Franca Treur met het maken van het boek' boekenprijs n Fragmenten uit Er zit geen brood meer in woensdag 31 oktober 2012 Nicolle Poort Nicolle Poort (1959) is gebo ren in Noord-Brabant en be gin jaren negentig verhuisd naar Zeeland. Ze studeerde aan de Literai re Schrijversacademie in Ant werpen en is naast haar werk als schrijver actief als trainer communicatie. Eerder schreef ze een reeks korte verhalen en publiceer de ze de dichtbundel Kante ling. De familietragedie Be vlekt ontvangen is haar de buutroman. Vrijdag 2 november presen teert de auteur haar debuut roman in boekhandel De Dr- vkkery in Middelburg. Tijd: 16.30-18.00 uur. Het eerste exemplaar wordt dan aange boden aan Fifi Visser, filmma ker en publiciste. Zaterdag 3 november sig neert Poort van 13.00 tot 14.00 in boekhandel De Ko peren Tuin in Goes. Bevlekt ontvangen verschijnt bij uitgeverij Aspekt en is verkrijgbaar in de boekhan del voor €18,95. „Hier is het allemaal begonnen, bij het sigarenwinkeltje", vertelt Willem van Dam (m). Jan Jan sen (I) en Ben Seelt (r) zitten aan weerszijden. foto Ronald den Dekker ën echt dikke pret", zegt Van Dam. De mannen werden overal hartelijk ont vangen. „Het voelt alsof je er al jaren komt", zegt Seelt. „Soms moesten we twee of drie keer terug naar een winkeltje. Dan merk je hoe snel je onderdeel van het meu bilair wordt, bij wijze van." 'Er zit geen brood meer in' (een uitgave van Het Paard van Troje in Goes) wordt vandaag om 16.30 uur gepresenteerd in De Drvkkery in Mid delburg. De bijeenkomst duurt tot 18.00 uur. Greetje Hermie, caféhoudster in Sint-Kruis. Ze zag er een beetje moe uit. Druk geweest in 't café, kort nachtje. Dat ga je zien, op haar leeftijd. Dus dan krijg je zo'n vraag. Net heeft ze het dienblad neergezet en met een lichte zucht plaatsgenomen op haar eigen, rood be klede krukje achter 'de toog' als de klant er mee komt. Half gekscherend, maar toch: of ze er nog niet over denkt om te stoppenEen ge voelige snaar! „Stoppen? Ik?", zegt Greetje, „Nee natuurlijk niet. Wat moet ik dan gaan doen? En erger: waar moeten jullie dan naar toe?" Daar kan de cliënteel wel om lachen. Ha- ha, die Greet. Maar het is op zijn best een hal ve waarheid. Het is een praatje voor de toog, een gevatte reactie op wat een licht aangescho ten klant in een onbezonnen bui roept. Ko en Paula Koster, slagersechtpaar in Waarde. „Ik kom uit een groot gezin, was zelfde tiende van elf kinderen. Om al die mondjes te voeden had vader een paar varkens en een paar koeien. Dus moest er nogal eens geslacht wor den. En iedere keer vond ik het machtig mooi. En spannend. Niet dat ik nou zo'n held was hoor. Als klein kind kon ik het doodmaken niet aanzien. Ik ging om een hoekje staan tot ik een klap hoorde. Dan durfde ik weer te kijken." Jan Boot is bakker in Ouwer- kerk. 'Zo heel onmisbaar ben ik niet'. foto Ben Seelt Nicolle Poort: „Dat is mijn boodschap: ga in gesprek, vraag waarom, maar houd 't zuiver, oordeel niet. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51