sport 131 Trimmer kan de wereld aan Spelen 2020 medicijn voor Spanje Scheldebeker krijgt in 2014 eenmalig vervolg woensdag 3 i oktober 2U12 MADRID - Nederland ziet af van het binnenhalen van de Olympi sche Spelen in 2028, maar Spanje moet juist alles op alles zetten om de Zomerspelen van 2020 in Ma drid te krijgen. „Spanje heeft de Spelen meer dan ooit nodig", bena drukt Alejandro Blanco, voorzitter van het comité dat het bidbook voorbereidt. „De sociaal-economische situatie in het land is een heel goede reden om te investeren en banen te creë ren, zodat de economie weer op gang komt", zegt hij. Spanje strijdt met Istanbul en To kio om de organisatie van de Spe len in 2020. wsmm asmm s mmmMmWMmÊmmmmmmSBWKSWmmiUI door Eric de Jager HEERENVEEN - 'Rust...' Bij het uit spreken van het magische woord blikken de ogen van Marianne Timmer en Margot Boer net zo te vreden als hun stemmen klinken. ^Na een jaar van chaos, wrijvingen en wisselende resultaten staat de schaatsploeg van Boer en Timmer aan de vooravond van een seizoen dat vooral rustig en succesvol moet zijn. „Een herstart", noemt Timmer de afgelopen maanden. Zo succesvol als de olympisch kampioen was als rijdster, zo moeilijk had ze het in haar debuutjaar als coach bij Team Liga. Er zat 'ruis op de lijn' erkent ze nu. Dat lag voor een deel aan haar onwennigheid als trainer. „Ik heb nu een jaar meer ervaring en weet beter hoe het werkt. De lo ting, op de kruising staan, het was allemaal nieuw voor me." En ook op het persoonlijke vlak klikte het niet met iedereen. „Als de lijnen uit elkaar liggen, praat het moeilijker." Het ontnam Tim mer soms zelfs de lol in haar werk. „Ik ging vorig jaar met minder ple zier naar de baan. Ik vind schaat sen leuk en het coachen een enor me uitdaging. Maar je loopt onder weg tegen dingen aan... Ach, als het elke dag polonaise is, word je er ook niet scherper op." Polonaise is het nog steeds niet el ke dag, vergeleken met een halfjaar geleden is werken voor Team Liga een verademing. Annette Gerrit sen (Activia), Linda de Vries en coach Rutger Tijssen (TVM) ver trokken. Met de Australische inli- netrainster Desley Hill en topsprin- ter Thijsje Oenema kreeg Timmer genoeg terug. Vooral over de sa menwerking met de ervaren Hill is Timmer erg te spreken. Hill: „Marianne toont lef door mij te nemen. Ze kiest voor iemand die van buiten naar binnen kijkt." Timmer: „Ik heb twintig jaar ge schaatst zonder dat er veel is veran derd. Als je ziet hoe goed de inli- ners het doen, dan is er alle reden om te kijken of zij iets kunnen be tekenen voor het schaatsen." Boer en Oenema denken te profite ren van die blik. Hun bochten werk is er op vooruitgegaan dank zij de inlinetrainingen. „Ik snap ze nu eindelijk", zegt Oenema. „Het lukt nog niet altijd op het ijs, maar ik weet in ieder geval hoe ik ze moet aanpakken." Met Boer en Hill heeft Timmer eindelijk het ge voel dat ze de schaatsploeg snapt. „Vorig seizoen liep het niet soepel. Dat was ook een kwestie van ka rakters. Nu hebben we een andere basis. Er is meer openheid. Er is voor iedereen rust en de ruimte om zichzelf te zijn. Ik merk het aan mezelf. De problemen van vo rig jaar kostten energie. Die heb ik terug: ik kan de hele wereld weer aan." PARIJS Velo d'Or voor Bradley Wiggins De Brit Bradley Wiggins heeft de Velo d'Or gewonnen als beste wiel renner van 2012. De winnaar van de Ronde van Frankrijk kreeg bij de verkiezing van het Franse maandblad Velo Magazine de voor keur boven de Belg Tom Boonen en de Spanjaard Joaquim Rodrigu ez. De prijs voor de beste renner wordt sinds 1992 uitgereikt. PARIJS Knappe zege Sijsling in Parijs Igor Sijsling is doorgedrongen tot de tweede ronde van het toernooi uit de Masters Series in Parijs. De Amsterdamse tennisser boekte een knappe zege op de Oekraïner Alexandr Dolgopolov, de nummer 18 van de wereld: 6-4 6-2. Sijsling bereikte via de kwalifica ties het hoofdschema. Hij speelt in de tweede ronde tegen de als acht ste geplaatste Serviër Tipsarevic. MIDDELBURG - De strijd om de Scheldebeker wordt in ere her steld, althans voor één jaar. De zwemwedstrijd van Breskens naar Vlissingen die in 1964 voor de laat ste keer werd gehouden, krijgt op zondag 20 juli 2014 een vervolg. Op die datum wordt de tocht in omgekeerde richting, dus van Vlis singen naar Breskens, gezwom men in het kader van de festivitei ten rond het tweehonderdjarig be staan van Zeeuws-Vlaanderen. Het organisatiecomité, bestaand uit de stichting Zwemmen langs Walcheren en zwemclub Schelde- stroom uit Breskens, houdt nog een kleine slag om de arm. Bijna alle vergunningen zijn binnen, al leen het havenschap Antwerpen moet zijn goedkeuring nog geven om het scheepvaartverkeer even stil te leggen. Tot 1964 werd tot de wedstrijd een maximumaantal van twintig deel nemers toegelaten. Nu denkt de or ganisatie aan een maximum van 125 a 150 zwemmers. MONTEVIDEO Ontslag voetballer voor 16 rode kaarten De Uruguyaanse voetbalclub Juven- tud heeft zijn speler Cristian Lator- re ontslagen. Hij was de aanstich ter van een massale vechtpartij na de wedstrijd tegen Wanderers. De scheidsrechter gaf daarbij zestien spelers de rode kaart. Het duel ein digde in 3-3. Direct na afloop vlo gen de spelers elkaar in de haren. Latorre gaf daartoe de aanzet. LONDEN Ook Britse politie kijkt naar Clattenburg In navolging van de Engelse voet balbond is ook de Britse politie een onderzoek gestart naar ver meend racisme van arbiter Clatten burg. De arbiter zou zondag in de wedstrijd Chelsea-Manchester Uni ted (2-3) „ongepaste taal" hebben gebruikt richting Chelsea-spelers Juan Mata en John Obi Mikel. Clat tenburg heeft gezegd mee te zullen werken en onschuldig te zijn. 'We hopen een bedrag met vijf nullen over te houden. Zodat we eerder dan gepland een tribune op ons sportpark kunnen bouwen' Robert Anker, voorzitter XerxesDZB Foto van'de laatste ontmoeting tussen Xerxes/DHC en Feyenoord, op 17 december 1967. Xerxes-keeper Eddy Treijtel is eerder bij de bal dan Feyenoor- der Rinus Israël. Rechts komt Willem van Hanegem aanlopen. foto Egbertus Martens/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31