrukten dat het om losstaande incidenten gaat en dat ze beslist geen relatie met el kaar hebben. @raarstefeiten „Het zijn gewoon grappige tweets. We willen mensen bewust maken van dingen die ze niet wisten of misschien niet geloven. Maar je kunt het nazoeken op Google." door Luc Oggel kers. Die hebben geblust en heb- ben hulp geboden." Ook de brand- GOES - Door adequaat optreden weer was woensdagavond snel ter van de medewerkers van fit- plekke. nesscentrum Fidand, op het ter- Behalve de sportschool, waar zo'n rein bij de Zeelandhallen in Goes, tweehonderd mensen aanwezig is de brand van woensdagavond re- waren toen de brand ontstond, latief snel onder controle geko- werden ook Bowling Goes en het men. „Het had veel erger kunnen wokrestaurant uit veiligheidsover- aflopen", zegt locatiemanager Mar- wegingen ontruimd. Bij hen is co Bobeldijk. geen schade veroorzaakt, blijkt Bij de brand, die ontstond in de donderdag, damessauna, raakten twee men- Hoe de brand is ontstaan, is nog sen gewond. Eén is er inmiddels niet duidelijk. De technische re- weer thuis, de ander liep brand- cherche is donderdag nog bezig wonden op en is ter observatie met onderzoek. Mensen die aanwe- overgebracht naar een brandwon- zig waren, zeggen dat er mogelijk dencentrum in Antwerpen. Ook is iets is misgegaan bij een zogeheten er veel schade. opgieting, een saunaritueel waar- De dag na de brand kunnen men- bij er een mengsel van water en sen hun spullen ophalen die ze in etherische oliën op de warme sau- allerijl moesten achterlaten, nadat nakachel wordt gegoten, duidelijk was dat er brand was uit- Bobeldijk verwacht dat Fitland gebroken in de damessauna. Ze lig- nog een week gesloten zal zijn. gen uitgestald in de foyer van de „We willen vooral de sportzalen Zeelandhallen, waar nog een zwa- weer snel begaanbaar maken, zo re brandlucht hangt Eigenaren be- dat mensen weer kunnen spor- kijken ze samen met medewerkers ten." om vast te stellen of de eigendom- De sauna en kleedruimten wor men beschadigd zijn. Ook worden den volgens Bobeldijk niet meer er foto's gemaakt. heropgebouwd. Dat heeft ermee te „Dit wil je gewoon niet meema- maken dat de locatie Sportpark ken", verzucht Bobeldijk tussen van Fitland aan het Geldeloozepad het rinkelen van zijn telefoon in Goes momenteel wordt ver door. „Gelukkig is er heel ade- bouwd tot luxe wellnessresort. Dat quaat gereageerd door medewer- opent op 1 december de deuren. Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet Normaal Actieprijs 60 40 200 Mb €30,- €15,- 120 80 200 Mb €35.- €17,50 180 120 300 Mb €40,- €20,- SAMSUNG w vodafone Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! 360 Shop Music She Market Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 <«w5/gespn*> Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7,50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar, Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20