Zege opsteker Goes, maar geen garantie 32|$pört Nieuwe tegenslag voor AA Gent-spits Boer© jasmien de Koeyer naar A-kad@r dressuur Goesenareti lopen marathon in Oeganda woensdag 31 oktober 2012 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Tom Boere moet zich opnieuw op een revalidatieperio- de richten. De negentienjarige spits van AA Gent liep eerder dit seizoen een knieblessure op, be hoorde zaterdag voor het thuis duel met Bergen eindelijk weer eens tot de achttien spelers tellen de selectie, maar raakte een dag la ter op de training opnieuw gebles seerd. De diagnose: een ingescheur de enkelband en weer minimaal een maand buitenspel. De Terneuzenaar liet dinsdag een foto zien van zijn rechterenkel. Het gewricht was dik en blauw. „De enkelband is bijna volledig af gescheurd", zei Böere. „Ik dacht dat ik er weer zes tot acht weken uit zou liggen, maar bij de club denken ze dat het ongeveer een maand zal duren." Boere baalt enorm van de nieuwe tegenslag. De spits kwam in janua ri over van Ajax, kreeg in zijn eer ste half jaar bij de Belgische club de tijd om te wennen en wilde dit seizoen strijden om een basis plaats. Kort na de start van de voorbereiding liep hij echter een knieblessure op, die hem maan den aan de kant hield. Nadat Boe re weer fit was kreeg hij eerst speel minuten in het belofteteam. Manu Ferrera, die vorige week de ontslagen Trond Sollied verving, selecteerde hem voor het duel van afgelopen zaterdag met Bergen (2-0). „Het ging lekker en ik zat eindelijk weer bij de selectie", zei Boere. „Zondag trainde ik ook echt goed en dan krijg je dit weer." Wat gebeurde er precies? „Ik nam de bal aan, draaide, en wilde tussen twee verdedigers door. Eén van de twee was net iets te laat, waardoor hij mijn enkel raakte. Die klapte dubbel. Nu kan ik dus weer een tijdje niks doen. Daar baal ik echt van." door Lucien Roelandt SINT JANSTEEN - Dressuurjunior Jas mien de Koeyer is gepromoveerd naar het A-kader. De Hippia- de-kampioene in de klasse Z2 haal de daarvoor de afgelopen maan den de vereiste scores. De op 5 oktober zestien jaar gewor den amazone uit Sint Jansteen kan met de ruin TC Take It Easy op een succesvol seizoen terugkijken. Na het nationaal kampioenschap in september reed ze kaderscores in Uden en Nieuw- en Sint Joos- land. Tijdens een wedstrijd voor ju nioren in het Franse Biarritz zette ze met de twaalfjarige Florestan I-nakomeling de kroon op het werk. De Zeeuws-Vlaamse combi natie won de landenproef met de A-kaderscore van 69,479 procent. Goed voor de felbegeerde promo tie. „We wonnen alle drie de proe ven. In de landenproef moest ik de A-kaderscore halen en dat is ge lukt", vertelt Jasmien de Koeyer. „Easy liep ook in de overige proe ven super. Hij groeide in de wed strijd." Het succes heeft De Koeyer naar ei gen zeggen voor een belangrijk deel te danken aan haar trainer Tim Coomans uit Oud-Beijerland. „Mijn paard staat bij hem op stal. Drie tot vier keer per week train ik bij hem. Het klikt. Hij weet de puntjes op de i te zetten. Tijdens wedstrijden is hij er altijd bij en heeft hij nuttige tips." Jasmien de Koeyer kijkt al weer vooruit naar het volgende doel. „Eerst het Zuid-Hollands kam pioenschap ZZ-Licht En ik hoop dat ik volgend jaar mee mag naar het EK voor junioren." door Johnny Willehoordse MIDDELBURG - Henk Menkveld en Wouter den Ouden uit Goes lo pen op 29 mei 2013 een marathon. Op zichzelf geen opmerkelijk nieuws. Dat ze dit in Oeganda gaan doen is dat zeker wel. De twee mannen zetten zich met 130 leden van mannenvereniging De 4e Musketier in voor Compassion. Dat is een organisatie die geld inza melt voor moeders en kinderen in Oeganda. Voor Henk Menkveld is het belang rijk dat mensen beseffen waar ze mee bezig zijn als ze een goed doel steunen. „Als je een paar euro in een collectebus stopt, krijg je geen binding met de plek waar je geld terecht komt. Doordat wij nu het geld persoonlijk naar Oeganda gaan brengen, zorgen we ervoor dat het goed terecht komt en dat Goes bereikt eenvoudig de der de ronde van de districtsbeker. In Middelburg wint de zon dag-hoofdklasser met 8-0 van Jong Ambon. In de derde ronde gaat Goes volgende maand op bezoek bij ZBC'97 uit Zwijnd- recht. