sport!33 Van Duyn nieuwe trainer van Sluiskil 12 woensdag 31 oktober 2012 'We speelden met veel snelheid, er waren goede acties, het was heel plezierig om naar te kijken.' Gérard de Nooijer, trainer van Goes Jong Ambon-speler Alfaro Pentury wordt op de huid gezeten door Thijs van den Dries van Goes. Op de achtergrond kijkt Dangelo Martien toe. foto Ruben Oreel Goes was dinsdagavond de twaalf de Zeeuwse club die zich plaatste voor de derde bekerronde. door René van Stee SLUISKIL - Voetbalvereniging Sluis kil heeft Marcel van Duyn dinsdag aangesteld als hoofdtrainer. De oe- fenmeester uit Kortgene volgt Ben ny van Leeuwen op. Die gaf er vo rige week maandag na acht dagen de brui aan, omdat er vanuit de spelersgroep te veel weerstand be stond tegen zijn aantreden en er daardoor geen basis voor een goe de samenwerking aanwezig was. Van Leeuwen was op zijn beurt de opvolger van de ontslagen Carlo Vanhijfte. Die werd de laan uitge stuurd omdat negen spelers uit de selectie niet verder met hem wil den. Dit conflict speelde al langere tijd. Het bestuur van Sluiskil koos tot en met twee weken geleden de kant van Vanhij fte, totdat acht spe lers weigerden aan te treden in het competitieduel met Hulsterloo. Daarop viel het besluit om af scheid te nemen van de trainer, met wie Sluiskil vorig jaar promo veerde uit de vijfde klasse. Van Duyn (43) heeft een verleden als trainer bij onder meer Quick Boys, Zierikzee en Colijnsplaatse Boys. Dit seizoen zou hij aan de slag zijn gegaan bij zaterdag-der deklasser Domburg, maar doordat hij niet werd toegelaten tot de trai nerscursus TC2, werd dit dienstver band per direct beëindigd. Van Duyn, die bij Sluiskil een con tract tekende tot en met het sei zoen 2013-2014, was uiteraard op de hoogte van de trainersperikelen bij de Zeeuws-Vlaamse club. Daar door laat hij zich echter niet af schrikken. „Ik stap er blanco in. En ik zie de uitdaging. Het gaat hier schijnbaar om een groep die zeer assertief is. Ik mag dat wel. Dit nog los van de sportieve ambi ties. Want er valt hier iets te halen, zowel voor mezelf als voor de spe lers", vertelde hij dinsdagavond. Secretaris Andy Vereecken van Sluiskil verwacht dat de club met de komst Van Duyn goede zaken heeft gedaan. „We wilden iemand van buitenaf, zonder banden met de club. Die wens leefde ook bij de spelersgroep. We denken dat Mar cel het beste in dit plaatje paste", verklaarde Vereecken. Hij sprak bovendien de verwach ting uit dat de rust bij Sluiskil is weergekeerd. Ook stak hij de hand in eigen boezem ten aanzien van de gang van zaken rond Vanhijfte en Van Leeuwen. „Daar hebben we van geleerd." Ook doelman Danny Pijcke en middenvelder Randy van Over- meeren (lange tijd uitgeschakeld vanwege een knieblessure) toon- 'Ik zie de uitdaging. Het gaat hier schijnbaar om een groep die zeer asser tief is. Ik mag dat wel' den zich positief over de aanstel ling van Van Duyn. „Het gaat goed komen. En dat moet ook wel. We moeten vooruit", zei Pijcke. De trainersperikelen bij Sluiskil hebben de nodige sporen achterge laten. Drie spelers, de gebroeders Yannick en Sebastiaan Vanhijfte (zoons van Carlo Vanhijfte) alsme de Brandon van Leeuwen (zoon van Benny van Leeuwen) hebben bedankt voor het eerste elftal. Car lo Vanhijfte legde ook zijn be stuursfunctie als technisch verant woordelijke en zijn werk voor de sponsorcommissie neer. Boven dien gingen de laatste twee compe titieduels (0-1 tegen Hulsterloo en 1-5 tegen Biervliet) verloren. Daar door zakte Sluiskil naar de zesde plaats op de ranglijst. Het gat met koploper Steen is echter niet ono verkomelijk groot (achttien tegen dertien punten uit acht duels). Zondag staat het duel met Steen op het programma. SALZBURG Contract Leonardo bij Salzburg ontbonden Leonardo en Red Bull Salzburg zijn eindelijk van elkaar af. Het con tract van de geboren Braziliaan is ontbonden. Het contract van de linkspoot liep nog door tot en met het einde van het seizoen. Leonardo kwam in 49 duels tot 10 doelpunten. De oud-speler van on der meer Ajax en Feyenoord was net als Rasmus Lindgren naar de beloftes verbannen en had geen uit zicht op een terugkeer in de hoofd macht Eerder liet Lindgren ook al zijn contract ontbinden. DINTELOORD Groene Ster 2 mist zege bij Prinsland De zaalvoetballers van Groene Ster 2 konden hun zege van twee we ken terug tegen DZV/Biggelaar (6-4) geen vervolg geven bij Prins- land. In Dinteloord ging Groene Ster 2 tegen de nummer twee van de ranglijst met 4-2 onderuit. De ruststand was 1-1. Nadat het in de tweede helft 2-2 was geworden kreeg Groene Ster 2 mogelijkheden om nog eens te scoren, maar het was Prinsland dat toesloeg: 4-2. Voor de Vlissingers schoot Khalid El Hattach twee keer raak. BRUSSEL Anderlecht rolt AA Gent op Anderlecht heeft in de Belgische competitie flink uitgehaald tegen AA Gent: 5-0. De doelpunten kwa- men van Tom De Sutter (2), Den nis Praet, Massimo Bruno en Aleks- andr Jakovenko. Met de dikke over winning revancheerde de ploeg van trainer John van den Brom zich voor de nederlaag afgelopen zaterdag bij Charleroi (2-0). Anderlecht is na dertien duels kop loper met 25 punten, drie meer dan Club Brugge, Zulte Waregem en Ra cing Genk. Deze drie clubs komen woensdag in actie. HOOFDDORP Ook Rus neemt tennispauze In navolging van Kiki Bertens neemt ook Arantxa Rus even af stand van tennis. Volgens haar nieuwe coach Fred Hemmes gaat de speelster uit Monster op vakan tie. Rus zou vorige week nog in Duits land in actie komen en deze week in Engeland. Door ziekte zag ze van deelname aan beide toer nooien af. Bertens liet maandag we ten dat ze door vermoeidheid en een schouderblessure even een rustpauze inlast. SLUISKIL TV Sluiskil heerst in herfstcompetitie Waar een kleine tennisvereniging groot in kan zijn: drie van de vier tennisteams van TV Sluiskil zijn kampioen geworden in de Zeeuw se herfstcompetitie. In de hoofd klasse pakten zowel het mannen- als het vrouwenteam de titel; in de eerste klasse werd het mixedteam kampioen. Het vrouwenteam, met de 4-speelsters Stephanie van Ba len en Natascha van Strien, moest in zeven wedstrijden geen enkel punt inleveren. Sluiskil had aan het eind van de rit een voorsprong van twaalf punten op De Schelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71