12 Van Duyn nieuwe trainer van Sluiskil sport33 «sme^x/tfis^tssi^mssm^mssssmsm^m^ses&BammasBa MlipRMHRIHiajg s8a@@8sssa8$« Goes was dinsdagavond de twaalf de Zeeuwse club die zich plaatste voor de derde bekerronde. 'We speelden met veel snelheid, er waren goede acties, het was heel plezierig om naar te kijken.' Gérard de Nooijer, trainer van Goes Jong Ambon-speler Alfaro Pentury wordt op de huid gezeten door Thijs van den Dries van Goes. Op de achtergrond kijkt Dangelo Martien toe. foto Ruben Oreel door René van Stee SLUISKIL - Voetbalvereniging Sluis kil heeft Marcel van Duyn dinsdag aangesteld als hoofdtrainer. De oe- fenmeester uit Kortgene volgt Ben ny van Leeuwen op. Die gaf er vo rige week maandag na acht dagen de brui aan, omdat er vanuit de spelersgroep te veel weerstand be stond tegen zijn aantreden en er daardoor geen basis voor een goe de samenwerking aanwezig was. Van Leeuwen was op zijn beurt de opvolger van de ontslagen Carlo Vanhijfte. Die werd de laan uitge stuurd omdat negen spelers uit de selectie niet verder met hem wil den. Dit conflict speelde al langere tijd. Het bestuur van Sluiskil koos tot en met twee weken geleden de kant van Vanhijfte, totdat acht spe lers weigerden aan te treden in het competitieduel met Hulsterloo. Daarop viel het besluit om af scheid te nemen van de trainer, met wie Sluiskil vorig jaar promo veerde uit de vijfde klasse. Van Duyn (43) heeft een verleden als trainer bij onder meer Quick Boys, Zierikzee en Colijnsplaatse Boys. Dit seizoen zou hij aan de slag zijn gegaan bij zaterdag-der deklasser Domburg, maar doordat hij niet werd toegelaten tot de trai nerscursus TC2, werd dit dienstver band per direct beëindigd. Van Duyn, die bij Sluiskil een con tract tekende tot en met het sei zoen 2013-2014, was uiteraard op de hoogte van de trainersperikelen bij de Zeeuws-Vlaamse club. Daar door laat hij zich echter niet af schrikken. „Ik stap er blanco in. En ik zie de uitdaging. Het gaat hier schijnbaar om een groep die zeer assertief is. Ik mag dat wel. Dit nog los van de sportieve ambi ties. Want er valt hier iets te halen, zowel voor mezelf als voor de spe lers", vertelde hij dinsdagavond. Secretaris Andy Vereecken van Sluiskil verwacht dat de club met de komst Van Duyn goede zaken heeft gedaan. „We wilden iemand van buitenaf, zonder banden met de club. Die wens leefde ook bij de spelersgroep. We denken dat Mar cel het beste in dit plaatje paste", verklaarde Vereecken. Hij sprak bovendien de verwach ting uit dat de rust bij Sluiskil is weergekeerd. Ook stak hij de hand in eigen boezem ten aanzien van de gang van zaken rond Vanhijfte en Van Leeuwen. „Daar hebben we van geleerd." Ook doelman Danny Pijcke en middenvelder Randy van Over- meeren (lange tijd uitgeschakeld vanwege een knieblessure) toon- 'Ik zie de uitdaging. Het gaat hier schijnbaar om een groep die zeer asser tief is. Ik mag dat wel' den zich positief over de aanstel ling van Van Duyn. „Het gaat goed komen. En dat moet ook wel. We moeten vooruit", zei Pijcke. De trainersperikelen bij Sluiskil hebben de nodige sporen achterge laten. Drie spelers, de gebroeders Yannick en Sebastiaan Vanhijfte (zoons van Carlo Vanhijfte) alsme de Brandon van Leeuwen (zoon van Benny van Leeuwen) hebben bedankt voor het eerste elftal. Car lo Vanhijfte legde ook zijn be stuursfunctie als technisch verant woordelijke en zijn werk voor de sponsorcommissie neer. Boven dien gingen de laatste twee compe titieduels (0-1 tegen Hulsterloo en 1-5 tegen Biervliet) verloren. Daar door zakte Sluiskil naar de zesde plaats op de ranglijst. Het gat met koploper Steen is echter niet ono verkomelijk groot (achttien tegen dertien punten uit acht duels). Zondag staat het duel met Steen op het programma. woensdag 31 oktober 2012 MIDDELBURG Zeeuwse golfsurfers pakken Benelux-titel Drie Zeeuwse golfsurfers hebben uitstekend gepresteerd in de finale van de Beneluxkampioenschappen bij Hoek van Holland. In de klasse Open Men eindigde Pascal van der Mast als tweede. Danny Bastiaanse pakte bij het longboarden Beneluxkampioen 2012 en Fabian Salawanej deed het zelfde bij de junioren. Fabian Salawanej sloeg in laatste in stantie toe, toen hij op een prachti ge golf een paar mooie dingen liet zien. DINTELOORD Groene Ster 2 mist zege bij Prinsland De zaalvoetballers van Groene Ster 2 konden hun zege van twee we ken terug tegen DZV/Biggelaar (6-4) geen vervolg geven bij Prins- land. In Dinteloord ging Groene Ster 2 tegen de nummer twee van de ranglijst met 4-2 onderuit. De ruststand was 1-1. Nadat het in de tweede helft 2-2 was geworden kreeg Groene Ster 2 mogelijkheden om nog eens te scoren, maar het was Prinsland dat toesloeg: 4-2. Voor de Vlïssingers schoot Khalid El Hattach twee keer raak. HEERLE Vijfde nederlaag FM Sranang 2 De zaalvoetballers van FM Sranang 2 wachten in de eerste klasse nog altijd op hun eerste winstpunten van dit seizoen. Op de vijfde speeldag ging ook de uitwedstrijd tegen koploper Heerle 1 verloren. Na een 4-2-ruststand werd het 8-2. Die uitslag deed geen recht aan het wedstrijdbeeld. Sra nang viel aan, Heerle counterde èn scoorde. Pita Bemardina en Salim Sandee waren voor de Goese ploeg de eni ge twee die de weg naar het doel konden vinden. KWADENDAMME Korenbeurs pakt een puntje Het driebandenteam van Korenbeurs/Scheldeoord sleepte in poule 4 van de derde divisie een punt uit de strijd tegen Doggen Timmerbedrijf uit Hoeven, 4-4. Met dank aan invaller Martin Steke- tee. Hij tilde met zijn overwinning en 0.697 moyenne het teamtotaal naar 0.403. De andere partijen waren van min der niveau. Rinus Rijk won ook, maar kreeg daarvoor 83 kansen. André Karelse en Jan Westdorp ver loren kansloos. MIDDELBURG Veersedam Auto wint vierde kartwedstrijd De vierde race in het Zeeuws in door kartkampioenschap is gewon nen door Veersedam Auto. Het team startte achterin het veld, vocht eerst een verbeten strijd uit met Snap On Racing, waarna het langzaam maar zeker oprukte rich ting koppositie. Het laatste team dat gepasseerd werd ,was ATS Ra cing. Snap On Racing, dat met extra gewicht aan boord vertrok, werd derde. Loonbedrijf de Looff werd vierde. Dat team had in de trainingen de snelste tijd gereden en mocht van pole vertrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33