zeeland j 23 JudoExtra XX Gedeputeerde Staten bezorgd over gevolgen sluiting azc Goes Vereniging maakt in vijf jaar stormachtige groei door Kapelse jeugd naar Vlissingen met Movietour woensdag 31 oktober 2012 „We willen en ouderwetse vereniging zijn; gekwalificeerd personeel, breedte- en topsport en betrokkenheid." Cor Moerman, voorzitter en trainer JudoGoes Bij JudoGoes kunnen ook kinderen uit het speciaal onderwijs terecht Zoals de naam al zegt is er extra begeleiding, extra tijd en zijn de groepen extra klein. Meer informatie is te vinden op www.judogoes.nl Leerlingen van JudoGoes in actie in de dojo van Sportpunt Zeeland. foto Willem Mieras niig^ii van juuwwuw UV.LIV. 111 uuju van Lpuni M&iauu. I u LU VVIIICIII 'VI De Budovereniging Judo Goes is in augustus 2006 opgericht om voortzetting van de judolessen, die bij het toen malige fitnesscentrum Capital Sports Goes stopten, voor de judo ka's te kunnen garanderen. De ini tiatiefnemers van deze stap waren Marco Bobeldijk, Edwin van In- gen, Toon van Meel, André van Meerkerk en Cor Moerman. Drie van de vijf hebben momenteel nog steeds een functie in het be stuur van de club. De vereniging kocht een eerste eigen mat van KAPELLE - Jongeren van 13 tot 18 jaar uit de gemeente Kapelle wor den vrijdag 16 november naar bios coop Cinecity in Vlissingen ge bracht en weer opgehaald. De Mo vietour is een initiatief van Jonge renwerk Kapelle. Wie zich opgeeft op de website www.jongkapelle.nl is voor 'tien euro uit en thuis, het kaartje voor de film is in de prijs inbegrepen. Opstapplaatsen zijn de Wemel, Wemeldinge, 17.35 uur, Zwembad, Kapelle, 17.45 uur en Schore, bus halte Kerkplein, 18.00 uur. In de bus is plaats voor vijftig personen. Jongeren moeten hun identiteits kaart meenemen. iöom2 en begon met lessen op drie dagen in de gymzaal van het Edudelta College aan het Stations park in Goes-Zuid. Begin 2009 werd JudoGoes door ouders van judoka's uit Rilland be naderd of daar judolessen gegeven konden worden. De in Rilland ge vestigde judoclub hield, door het overlijden van de trainer, op te be staan. Nikki van Meel en Pim van Meerkerk zijn op deze tweede loca tie tijdens hun opleiding begon nen met lesgeven. Nikki is nog steeds de trainster in Rilland. door Luc Oggel GOES - De sluiting van het asielzoe kerscentrum in Goes per april vol gend jaar vergroot de kans op wei gering van woonruimte in Zee land door statushouders. Die zorg spreekt het dagelijks provinciebe stuur uit in een brief aan het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) in Rijkswijk. Het COA kondigde vorige maand aan vier opvanglocaties te zullen sluiten als gevolg van het gestaag teruglopend aantal asielaanvragen. Eén ervan is Goes, het enige azc in Zeeland. De dichtstbijzijnde loca ties zijn in 's-Gravendeel en Gil- In september 2010 heeft Judo-Ryu van Schaik zich aangesloten bij Ju doGoes. Jessica van Schaik stond er, na het overlijden van haar va der en grondlegger van de club Jo- han van Schaik, organisatorisch al leen voor. Na het opgaan in Judo Goes kan Jessica weer alle energie Van 8 lessen voor 80 leer lingen op 3 dagen en 1 lo catie naar een vereniging met lessen op 6 locaties ze-Rijen, maar de eerstgenoemde gaat ook dicht en de tweede valt niet binnen het aan Zeeland gekop pelde 'regiegebied'. Zeeland heeft nu samen met Zuid-Holland de lo catie Leersum toegewezen gekre gen, maar GS zijn bang dat die af stand voor asielzoekers met een verblijfsvergunning reden zal zijn om een eventueel beschikbare wo ning in Zeeland te weigeren. GS wijzen op de nieuwe toewijzings procedure die per 1 oktober is inge gaan en waarbij gemeenten ge schikte huizen toewijzen aan asiel zoekers. Voorheen mocht een toe gelaten asielzoeker zelf een huis zoeken uit het aanbod van de ge- stoppen in dat wat ze het liefste doet, namelijk judoles geven Voor JudoGoes betekende deze stap dat er maar liefst drie locaties bij kwa men. Naast de lessen in Goes-Zuid en Rilland waren er nu ook less- sen in 's-Heerenhoek, Middelburg en Vlissingen. De laatste grote stap die de vereni ging zette, was het sluiten van een langdurige overeenkomst met het Sportpunt Zeeland in Goes. Hier werd een vaste dojo gebouwd, waar JudoGoes sinds februari 2011 gebruik van maakt. meenten. Hoewel GS positief wa ren over de wijziging, bestaat nu de vrees dat een deel van de winst zal verdampen als gevolg van de lange reisafstanden. 'Zoals bekend zijn perifeer gelegen gemeenten beperkt in trek bij de doelgroep als het gaat om de acceptatie van woonruimte', schrijft GS aan het COA. Het provinciebestuur verzoekt het COA om de komende maanden en de periode na de sluiting van azc in Goes de vinger aan de pols te houden en maatregelen te ne men als blijkt dat het aantal weige ringen van woonruimte in Zee land (sterk) toeneemt. THOLEN Jostiband geeft concert in Meulvliet In verband met het 45-jarig be staan van de Regionale Commissie SIEN Tholen (het voormalige Phila delphia) geeft de Jostiband zater dag 10 november een concert in ge meenschapscentrum Meulvliet in Tholen. De band wordt gevormd door mensen met een verstandelij ke beperking. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten, a 10 euro, zijn te bestellen via 0166-692509. LEWEDORP Kunstvrienden spelen in De Zandlooper Toneelvereniging Kunstvrienden speelt zaterdag 3 november het stuk 'Dubbele boeking' in dorps huis De Zandlooper in Lewedorp. Het stuk gaat over een man die, na wat slippertjes, zijn huwelijk wil redden door zijn echtgenote mee te nemen naar een hotel. Daar be landt het stel in de meest vreemde situaties. De opvoering begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 7,50 eu ro. Reserveren kan via 0113-612926 of bij het dorpshuis zelf. GOES Griezelen met spinnen in Hoilansche Hoeve Spinnen zijn nuttige beesten maar sommige kinderen vinden ze eng. Omdat ze dat niet echt zijn, kun je fijn griezelen met spinnen. In de herfst zijn ze lekker groot, daarom kun je er vanmiddag met een loep achteraan onder leiding van ie mand van MEC De Bevelanden in de Hollandsche Hoeve in Goes. Aanvang 14.00 uur, kosten 1 euro. 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! HOUTERMAN &6BAV=WBUEH WWVIAJHOUTSWAJUfl. WOLPHAARTSDIJK Zeeuwse Sien en De Krekels in Griffioen De Goese ouderensozen en SMWO houden vanmiddag, woensdag, een culturele feestmiddag in De Griff oen in Wolphaartsdijk. Zeeuwse Sien en mondharmonicaorkest De Krekels treden op voor mensen vanaf 55 jaar. Sien zingt niet alleen, ze vertelt ook verhalen en be spreekt het leven van alledag. De zaal is om 13.30 open en entree kost 4 euro. Tabac Gifts Krijger Kreukelmarkt 1 4461 HW Goes Tel. 0113-214607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61