op weg 9 s woensdag 31 oktober 2012 te verschillen in hoe boeren ermee om gaan", zegt Tiny Polderman. „Het gaat van boeren die gebruik maken van moderne gps-systemen en die nog volop spuiten voor de onkruidbestrijding tot biolo- gisch-dynamische bedrijven die met een volledig gesloten systeem werken. Ik geef daar geen waardeoordeel over, maar het is wel opmerkelijk dat de verschillen binnen één provincie en zelfs op één eiland zo groot zijn." Karin den Boer werd vooral getroffen door de mensen achter de suikerbiet. „Al die individuen apart..." Zij vertellen, veelal onomwonden, over hun bestaan. „Je hebt de beeldvorming door 'Boer zoekt vrouw', maar dit is de real life, de mensen zoals ze echt zijn." Karin den Boer Tiny Polderman: 'Slik op de weg. De Zeeuw achter de suikerbiet'. Uitgave van de gezamenlijke Zeeuwse boekhandels. T/m 10 november gratis bij aankoop van ten minste 15 euro aan boeken. Ook los verkrijg baar a 10 euro. Foto's van Karin den Boer zijn in de maand november te zien in De Drvkkery in Middel burg en in het stadskantoor van Goes. foto Karin den Boer Suikerbieten op het erf van 'De Korenbloem' in Vrouwenpolder. foto Karin den Boer ZATERDAG 3 NOVEMBER Tinka Leene is te gast in de boekhandel. Zij is de ontwerpster van het Zeeuwse Knop Bakblik waar inmiddels al duizenden van zijn verkocht Dit bak blik vindt zijn weg over de hele wereld. Daarom heeft zij bedacht dat hier een boek bij hoort. Het Zeeuwse Knop Bakboek is maandag 29 oktober gepresenteerd en bevat recepten en verhalen uit Zeeland en de rest van de wereld. Allerlei baksels uit het boek zijn deze dag te proeven in de winkel. Het Zeeuwse Knop Bakboek is verschenen bij uitge verij Het Paard van Troje in Goes. Boekhandel De Vries, Zierikzee, 11.30-13.00 uur Signeersessie Nicolle Poort, auteur van Bevlekt ontvangen. Boekhandel De Koperen Tuin, Goes, 13.00-14.00 uur Presentatie boek Voor zilver en Zeeuws be lang. De rampzalige Zuidzee-expeditie van de Middelburgse Commercie Compagnie 1724- 1727 van Ruud Paesie, tijdens Historische Studie middag 'De Nederlandse Zuidzee-expedities en de Zeeuwse betrokkenheid in de vroegmoderne tijd', lezingen Henk den Heijer, Roelof van Gelder en Ruud Paesie. Aanmelden: wchzeeland@gmail.com Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 13.30 uur Marjolein Innemée signeert haar boek Van d'Ee tot Hontenisse. Het boek bevat meer dan honderd pentekeningen van Zeeuws-Vlaanderen die tussen 2008 en 2012 gepubliceerd in de rubriek 'Wat te kende Marjolein Innemée?' in het Zeeuws-Vlaams Advertentieblad. Vanwege de zeer beperkte oplage is het een collector's item. Andere signeerdagen zijn in Terneuzen op 16 november bij Bruna Schut- tershofweg en 24 november bij Galerie de Twaalf Apostelen in Sluis. Kunsthandel en Lijstenmakerij De Spanschroef, Grote Bagijnestraat 49, Hulst, 15.00-17.00 uur ZONDAG 4 NOVEMBER Literatuurcriticus Arjan Peters (de Volkskrant) interviewt de Noorse schrijver Karl Ove Knaus- gard. Na afloop is er gelegenheid tot signeren. Knausgard is bekend van zijn wereldwijd geroemde romans Vader en Liefde. Dit zijn de eerste twee ti tels uit de zesdelige Mijn strijd-serie. De Drvkkery, Middelburg, 15.30-17.00 uur DONDERDAG 8 NOVEMBER Presentatie boek Zeeuwse zeehelden (uitgeve rij Den Boer De Ruiter). In dit boek worden de be kende maar ook minder bekende Zeeuwse zeehel den uit de late zestiende en de zeventiende eeuw beschreven door vier vooraanstaande maritieme historici uit Zeeland: Johan Francke, Tobias van Gent, Ruud Paesie en Doeke Roos. Het boek is inge leid door de Leidse emeritus hoogleraar zeegeschie denis Jaap R. Bruijn. Het eerste exemplaar van het boek wordt aangebo den aan vice-admiraal b.d. W.M. Nagtegaal. Marinekazerne, Oosterhavenweg 10, Vlissingen, 14.00 ZATERDAG 10 NOVEMBER Interview en signeersessie Oek de Jong. Hij bracht onlangs de tweedelige, 800 pagina's tellen de roman Pier en oceaan uit; een boek dat zich voor een belangrijk deel afspeelt in Zeeland. Op vrijdag 16 november (vanaf 19.30 uur) signeert De Jong ook in De Koperen Tuin in Goes De Drvkkery, Middelburg, 12.30-14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49