Nieuwbouw Oostkapelle dichterbij WALCHEREN Bijbelquiz test kennis van wijze woorden Interieur almanak Massage WOENSDAG 31 oktober 2012 21 De 'leste krante' is in de bus gedaan 22 en 23 Zeeland in twee keer 1500 stukjes 24 en 25 m; 30 wwr™ L-iBS Gemeente en projectontwikkelaar willen bindingseis uit overeenkomst schrappen door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - De gemeente Veere wil de eis laten vallen dat gegadig den voor een woning in de Zee- du inse Poort in Oostkapelle afkom stig zijn uit het dorp. Die zogenoemde bindingseis was opgenomen in de samenwerkings overeenkomst tussen de gemeente en de projectontwikkelaar die de wijk gaat bouwen. Het laten vallen van deze eis moet de verkoop van de ongeveer 25 woningen van de ontwikkelaar bespoedigen. Die kan dan één keer alle wonin gen te koop aanbieden aan zowel Oostkapellenaren als aan gegadig den van buiten het dorp. Daarbij is wel opgenomen dat inwoners van het dorp vóórgaan als er meer dere gegadigden zijn voor dezelfde woning. Dit betekent dat de sa menwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Veere en de projec- tonwikkelaar aangepast moet wor den. Dit gebeurt overigens op ver zoek van de ontwikkelaar, die sig naleert dat door hem geregis treerde belangstellenden groten deels afkomstig zijn van buiten Oostkapelle. De gemeente heeft zelf ook zestien kavels in het plan. De gemeenteraad buigt zich begin november over de aanpassing. Het vorige college van B en W heeft die bindingseis destijds, op verzoek van de toenmalige ontwik kelaar, laten opnemen in de sa menwerkingsovereenkomst. Die bindingseis gold ook lange tijd voor nieuwbouwprojecten in de hele gemeente, maar Veere is daar al enige tijd van afgestapt. De bouw van de wijk hangt onlos makelijk samen met de aanleg van een nieuwe randweg van de Noordweg naar de Duinweg. Te vens moet een rotonde worden aangelegd voor de ontsluiting van die weg. Er wordt echter geen paal in de grond geslagen voordat die weg is aangelegd. Dat is ook door de gemeente vastgelegd in de sa menwerkingsovereenkomst. De kosten voor weg en rotonde ko men op het bordje van de project ontwikkelaar. Volgende week wor den de laatste gesprekken hierover gevoerd en binnenkort beginnen de voorbereidingen voor de aanleg van de weg. Daarmee komt de langverwachte bouw van de wijk eindelijk in zicht. MIDDELBURG - De jaarlijkse Bijbelquiz begint langzaam maar zeker een traditie te worden. Dinsdagavond werd de quiz onder meer ge speeld in De Hoeksteen in Middelburg (foto) en de Catharinakerk in Zoutelande. De jaarlijkse Bijbelquiz is een initiatief van het Nederlands Bijbelgenootschap. Thema was dit jaar 'Zing, bid, fluister, schreeuw - Wijze woor den uit de Psalmen'. De quiz werd in De Hoek steen gepresenteerd door de dominees Pau- lien Couvée en Jeroen Sytsma. foto Ruben Oreel MIDDELBURG Arrest verdachten schietpartij verlengd De raadkamer van de Middelburg se rechtbank heeft het voorarrest verlengd van de twee mannen die verdacht worden betrokken te zijn bij een schietpartij in Middelburg. In de nacht van 16 op 17 oktober raakte daarbij een man ernstig ge wond. De raadkamer heeft beslo ten dat de twee verdachten nog eens negentig dagen in voorarrest blijven. Vier gewonden bij twee botsingen Op de ie Deltaweg op Noord-Beve land zijn dinsdagochtend tot twee keer toe drie auto's op elkaar ge botst. Het eerste ongeluk vond rond 7.45 uur plaats ter hoogte van de sluizen. Ruim een uur later vond in de file, die was ontstaan door het eerste ongeluk nog een botsing plaats. Vier mensen raak ten gewond. Drie moesten met nek- klachten naar het ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl Sommige behandelingen moet je bij de zorgverzekeraar apart aanvragen. Alternatieve geneeswijzen kunnen wel in je polis staan, maar toch moet er een formulier worden ingevuld, waarin wat extra informatie wordt gevraagd. Dat deed die Kloetingse jonge moeder dus ook. Een holisti sche massage was erg heilzaam ge bleken na de vermoeienissen van een zwangerschap en een bevalling. Naam, registratienummer, geboorte datum: het stond er allemaal netjes op. Maar de zorgverzekeraar wilde ook graag de aard van de behande ling weten, en dat kon nou net niet in zo'n klein vakje. Ze kortte het dus maar af: hol. massage. 't Zal om benieuwen of dat vergoed wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21