Dorpsraad start discussie masterplan SCHOUWEN-DUIVELAND Mobiele Eenheid bespringt Mobiele Eenheid in hartje Renesse almanak Massage WOENSDAG 31 oktober 2012 PZC Kunstwerk verdwijnt binnenkort 22 en 23 Autoluw centrum in de zomer en bouwen voor jong en oud zijn enkele speerpunten in Renesse door Melita Lanting RENESSE - Een autoluw centrum in het hoogseizoen, het dorp en de zee meer met elkaar verbinden en huizen bouwen voor jong en oud. Dat zijn speerpunten waar volgens de inwoners het gemeentebestuur volgend jaar op moet inzetten. Dan gaat de gemeente beginnen aan het opstellen van het master plan Renesse. De speerpunten die de dorpsraad naar voren schuift komen niet uit de lucht gevallen. Het idee om het dorp en de zee meer met elkaar te verbinden is ja ren geleden al gelanceerd door Kees Hoogerhuis. Hij werkte de plannen uit en is met een idee ge komen voor een boulevard, waar het prettig wandelen is, doorkijk jes gemaakt worden naar de dui nen en waar voor de kinderen on derweg naar het strand nog het een en ander te doen is. „Een heel interessant idee", zei voorzitter Frans Prins van de dorpsraad dins dagavond tijdens de dorpsraadver gadering. De dorpsraad pleit ook voor woningbouw voor jongeren en ouderen. „We denken niet aan honderden huizen, maar mis schien twintig. We moeten niet vergeten dat er op de recreatiebe- drijven jongeren werken die hier graag willen wonen." De verkeersdruk in het centrum staat al een tijdje op de agenda van de dorpsraad. Bussen, auto's, voet gangers, fietsers en ruiters vechten met elkaar om een stukje weg. Daarom moet het centrum in de zomer autoluw worden. In een heel vroeg stadium praten over de toekomst van Renesse blijkt lastig voor veel inwoners. Er ligt nog geen plan waar een me ning over gegeven kan worden. Dus blijft het bij wat losse flod ders. Een van de heikele punten is de kermis. Tijdens de dorpsraadverga dering blijken er evenveel voor standers als tegenstanders van de kermis bij de kerk. De een wil de kermis in het dorp houden, de an der wil de kermis graag naar een andere locatie. Er komen opmerkingen over de ve le uitstallingen van de winkeliers op de trottoirs waardoor de men sen gedwongen worden om op straat te lopen. „Maar we moeten niet vergeten dat we een recreatie dorp zijn en dat er in de zomer meer mensen zijn dan in de win ter", constateert een van de inwo ners. RENESSE - Het is geen uitzondering dat er in Renesse een raddraaier wordt ingerekend, maar als er plotseling massaal boeven worden gevangen, zetten de meeste mensen toch even grote ogen op. „Het betrof een oefening van de Mobiele Eenheid: wij waren als Onder nemersvereniging Renesse vooraf met een brief op de hoogte gesteld", vertelt bestuurs lid Bruno van de Hoek. Hij kan zich best voor stellen dat dorpsbewoners en enkele toeris ten die hier nu nog rondlopen, wat verbaasd staan te kijken als er plotseling vier a vijf poli- tiebusjes door het dorp scheuren. Als daar dan vervolgens gemotiveerde ME-ers uitsprin gen die elkaar in de kraag krijgen en de hand- Vier gewonden bij twee botsingen Op de ie Deltaweg op Noord-Beve land zijn dinsdagmorgen tot twee keer toe drie auto's op elkaar ge botst. Het eerste ongeluk vond rond 7.45 uur plaats ter hoogte van de sluizen. Ruim een uur later vond in de file, die was ontstaan door het eerste ongeluk, nog een botsing plaats. Vier mensen raak ten gewond. Drie moesten met nek- klachten naar het ziekenhuis. Waarschuwing voor spookfacturen Schouwen-Duivelandse onderne mers waarschuwen elkaar voor zo geheten 'spookfacturen'. Het zou gaan om rekeningen van een data- servicebedrijf uit Hoogezand en een in Amsterdam zetelend bedrij- venregister. Het dataservicebedrijf brengt diensten als 'zoektermver werking' in rekening. Bij het regis ter gaat het om online vermelding van bedrijfsgegevens. iiiHHim—iiiiimwin ivww.pzcwonen.nl boeien omdoen, willen passanten graag we ten wat er aan de hand is. Een praktijkoefe ning dus, in het inrekenen van relschoppers. Om goed getraind te zijn als het eens echt no dig is. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Sommige behandelingen moet je bij de zorgverzekeraar apart aanvragen. Alternatieve geneeswijzen kunnen wel in je polis staan, maar toch moet er een formulier worden ingevuld, waarin wat extra informatie wordt gevraagd. Dat deed die Kloetingse jonge moeder dus ook. Een holisti sche massage was erg heilzaam ge bleken na de vermoeienissen van een zwangerschap en een bevalling. Naam, registratienummer, geboorte datum: het stond er allemaal netjes op. Maar de zorgverzekeraar wilde ook graag de aard van de behande ling weten, en dat kon nou net niet in zo'n klein vakje. Ze kortte het dus maar af: hol. massage. 't Zal ons benieuwen of dat vergoed wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53