wortels boekenprijs 15 Zeeuwse Boekenprijs het leugen verhaal 1953 flexibel tegenaan. Een boek gaat over Zee land, of het is geschreven door mensen die hier vandaan komen en die vanuit een Zeeuwse bedding schrijven. Bijvoorbeeld: een boek over wandluizen, geschreven door iemand van hier, is een prestatie van een Zeeuw en kan dus meedingen naar de Zeeuwse Boekenprijs." In de organisatie van de Zeeuwse Boeken prijs, waarvoor gemiddeld zo'n 45 boeken worden ingezonden, draaien de Zeeuwse Bibliotheek en de PZC inmiddels al enkele jaren volop mee. Dit jaar is er voor het eerst een nauwe samenwerking met de Zeeuwse boekhandels, die de prijs voor het beste boek over een Zeeuws onder werp voor hun rekening nemen. „We heb ben een stevig product ontwikkeld", zegt Van der Velde. Voor hem is het duo Kis- ling en Verhuyck in 2007 de meest memo rabele winnaar van de Zeeuwse Boeken prijs. Hun roman Het Leugenverhaal, over de graal in Graauw, roept bij hem nog steeds warme gevoelens op. De PZC-publieksprijs wil de gemoederen nog wel eens bezig houden. Al die auteurs, die hun achterban en netwerk inschakelen om stemmen te verzamelen voor hun boek - het is telkens weer een vrolijke ker mis. Van der Velde heeft zijn belangstel ling voor de Oost in werkverbanden kunnen institutionaliseren. Het klinkt internationaal: hij is tegenwoordig General Editor van het International Insti tute for Asian Studies in Leiden. En hij is secretaris van de International Convention of Asia Scholars, ICAS, die elke twee jaar een boekenprijs uitreikt voor de beste in ternationale studie over Azië. Hij zegt: „De Zeeuwse Boekenprijs stond model voor de ICAS-boekenprijs. Ik vind dat heel mooi: de regio die internationaal een woordje meespreekt. Dat past bij mij, ik voel me een wereldburger met heel ster ke regionale wortels. Geloof maar dat ik me uiterst bewust ben van mijn lokale ban den. Dat zou eigenlijk ook voor de provin cie moeten gelden. Als Zeeland zich vol doende bewust is van wat we hier zijn en hebben, dan kunnen we meedoen in de wereld." Paul van der Velde: „De Zeeuwse Boeken prijs past helemaal in mijn gevoel voor regio nale identiteit." foto Lex de Meester woensdag 31 oktober 2012 h'ISUNCj 8 VBHHUYCK nornan 2007: Kisling Verhuyck, Het leu genverhaal. 2010: Floortje Zwigtman, Spiegel- 2011: Jaap de Moor, Generaal jongen. Spoor. RIK LAUNSPACH 2008: Franqoise van Lynden, Donke- 2009: Rik Launspach, 1953. re palissaden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45