241 zeeland Lou Hendrikse intratuin 'Rondweg beste oplossing voor verkeersprobleem Oud-Vossemeer' Lager wegdek om overlast te beperken 1 Museumnacht in donker Goes met avondwandeling woensdag 31 oktober 2012 door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Een rondweg is volgens burgemeester en wethou ders van Tholen de beste manier om de verkeersproblemen in een deel van Oud-Vossemeer op te los sen. Ze kunnen echter nog niet zeggen of, en zo ja wanneer, deze nieuwe weg er zal komen. De provinciale weg N656 loopt nu een stuk door de bebouwde kom van Oud-Vossemeer. Dit is veel be woners van de zogeheten Molen buurt een doorn in het oog. Met name de vrachtwagens zorgen vol gens hen voor overlast en verkeers- onveilige situaties. Een actiecomité vraagt al jaren om THOLEN - De Koningin Julia- nastraat in Tholen gaat flink op de schop. De gemeente trekt een paar ton uit om de straat opnieuw te as falteren en tien centimeter te verla gen. Dat laatste is nodig om de wa teroverlast te verminderen. De gemeenteraadsffactie van de SGP zette vraagtekens bij de hoge kosten voor de werkzaamheden. „Ogenschijnlijk is de weg er slechts op een paar plekken slecht aan toe. Is het mogelijk dat de weg enkel op die plekken wordt gerepa reerd", wilde de partij weten. Het college antwoordt dat aanvan- een rondweg, maar concrete actie om tot zo'n oplossing te komen, is nog nooit ondernomen. Toch zegt het college nu dat een rondweg de ultieme oplossing is om de proble men het hoofd te bieden. „Maar waar deze moet komen en wan neer hij er kan liggen, is mede door de huidige economische si tuatie niet in te schatten", stellen B en W. Ze wijzen erop dat de pro vincie op dit moment werkt aan een plan voor het goederenver voer in Zeeland. Het college heeft Oud-Vossemeer aangedragen als knelpunt. Om de pijn toch al een beetje te verzachten, starten de gemeente en de provincie binnenkort met kelijk ook maar 10.000 euro was uitgetrokken voor de Julianastraat, maar bij nadere controle bleek dat er veel schade is door het wegzak ken van de zogeheten kantopslui ting. Als dit niet wordt hersteld, moet op termijn wellicht de hele ftinderingsconstructie worden her steld of vervangen. Bovendien zal een deel van het as falt tien centimeter lager komen te liggen. Daarmee moet de watero verlast in de straat worden vermin derd. De drempel op de kruising met de Beatrixstraat maakt plaats voor een optische drempel. een proef waarbij het vrachtver keer wordt geweerd van het stukje N656 dat door Oud-Vossemeer loopt. Door het plaatsen van bor den worden chauffeurs gemaand een alternatieve route te nemen. De borden worden in november geplaatst. Voorafgaand aan de proef zal een zogeheten nulmeting worden gehouden. Daardoor kan later worden vastgesteld of er daad werkelijk minder vrachtwagens door het dorp rijden. Vincent van Bijnen, de drijvende kracht achter het actiecomité, had voorgesteld om de weg fysiek af te sluiten voor vrachtauto's. Daar wil len de gemeente en de provincie echter (nog) niet aan. GOES - Het Historisch Museum de Bevelanden in Goes houdt vrijdag 2 november, tijdens de museum nacht, net als vorig jaar een avond wandeling. Ontdek de Zeeuwse Ziel is het thema en de wandeling voert langs historische punten in de binnenstad, waar amateurthea termakers vertellen en spelen. Wie mee wil, is om 20.15 uur bij het museum met een euro op zak. Om 22.00 uur wordt een sponsor bordje onthuld bij het schilderij Kerkuitgang te Kapelle van J.C. Klinkenberg. Het museum kon dat aanschaffen dankzij sponsorgeld. KLOETINCE Herinneringsavond op Allerzielen in de kerk De Yarden Vereniging Zeeland houdt op vrijdag 2 november, Aller zielen, een herinneringsavond voor alle overledenen in de Geerte- skerk in Kloetinge. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Spreker is Ma- rinus van den Berg en voor de mu ziek zorgt het ensemble Lace. YERSEKE Herfstfair en mosselen voor nieuwe kerk In de hal van Miniopslag Yerseke, aan de Molendijkseweg, is zaterdag 3 november een herfstfair. Vanaf 10.00 uur is er vanalles te koop, on der meer mosselen ten bate van de nieuwbouw voor de Gereformeer de Gemeente in Yerseke. KAPELLE Lezing over kastelen in Fruitteeltmuseum Trijnie Lepoeter geeft vrijdag 2 no vember een lezing over de kastelen die rondom Kapelle hebben ge staan. Om 20.00 uur worden de gas ten verwelkomd met zelfgebakken taart. Ook kunnen de bezoekers deelnemen aan een spel in het Fruitteeltmuseum in Kapelle. GOES Badmintoninstuif voor gelegenheidssporters Badminton Combinatie Zeeland houdt vanaf vrijdag 2 november vier weken lang van 18.30 tot 22 uur een instuif voor mensen die graag badmintonnen maar (nog) geen lid zijn van een vereniging. Plaats: Sportpunt Zeeland in Goes. 'Ik weet van alle brievenbussen hoe ze openen; naar binnen of naar buiten. Ik steek nooit meer mis. Maar ja, er is een tied van komen en een tied van gaen. Het is nu echt afgelopen. Ik heb gezegd dat ik voor de winter zou stoppen. Dat is dus nu zover'. Jo en Lou Hendrikse bezorgden decennia lang de PZC in Westkapelle. 1 1 geeft aan groen Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Kaars rustiek Diverse kleuren. 7 x 19 cm. Per stuk Z?* 2?9 7 x 13 cm. Per stukje I?9 7 x 8 cm. PerstukJÊ?* 19 voederpakket 7-delig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62