Zeldenrust komt met tweetalig havo Jarige Zonnebloem viert feest met Charles en Eugenieke ZEEUWS-VLAANDEREN Meer aanhoudingen in geweldzaak Spoorlijn Axel-Zelzate op lange baan Interieur WOENSDAG 31 oktober 2012 21 ZUIDDORPE - Het was gisteren een hele mid dag feest in 't Kaaike in Zuiddorpe. Zeventig gasten van De Zonnebloem afdeling Axel (waaronder ook Koewacht, Zuiddorpe en Overslag vallen) vierden het veertigjarig be staan van de afdeling. Dat deden ze samen met de ruim dertig vrijwilligers en het verma kelijke duo Charles en Eugenieke, dat optrad met sketches en liedjes. Er was gebak, er was koffie en later werd het glas geheven. De Zon nebloem zet zich in voor mensen met een fy sieke beperking en mensen in een sociaal iso lement. Door de toenemende vergrijzing is er steeds meer werk aan de winkel voor de afde ling. foto Peter Nicolai sssseassss Terneuzense school hoopt met nieuwe opleiding meer leerlingen aan te trekken door Henk Boot TERNEUZEN - Ook havo-scholieren die Engels willen leren spreken als tweede moedertaal, kunnen waar schijnlijk vanaf augustus 2013 te recht bij het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. De middelba re school biedt als enige in Zeeuws-Vlaanderen ook al zeven jaar tweetalig vwo aan. Het tweetalig onderwijs voorziet in een behoefte, volgens directeur Peter Boone. „Leerlingen kunnen zo veel gemakkelijker naar een ver volgopleiding in het hoger beroeps onderwijs (hbo) en ze hebben er later in hun loopbaan meestal veel profijt van." Ongeveer de helft van de vakken wordt in het Engels ge geven. Een kant-en-klaar plan voor een tweetalige havo-tak (T-havo) is ge reed. Het besluit om met de nieu we opleiding te beginnen wordt binnenkort genomen. Op het tweetalig havo zal in tegen stelling tot het tweetalig vwo geen wiskunde in het Engels worden ge geven. Boone: „Dat blijkt toch een lastige combinatie. Wiskunde is voor veel scholieren al een moei lijk vak. En dan nog in het Engels, dat maakt het voor het havo nét te gecompliceerd." Een tweetalig havo zal tot een ho gere instroom leiden, hoopt het Zeldenrust-Steelantcollege. Het aantal nieuwe leerlingen viel dit jaar flink tegen: 34 minder, terwijl was gerekend op groei. 'Concur rent' De Rede in Terneuzen boek te na jarenlange teruggang weer een flinke 'winst'. Ouders moeten er wel wat voor over hebben om hun kinderen naar het nieuwe T-havo te sturen. Van hen wordt een (extra) bijdra ge gevraagd van naar verwachting 500 euro. De school mikt op maxi maal 32 leerlingen voor de T-ha- vo-brugklas. Bij vijftig of meer aan meldingen worden twee brugklas sen gevormd. Na drie jaar volgt een examen voor een speciaal certi ficaat Het tweetalig vwo is een succes. In de eerste drie klassen volgen 107 leerlingen de opleiding, in klassen vier en vijf nog eens 57, samen dus 164; op een totaal aantal van plus minus veertienhonderd scholie ren. Het Zeldenrust-Steelantcolle ge voert in 2013-2014 nog 'een ver nieuwing' door; de combi-brug klassen mavo/havo en havo/vwo verdwijnen. Het leerniveau in de ze klassen loopt nogal eens uiteen, wat het onderwijs niet ten goede komt. PZC Goed netwerken is het halve werk 22 en 23 TERNEUZEN - De politie heeft dinsdagochtend nog drie verdach ten aangehouden-in de zaak van de mishandeling van een negen tienjarige man in Terneuzen, afge lopen zaterdagnacht. Het slachtoffer werd in de nacht van zaterdag op zondag rond twee uur mishandeld in het centrum van Terneuzen. Daarbij hielden agenten al één verdachte aan, een zestienjarige jongen uit Terneu zen. Na het horen van getuigen kwam de politie op het spoor van nog drie verdachten, die dinsdag ochtend vroeg werden aangehou den. Uit het verhoor van het drie tal bleek dat één van hen geen aan deel heeft gehad in de geweldple ging; hij is vrijgelaten. De andere twee zijn overgebracht naar een politiecel in Torentijd, daar zit ook de eerder aangehouden verdachte nog vast. AXEL - De ontwikkeling van bedrij venterrein Axelse Vlakte krijgt voorlopig geen zetje in de rug door de aanleg van een goederen- spoor naar Zelzate. De provincie geeft voorrang aan een nieuwe goe- derenlijn tussen het Zeeuwse hoofdspoor en Antwerpen. Gedeputeerde Kees van Beveren antwoordt dit op vragen van Sta tenlid Ruud Muste. De lijn met Antwerpen is belangrijk voor Vlis- singen-Oost. Axelse Vlakte-Zelzate is relatief duur (circa 60 miljoen euro), terwijl 'slechts een enkel be drijf ervan zal profiteren'. Boven dien kunnen treinen al via de brug Sluiskil naar België. Axel-Zel- zate levert ook pas iets op, stelt de provincie, na aanleg van haven spoorlijn 77 Antwerpen-Zeebrug- ge via Zelzate. Vlaanderen schrikt terug voor die investering van 700 miljoen a één miljard euro. H**! Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65