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Goes heeft gebroken met een treurige traditie. De laat ste zes seizoenen kwam de zondag se hoofdklasser nooit verder dan de tweede ronde in de districtsbe- ker. Door een 8-o-overwinning bij Jong Ambon schudde Goes dat juk dinsdagavond van zich af en tank te meteen vertrouwen voor het vervolg in de competitie. „Het is een opsteker", vond trainer Gérard de Nooijer, „maar geen garantie." Deze opsteker kon Goes wel ge bruiken. De debutant beleeft een moeizame start in de hoofdklasse. Op een enkel duel na doet de ploeg niet veel onder voor de te genstanders, maar de productivi teit en effectiviteit van de afgelo pen seizoenen lijken langzaamaan schimmen uit het verleden te wor den. Tegen Jong Ambon poetste Goes het imago een beetje op. De Nooijer: „Dit geeft vertrouwen. Niet zozeer vanwege de uitslag, maar vooral vanwege de manier waarop we speelden. We hebben het onszelf makkelijk gemaakt door het tempo hoog te houden. We speelden met veel snelheid, er waren goede acties, het was heel plezierig om naar te kijken." Het was lang geleden dat de paden van Jong Ambon en Goes elkaar kruisten. Bijna drie decennia. In het begin van de jaren tachtig trof fen de beide rood-witten elkaar een aantal seizoenen op rij in de derde klasse. De verhoudingen wa ren toen redelijk in balans. Van de acht duels die ze in die periode uit vochten, wonnen ze er beide vier. Maar sindsdien zijn de clubs uit el kaar gegroeid. De derde klasse was voor Goes de bodem, terwijl dat voor Jong Am- bon het plafond bleek. Hier en daar waren er wel wat kruisbestui vingen. Goes-speler Josimar Patti- nama was bijvoorbeeld al 's topsco rer bij Jong Ambon. Dinsdagavond was hij op de rechterflank gretig te gen zijn oude club, kwam zelf niet tot scoren, bediende wel Yves Nyemb bij zijn eerste van drie goals, maar werd meteen gewis seld toen hij halverwege de twee de helft een onnodige en onnodig harde overtreding maakte op Rem- co Felius. Karakteristiek Goes voetbalde tegen een drie klas sen lager spelende ploeg zoals dat hoort. Zodra één van de Jong Am- bon-verdedigers aan de bal kwam om op te bouwen, zat er meteen een speler van Goes bovenop en in no time was de bal veroverd. Vervolgens werd óf direct de aan val aan het werk gezet óf werd de bal van links naar rechts gespeeld op zoek naar een gaatje. Zo ontstonden kansen waarmee Goes als vanouds effectief om sprong. Yves Nyemb werd de tops corer met drie doelpunten. Zijn tweede krulde hij binnen voor 0-5 en kort voor tijd benutte hij een re bound voor 0-8. De overige doel punten kwamen op naam van Wouter de Craene (steekpass door het midden), Dangelo Martien (voorzet in één keer op zijn slof), Thijs van den Dries (slimme, snel le vrij trap), Gert-Jan van Leiden (rebound) en Gaffin de Meza (hard, hoog schot in de korte hoek). i Jong Ambon-Goes 0-8 (0-4). 8. Wouter de Craene 0-1, 18. Yves Nyemb 0-2, 36. Dangelo Martien 0-3, 45. Thijs van den Dries 0-4, 59. Yves Nyemb 0-5, 62. Gert-Jan van Leiden 0-6, 76. Gaffin de Meza 0-7, 87. Yves Nyemb 0-8. Scheids rechter: J. van den Berge (Bruinis- se). Gele kaart: Dazz Hitijahubessy (Jong Ambon), Josimar Pattinama (Goes). Aantal toeschouwers: 200. IJong Ambon: Kayan de Feijter, Dennis Felius, Yannik Taniwel, Dan iel van 't Westende, Jarreau Manu- huwa, Levi Waisapy (67. Atilla Ca- vus), Björn Langeveld, Remco Fe lius (66. Gabriel Sapulete), Tim van de Vlies, Ricardo Joram Telussa (66. Tjaka Pentury), Alfaro Pentury. Goes: Matthew Lentink, Milton Roemeratoe, Shannon Braafhart, Sherief Tawfik (46. Rob Schal- koort), Lorenzo de Groot, Gert-Jan van Leiden (46. Gaffin de Meza), Thijs van den Dries, Wouter de Craene, Josimar Pattinama (66. Stephan van de Boor), Yves Nyemb, Dangelo Martien." «eass^iss^ssaasmsssa^ssssm^a^as^s^mss we zelf zien hoe het gebruikt zal worden." De actie heeft door zijn geloof nog een dieper gelegen betekenis. „Het is voor mij als christen heel belang rijk dat we voor elkaar zorgen. We zijn allemaal kinderen van God. Daardoor hebben we niet alleen de plicht om voor onszelf te zor gen, maar ook voor je mede mens." Het doel van alle 130 deelnemers is dat ze zich voor 10.000 euro la ten sponsoren. Menkveld is al hard bezig om sponsors te vinden. „Ik ga in Goes allerlei bedrijven langs om ze op de hoogte te bren gen van mijn boodschap. Ik heb al verschillende donaties binnen. Bin nenkort organiseer ik een etentje bij de golfclub. Daar kunnen men sen voor een bepaald bedrag aan schuiven. Zo ben ik heel druk be zig met de voorbereidingen." Marcel van Duyn wordt de derde trainer die dit seizoen voor de eerste selectie van Sluiskil staat. Carlo Vanhijfte en Benny van Leeuwen gingen hem voor. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32