zeeland 123 Jo Hendrikse Betaald parkeren komt Gedeputeerde Staten bezorgd terug op Walplein over gevolgen sluiting azc Goes woensdag 31 oktober 2012 MIDDELBURG Vioolsonates in Doopsgezinde kerk Vrijdag 2 november spelen de Keul se musici Anton Steek (barokviool) en Marieke Spaans (klavecimbel) in de Doopsgezinde kerk te Middel burg vioolsonates. Ze voeren werk uit van Antonio Vi valdi, Johann Georg Pisendel, Jo- hann Sebastian Bach en Carl Phi- lipp Emanuel Bach. De titel van het programma luidt: Sturm und Drang im Hause Bach. Het concert, georganiseerd door de Stichting Incanto voor Oude Mu ziek, begint om 20.00 uur. www.incantoconcerten.nl RENESSE Naalden gevonden op stranden Tot twee keer toe zijn in de maand oktober naalden aangespoeld op Schouwse stranden. Het gaat om goed verpakte, kleine (circa 3 cm grote) naalden in plastic kokertjes, die geen vloeistof bevatten. De her komst van de naaldjes - in totaal rond de honderd - is onbekend. Ze zijn op 24 oktober gevonden op het strand bij Renesse. Eerder werden al, in het weekend van 12 oktober, enkele tientallen naalden aangetroffen op het strand bij Westenschouwen. HEINKENSZAND Verbouwing kost 1,2 miljoen meer Voor de renovatie van het gemeen tehuis in Heinkenszand is een extra budget nodig van 1.190.000 euro. „De markt van de aanbeste dingen heeft gesproken", stelt het college in een voorstel aan de raad. De gemeenteraad zei in januari nog dat de verbouwing geen cent meer mag kosten dan 2.758.000 eu ro. Voordat de eerste spijker in de muur is geslagen, komt daar nu dus ruim een miljoen euro boven op. „Renovatie van een gebouw is altijd een lastige klus, zeker als alle plannen niet tot in detail zijn uitge werkt", aldus B en W. 'Het was altijd zo mooi en Stil 's ochtends. Ik voelde me echt in Gods vrije natuur. De zonsopkomst vond ik prachtig. Het maanlicht ook. Dat zal ik wel missen. Want om half zes 's ochtends fietsen doe ik niet meer'. foto Ruben Oreel Jo en Lou Hendrikse bezorgden decennia lang de PZC in Westkapelle. MIDDELBURG - Vanaf 1 januari 2013 kan iedereen weer parkeren op het Walplein in Middelburg. Na de herinrichting van plein en om geving in de zomer van 2011 was er op verzoek van omwonenden vergunningparkeren ingevoerd. Het college van B en W stelt de ge meenteraad nu voor om dit ver gunningparkeren weer om te zet ten in betaald parkeren. Het Walplein is op werkdagen overdag namelijk voor ongeveer de helft leeg en dat vindt het college niet wenselijk in een gebied waar de vraag naar parkeerplaatsen groot is. Bovendien loopt de ge meente hierdoor parkeerinkom- sten mis. Het herinvoeren van be taald parkeren op het Walplein wordt maandag besproken in de commissie Ruimte. Dan kan ook de rest van het raadsvoorstel over parkeerbeleid aan bod komen. Zo stelt het college voor om 'voor alsnog' geen betaald parkeren in te voeren op het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg. En er is een voorstel om in de parkeergarages Geere en Kousteensedijk een proef te doen met betalen via de T-tag. Tijdens een proefperiode van een half jaar kunnen eigenaren van een T-tag voor de Westerschelde- tunnel tegen korting in deze gara ges parkeren. door Luc Oggel GOES - De sluiting van het asielzoe kerscentrum in Goes per april vol gend jaar vergroot de kans op wei gering van woonruimte in Zee land door statushouders. Die zorg spreekt het dagelijks provinciebe stuur uit in een brief aan het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) in Rijkswijk. Het COA kondigde vorige maand aan vier opvanglocaties te sluiten als gevolg van het gestaag teruglo pend aantal asielaanvragen. Eén er van is Goes, het enige azc in Zee land. De dichtstbijzijnde locaties zijn in 's-Gravendeel en Gilze- Rijen, maar de eerstgenoemde gaat ook dicht en de tweede valt niet binnen het aan Zeeland gekop pelde 'regiegebied'. Zeeland heeft nu samen met Zuid-Holland de lo catie Leersum toegewezen gekre gen, maar GS zijn bang dat die af stand voor asielzoekers met een verblijfsvergunning reden zal zijn om een eventueel beschikbare wo ning in Zeeland te weigeren. GS wijzen op de nieuwe toewij zingsprocedure die per 1 oktober is ingegaan en waarbij gemeenten ge schikte huizen toewijzen aan asiel zoekers. Voorheen mocht een toe gelaten asielzoeker zelf een huis zoeken uit het aanbod van de ge meenten. Hoewel GS positief wa ren over de wijziging, bestaat nu de vrees dat een deel van de winst zal verdampen als gevolg van de lange reisafstanden. 'Zoals bekend zijn perifeer gelegen gemeenten beperkt in trek bij de doelgroep als het gaat om de acceptatie van woonruimte', schrijft GS aan het COA. Het provinciebestuur verzoekt het COA om de komende maanden en de periode na de sluiting van azc in Goes de vinger aan de pols te houden en maatregelen te ne men als blijkt dat het aantal weige ringen van woonruimte in Zee land (sterk) toeneemt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23