Steun voor behoud kerk 24 Wijkraad Hulst bepleit aanpak leegstand Zuinige scholen strijden om prijs regioagenda SYMPOSIUM woensdag 31 oktober 2012 Drukbezochte bijeenkomst in Westdorpe door Karlijn de Splenter westdorpe - In Westdorpe be staat veel steun voor behoud van de met sloop bedreigde rooms-ka- tholieke kerk. Dit bleek maandag avond op een bijeenkomst over de toekomst van het gebouw, georga niseerd door de werkgroep Be houd Kerkgebouw Westdorpe. Meer dan honderd mensen kwa men erop af De kerk van Westdorpe verliest op januari haar religieuze functie, evenals die in Axel, Hoek, Zand straat, Sas van Gent en Sluiskil. De Elisabethparochie in de Kanaalzo ne moet reorganiseren door geldge brek en teruglopend kerkbezoek. In Westdorpe is een groep paro chieleden in actie gekomen om het kerkgebouw te redden. Maar wat moet er mee gebeuren? Kan er een museum, discotheek, restau rant of kringloopwinkel in ko men? Ronald Bleyenberg, lid van de ac tiegroep, liet op een vraag uit de zaal weten dat veel mogelijk is. „Maar als Checkpoint hier een Checkpoint Westdorpe van wil maken, gaat dat niet lukken", trok hij een grens. Het kansrijkst is het onderbrengen van gemeenschapscentrum Con cordia in de kerk. De gemeente Terneuzen heeft al geld gereser veerd voor het opknappen van Concordia. De werkgroep hoopt dat dan het voorste deel van de kerk gebruikt kan blijven worden voor trouwerij- en begrafenisdien sten. Een ander voorstel is de kerk te verdelen in diverse ruimtes die gebruikt kunnen worden voor fees ten, boekenmarkten en theater voorstellingen. Het geld dat die ac tiviteiten opleveren, kan góed van pas komen voor onderhoud aan het kerkgebouw. Dat de mogelijke verdwijning van de kerk leeft in Westdorpe, is dui delijk, volgens voorzitter Loek de Beleir. „We hadden niet gerekend op zo'n grote opkomst. Dat geeft ons de kracht om door te gaan met de strijd voor behoud van het kerkgebouw." De aanwezigen in de kerkbanken staken de werk groep een hart onder de riem. Een parochielid verwoorddde het zo: „Een dorp zonder kerk is een ge hucht." De leden van de werkgroep gaan nu alle ideeën verzamelen en door nemen. Dan is het wachten op de raadsvergadering in Terneuzen in december of januari. Beleir: „We krijgen dan te horen of we de sub sidie van ruim vier ton krijgen." Met het geld kan de verbouwing worden gerealiseerd. Zonder subsi die wordt de kerk zeer waarschijn lijk gesloopt terneuzen - Vier Zeeuws-Vlaam- se scholen doen deze week mee- aan een duurzaamheidsactie van energiemaatschappij Delta. Op www.sjaakzoektsjakies.nl kun nen kinderen en ouders punten scoren door energiebesparende be loftes te doen. Hoe meer beloftes, hoe groter de kans dat de school 5000 euro wint en zich de meest duurzame school van Zeeland mag noemen. Op de scholen wor den deze week 'groene' activitei ten gehouden. Aan de actie doen zestien scholen mee. Basisschool De Hille uit Terneu zen staat bovenaan. De Drieklank (Oostburg) staat op de zesde plaats, Sint Jan (Sluis) negende en De Ark (Hulst) tiende. door Sheila van Doorsselaer hulst - Wijkraad Hulst Binnen stad pleit bij de gemeente Hulst voor het instellen van een leeg standsverordening om het stads hart aantrekkelijk te houden. Met zo'n leegstandsverordening kunnen eigenaren van leegstaande (winkel)panden worden gedwon gen een bepaald bedrag te storten in een gemeentelijk fonds, hun pand op te knappen of het te ver huren. Ook de Ondernemersvereniging Hulst Vestingstadhulst is voorstan der van een dergelijke constructie om de leegstand in het Hulster stadscentrum aan te pakken. De wijkraad, tien leden sterk en met een nieuw bestuur, zoekt na drukkelijk de samenwerking met de ondernemerskoepel. „We pleiten dan wel ieder voor on- ze eigen doelgroep, maar we kun nen elkaar ook zeker versterken", zegt secretaris Reggie PicaveL De wijkraad wedijvert daarnaast voor het invoeren van betaald par keren op alle Hulster bolwerken en het terugdringen van de par- keervergunning op kenteken (uit gezonderd de gehandicaptenpar keerplaatsen). De Belgische lijnbus moet wat de wijkraad betreft weer een halte krijgen binnen de stadsmuren en dat geldt ook voor het Nederland se openbaar vervoer. Via de nieuwe website www.wr- hb.nl werpt de wijkraad zich actief op als meldpunt tegen drugsover last. Binnenstadbewoners die ervaren dat ergens wordt gedeald, kunnen dat melden via de website. De wijkraad speelt deze informatie vervolgens door aan de wijkagent. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant woensdag 31 oktober 2012 axel - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; breskens - De Uitkomst, 13.30 uur: Crea middag, soos en kaarten; Gebouw van Zuijenstraat 102,13.00 uur: Biljarten; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; graauw - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnas tiek; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken, schieting; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, kaarten, jeu de boules; 14.00 uur: Koers bal; 19.00 uur: Biljarten 'De Lovenhoek', bridge; hulst - De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur Meer bewegen voor ouderen; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 9.30 uur: Te kenen; 10.30 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica; 19.00 uur: Frans; kloosterzande - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Film over de oogst van vroe ger; koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon ;13.00 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnas tiek; oostburg - Pro Rege, 18.30 uur: Qi gong; 19.30 uur: Taiji gevorderden; 20.30 uur; Taiji beginners; Ledeltheater, films: 13.30 uur: TinkerBell: Het Geheim van de Vleugels 2D; 15.15 uur: Madagascar 3: Op avontuur in Euro pa 3D (NL); 20.00 uur: Les Intouchables; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; Herberg de Snis, 14.00 uur: Kaarten; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; StAlbert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, biljarten, vrij kaarten; sint jansteen - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen, biljartles, bloemschikken; 13.00 uur Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.30 uur: Krea- tieve vorming; 20.00 uur: Ledenvergade ring Algemene Nederlandse Vlassers- bond; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten, recreatief dansen; 9.15 uur: Biljartles; 9.00 en 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Lijndansen; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00-18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; Rivierenhuis, 13.30 uur: Stoma contactmid- dag; vogelwaarde - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. Zeeuws-Vlaanderen bestaat in 2014 tweehonderd jaar. Hoe kan de regio zich ontworstelen aan een slecht imago? Daarover ging het gisteren in het Scheldetheater in Terneuzen tijdens een symposium over de toekomst van deze regio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68