gemeenten aangrijpen als kans ■z GERARD De snelste en modernste in Zeeland 321 Medisol is weer 'FD Gazelle' vrijdag 2 november 2012 ^l!nte_Walcheren „Een kritisch moment /ontstaat van oudsher altijd als de^ vraag op tafel komt waar iets moet komen. Maar zelf heb ik dat niet. Voor mij telt maar één ding: waar het het k beste kan, daar moet het komen." y Wethouder Chris Simons, Middelburg C „Heb je de stad lief, &2Ê 'W koester dan het platteland. En 7 omgekeerd. We moeten af van de y animositeit tussen gemeenten. We hebben elkaar hard nodig. Ik zeg: als je i niet kunt delen, kun je ook niet i vermenigvuldigen." Bgk Wethouder Jacques Damen, gSgaw Vlissingen verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl MIDDELBURG Feestmiddag voor ouderen en eenzamen Voor mensen van 55 jaar en ouder en mensen die eenzaam zijn, wordt morgen een feestmiddag ge houden in het gebouw van het Le ger des Heils aan de Stromenweg in Middelburg. Er is veel zang en muziek met het gospelduo Bright Light. Voor de bezoekers staat kof fie of thee met wat lekkers klaar en na afloop krijgt iedereen een ver rassing. De feestmiddag begint om 14.30 uur en duurt tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. ARNEMUIDEN Hervormingsavond in Hervormde kerk In de Hervormde kerk aan de Markt in Arnemuiden wordt mor gen een Hervormingsavond gehou den. Dan wordt gesproken door een vertegenwoordiger van Stich ting In de Rechte Straat, een inter kerkelijke stichting die zich ten doel stelt rooms-katholieken be kend te maken met het evangelie. Gemengd koor De Lofstem en kin derkoor Jubilate zingen tijdens de Hervormingsavond. Aanvang: 19.00 uur. Toegang gratis, er is wel een collecte. MIDDELBURG Zangavond in Gasthuiskerk Het vocaal ensemble Voice Four, met medewerking van Ankie Kal- jouw op panfluit, geeft morgen een concert in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg. Het vocaal ensemble Voice Four brengt zowel geestelijke- als volks liederen, maar ook- negro-spiri- tuals. Het concert begint om 20.00 en de toegang is gratis. Er is ook een col lecte. De opbrengst daarvan gaat naar het orgelfonds. ze krant. Meer en betere samen werking achtte hij absoluut nood zakelijk. Maar herindeling? „Dat spook werp ik verre van mij", zei de gedeputeerde, die gemeenten hun eigenheid gunt. Eigenheid is ook waaraan de drie voor samenwerking ver antwoordelijke wethouders op Walcheren zich in de artikelen serie in deze krant destijds vast klampten. Tegelijkertijd schetsten Chris Simons (Middelburg), René Molenaar (Veere) en Jacques Da men (Vlissingen) de ontwikkeling van een toenadering die zich in hoog tempo voltrekt, en waarvan de grenzen volgens hen nog lang niet bereikt zijn - zie ook de cita ten in de illustratie hierboven). Al leen Simons stelde dat fusie het eindstation zal zijn; Damen ging niet verder dan 'zeg nooit nooit'; Molenaar hield onomwonden vast aan zelfstandigheid 'omdat Veere echt anders is dan Middelburg en Vlissingen'. Dat de gemeenten onderling ver schillen, staat buiten kijf. Maar dat gold ook voor de dertien dorpen die in 1997 fuseerden tot de ge meente Veere en zij hebben sinds dien hun karakter weten te behou den. De gemeente Veere functio neert bovendien niet slechter dan haar voorgangers. Wat Walcheren betreft: op het oude eiland doen de onderlinge verschillen zich wel voelen, maar voor buitenstaanders bestaat er wel degelijk zoiets als een Walcherse volksaard en is Wal cheren een herkenbare entiteit. De uitdagingen waarvoor Middel burg, Veere en Vlissingen staan, vereisen dat ze niet alleen over hun grenzen heen kijken, maar be reid zijn die grenzen te slechten. De kwestie over de toekomst van het Walcherse ziekenhuis onder streept dat een gezamenlijk belang niet te koste mag gaan van lokale problemen. De malaise op de wo ningmarkt beperkt zich evenmin tot gemeentegrenzen en ook de economische crisis treft hen alle snoeihard. Afstemming is goed, een gezamenlijke aanpak beter en die werkt het best zonder bedrei ging door deelbelangen. Fusie afdwingen werkt niet, werpen gemeentebestuur ders steevast tegen als het Rijk zinspeelt op schaalvergroting of herindeling. Zoiets moet van on derop groeien, anders is er geen draagvlak en ligt mislukking op de loer, waarschuwen zij dan. Dit is nu juist de zwakste schakel in de verdediging van gemeentelij ke zelfstandigheid op Walcheren. Middelburg, Veere en Vlissingen werken al jaren samen, doen dat steeds nauwer en beter en geven zelf aan dat de grenzen ervan nog niet zijn bereikt. Ze hebben zelf het draagvlak gecreëerd en de weg geplaveid voor een fusie tot één ge meente Walcheren. Nu doorpakken en de opdracht van het kabinet Rutte-2 omarmen, is geen bedreiging maar een kans. Walcheren telt dan landelijk meer mee dan Vlissingen en Middel burg en zeker Veere afzonderlijk. De verdeling en instandhouding van voorzieningen wordt eenvou diger. Het is ook geen schande om te erkennen dat het samen beter gaat dan alleen. De huidige nauwe samenwerking leidt al tot eenvor mig beleid op tal van onderwer pen; het moet alleen drie keer apart worden vastgesteld. Dat kan slagvaardiger en efficiënter. TeKtielwasstraat AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Gratis stofzuigen na elke uuasbeuft TOTAAL: il,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging S 9,50/€ 8. 1 drogen Velgen f Waxen BASIS. 6,50/€ 5,95*(waspasi Wassen drogenVelgen reinigen POLISH: 13,50/€ 9,95 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercunuswc-g 27,4382 NL Vlissingen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN inöandagl/myaierdagvfln 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur MIDDELBURG - Het bedrijf Medisol in Middelburg is voor het derde achtereenvolgende jaar uitgeroe pen tot 'FD Gazelle' vanwege haar hoge omzetgroei. Elk jaar roepen het Financieele Dagblad, Graydon en ABN AMRO de snelst groeien de bedrijven in Nederland uit tot FD Gazelle. Op 22 november, tij dens de uitreiking van de FD Ga zellen van de regio Zuid-Holland en Zeeland, hoort Medisol of ze ook voor de derde keer Gouden Gazelle is geworden. Medisol is le verancier van externe defibrillators (aed's) en reanimatieproducten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19