'Vermindering Griekse schuld' buitenland 19 cheap.nl dagactie Geweld Syrië houdt aan; bestand aan flarden Spotgoedkoop naar Den Helder cheap.nl /dagactie 10900 -700 7004 VN: Meer dan 22.000 Birmezen op de vlucht Vier doden en vermisten door sneeuw en kou maandag 29 oktober 2012 mmmmmfSXtSSSSSSSSSfSSa Na private investeerders zouden nu ook overheden hun Griekse schulden moeten afschrijven Griekenland moet opnieuw een deel van de schuld kwijtgeschol den krijgen. Dat staat volgens het Duitse tijdschrift Der Spiegel in een voorlopig rapport van de trojka. Een journalist die de na men van Griekse zwartspaarders bekendmaakte, is opgepakt. BERLIJN - De trojka van EU, ECB en IMF wil een nieuwe afschrij ving op Griekse staatsschulden, waarbij vooral overheden een groot deel van hun Griekse bezit tingen moeten afboeken. Dat meld de het Duitse blad Der Spiegel op basis van inzage in een voorlopig rapport van.de trojka over Grieken land. Eerder schreven private schuldeisers al een flink deel van hun Griekse schulden af, maar nu zouden onder meer de eurolan den een zogenoemde 'haircut' moeten doen. Dat zou betekenen dat belastingbetalers opdraaien voor de afschrijving. De Europese Centrale Bank (ECB) blijft volgens Der Spiegel echter buiten schot, omdat dan de ECB direct de Griek se staat zou financieren en dat druist in tegen de Europese regels. Het Duitse ministerie van Financi ën liet gisteren weten niet op de hoogte te zijn van dergelijke voor stellen van de trojka. De Duitse mi nister van Financiën Wolfgang Schauble zei een dag eerder op de Duitse radio nog dat van een af schrijving van Griekse schulden in overheidsbezit geen sprake kan zijn. De Duitse wet verbiedt ook een wanbetaler nog van nieuw be lastinggeld te voorzien. Der Spiegel schreef verder dat de trojka van de Grieken eist dat ze nog eens 150 extra hervormingen doorvoeren. Van de eerder geëiste hervormingen is 60 procent door Athene afgerond, maar er wordt nog over 20 procent onderhandeld door de Griekse regering en de rest ligt nog open. Het gaat onder meer om het versoepelen van de arbeidswetten, veranderingen in het minimumloon en het ophef fen van bepaalde professionele pri vileges, aldus het blad. Griekenland moet overeenstem ming bereiken met de trojka over een bezuinigingspakket van 13,5 miljard euro om in aanmerking te komen voor de uitbetaling van een nieuwe tranche van 31,5 mil jard euro aan noodleningen. De Griekse politie heeft journalist Cos-tas Vaxevanis, die zaterdag de Een Birmese moslimvrouw waakt over haar rustende kleinkinderen in een tijdelijk vluchtelingenkamp in het westen van Birma. Door oplaaiend geweld tussen moslims en boeddhisten zijn duizenden Birmezen hun huis ontvlucht. foto Nyein Chan Naing/EPA per /toplocatie één superactie! BEIROET - Syrische troepen hebben gisteren, de derde dag van de afge kondigde wapenstilstand, opstan dige voorsteden van Damascus be stookt. Ook elders in het land raak te het regeringsleger slaags met re bellen. Dat hebben het Syrische Observatorium voor de Mensen rechten en de Lokale Coördinatie comités (LCC) bericht. Het leger zou met zware beschietingen de opstandelingen uit Arbeen, Ha- rasta en Zamalka hebben willen verdrijven, meldt het Observato rium. Volgens de LCC lieten bij de bombardementen van de oostelij ke voorsteden van de Syrische hoofdstad acht mensen het leven. Het vrijdag afgekondigde staakt- het-vuren, dat tijdens het vierdaag se Offerfeest zou gelden, is een doodgeboren kindje gebleken. Vol gens activisten kwamen vrijdag en zaterdag respectievelijk honderd vijftig en honderd twintig mensen om door het aanhoudende ge weld. Het bestand begon al onder een slecht gesternte omdat de radi- caalislamitische rebellen van Jab- hat al-Nusra het niet onderschre ven en andere opstandelingen en het regeringsleger allerlei voorbe houd maakten. In Aleppo raakten opstandelingen slaags met leden van de Koerdische Democratische Unie Partij, de Syrische talc van de Turkse PKK. Daarbij zijn dertig do den gevallen, aldus het Observato rium voor de Mensenrechten. Een luchtaanval op het dorpje Bara in het noordwesten heeft gisteren ze ker zestien levens gekost, onder wie zeven kinderen en vijf vrou wen, aldus het Observatorium. zie onze website:buitenland Diplomatie-deskundige: 'Meer geduld met bestand nodig' i/ 2 overnachtingen incl. ontbijt Tussen centrum en strand gelegen 4^ Gratis parkeren Vlakbij Texel en Julianadorp Z? Hotel Den Helder *Prljs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.koslen C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. namen van Griekse rekeninghou ders van een Zwitserse bank open baarde, gisteren aangehouden. Hij wordt vervolgd voor het schenden van de wet op de persoonsgege vens. Vaxevanis plaatste een na menlijst die de Griekse regering in 2010 zou hebben ontvangen van de toenmalige Franse minister van_i financiën, Christine Lagarde. Een medewerker van een Zwitserse dochter van de Britse bank HSBC had de lijst aan de Franse regering doorgespeeld. Vaxevanis beweert ook te weten welke bedragen de re keninghouders hebben uitstaan, maar die publiceerde hij niet. RANGOON - In Birma zijn meer dan 22.000 mensen, voornamelijk uit moslimgemeenschappen, ont heemd geraakt door het opgelaai de geweld in het Aziatische land. Dat lieten de Verenigde Naties gis teren weten. „Volgens de laatste cijfers zijn* 22.587 mensen ontheemd. De over heid schat dat 4.665 huizen zijn verwoest", vertelde de VN-chef in Rangoon, Ashok Nigam. Hij voeg de daaraan toe dat het aantal een schatting is en dat de VN verwach ten dat het cijfer verder groeit. In de deelstaat Rakhine in het wes ten van Birma zijn al sinds juni on lusten. Moslims, Rohingya ge noemd, en boeddhisten vechten met elkaar. Duizenden mensen zijn de gevechten in het gebied in middels ontvlucht. Sinds juni zijn zeker al 150 mensen omgekomen. Veel Birmezen zien de ongeveer 800.000 moslims in het gebied als-3 illegale immigranten uit buurland Bangladesh. Bangladesh heeft extra grenspa- trouilles ingesteld om vluchtende Rohingya uit Birma te weren. parijs - Sneeuw en vorst hebben in Europa dit weekend minstens vier levens gekost. Twee personen worden nog vermist. In Parijs stierf een dakloze man, een 59-ja- rig oud-lid van het Vreemdelingen legioen. In Polen bevroren drie mannen van rond de 50 jaar, van wie twee dronken waren. De der- de Pool zou een zwerver zijn. In Frankrijk zoekt men nog naar een vermiste windsurfer en een twaalf jarige Britse jongen die bij het fiet sen mogelijk is weggeblazen door harde wind. Bij Marseille sloeg een veerboot los van haar anker en maakte slagzij. Circa 30.000 huishoudens in Zuid-Frankrijk zit ten zonder stroom, omdat stroom- palen zijn gebroken. Zwitserland werd verrast door 10 centimeter sneeuw. Veel automobilisten wa ren daar niet op voorbereid, wat leidde tot veel ongelukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9