Rentree van Kim de Booij doet De Sterre goed in de derby tegen Voorwaarts 37 Goossen weer terug na hartoperatie Rapide heeft weinig moeite met DDHC maandag 29 oktober 2012 Gedurende een maand of vier is atleet Erik Goossen uit de roulatie geweest. De Terneuzenaar sukkelde al langere tijd met hartproblemen, waarvoor hij weieens werd opgenomen in een ziekenhuis. „Nu was de arts van mening dat ik zo niet door kon gaan en een hartoperatie noodzakelijk was. Begin juli heb ik die ondergaan en het herstel is gelukkig vrij positief verlopen", vertelde Goossen zaterdagmiddag na af loop van de Piet Spruit Memorial in De Braakman waarin hij zijn rentree maakte en finishte op de vijfde plaats. „Het was de eerste keer sinds de operatie dat ik weer in een wedstrijd actief was. En die test is geslaagd. Ik ben meer dan tevreden", concludeerde hij. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van Savok herstelden zich in de eerste klasse voor eigen publiek van twee nederlagen op rij. Mytilus, dat uit de laatste drie duels negen punten had vergaard, werd met 4-0 versla gen. Savok-Mytïlus 4-0 (25-23, 25-20, 25-16, 25-17): Een eenvoudige en overtuigende overwinning voor Savok dat geen moment in de pro blemen kwam. De Sasse vrouwen- ploeg begon prima, nam een rui me voorsprong, maar zag de mar ge aan het eind van de set door een aantal stop-en aanvalsfouten op rij slinken. Gewaarschuwd door de eindsprint van de bezoe kers bleef Savok alert. De opslag was goed en door veel variatie werd de angel uit de Goese aanval gehaald. Met een sterk blok en een dito aanval resulteerde dat in een richtingsverkeer, waarbij Mytilus slechts afnemende tegenstand kon bieden. Ook met drie setzeges op zak verslapte Savok niet, waardoor vijf punten aan het totaal konden worden toegevoegd. BOK-YVC 4-0 (25-12, 25-8, 25-17, 25-17): Zonder wisselspeelsters stond de formatie uit IJzendijke te gen het ongeslagen BOK op voor hand al voor een zware opgave. YVC was tot diverse omzettingen gedwongen, wat ten koste ging van automatismen. BOK profiteer de maximaal en trok alle registers open. De thuisploeg domineerde in alle opzichten, liet bij vlagen uit stekend volleybal zien en stond in de tweede set zelfs minder dan tien tegenpunten toe. De Sterre-Voorwaarts 4-0 (25-22, 25-12, 25-17, 25-19): Na een aantal tegenvallende prestaties haalde De Sterre uitgerekend in de derby ver nietigend uit. „Ik had me er meer van voorgesteld, maar we zijn flink afgedroogd", bekende trainer Richard van Acker van Voor waarts. De Sterre, met Kim de Booij terug in de gelederen, domi neerde op alle fronten. De thuis ploeg had geen enkel probleem met de Axelse opslag en mocht zich in aanvallend opzicht uitle ven. Vooral Kim de Booij was in het midden trefzeker. Slechts in de eerste en laatste set moest De Ster re wat meer gas geven om zich van Voorwaarts te ontdoen. RVC/Libanon-Voorwaarts 2-3 (25-19, 26-24, 20-25, 22-25, 10-15): De Axelse mannen keken na twee sets tegen een 2-0-achterstand aan, maar toonden veerkracht en sleepten er een vijfde set uit. Die werd na twee keer eerder in een vijfsetter te hebben verloren ook in winst omgezet. Voorwaarts was vooral collectief sterk en knokte zich dankzij een geweldige inzet te rug in de wedstrijd. „Fysiek zijn we minder dan elke tegenstander, omdat we de kleinste ploeg heb ben", zei coach Misja Acke. „Dat hoeft geen probleem te zijn, als je dat compenseert met andere kwali teiten. We weten vooraf dat we te gen elke ploeg kansen hebben, om dat alles dit seizoen dicht bij el kaar ligt." Voorwaarts begon slecht, herstelde zich in de tweede set, maar kon in een enerverende slotfase een voorsprong niet vast houden. „Maar als je bijna een he le set voor hebt gestaan, dan weet je dat je kansen hebt", zei Acke. „We waren ervan overtuigd dat we konden winnen." Dat lukte vooral door een uitstekend blok en een prima verdediging in het achterveld drie keer op rij. TERNEUZEN - Koploper Rapide won in de vierde klasse met 6-1 van DDHC, terwijl de hockeyers van Olympia met 3-0 te sterk wa ren voor Shot. De Terneuzenaren blijven daardoor in het spoor van de Hulstenaren. De vrouwen van Rapide leden een forse 5-1-neder- laag. Vrouwen. Tweede klasse. Zoeter- meer-Rapide 5-1 (3-0). Rapide^ kwam op achterstand na een per soonlijke fout. Daarna liep Zoeter- meer voor de rust uit naar 3-0. In de tweede helft had Rapide zo'n twintig minuten het betere van het spel, maar de ploeg was be sluiteloos in de cirkel. Na een gele kaart speelde .het Hulster team nog een poos met zijn tienen. De thuisclub liep vervolgens uit naar 5-0. Roliene Zaman maakte de eer- reddende 5-1. Vierde klasse. Olympia-Shot 3-0 (1-0). Shot was meer in balbezit en probeerde constant druk uit te oefenen. Verdedigend bleef Olym pia goed op de been en eenmaal in balbezit kwam de ploeg er via goed samenspel gevaarlijk uit Ar jen de Vries zorgde uit een strafbal voor de 1-0. In de tweede helft lie ten Gijs Schueler en Douwe Boer booms de 2-0 en 3-0 noteren. DDHC-Rapide 1-6 (0-3). Rapide had zich een moeilijke middag voorgesteld, maar een collectief en zeer soepel spelende Hulster ploeg was duidelijk een maat te groot voor de thuisclub. Goudhaantje was Maxime Post die alle zes de treffers op zijn conto schreef Voor al in de eerste helft was Rapide heer en meester. Aan de basis van dat halve dozijn treffers stonden knappe acties van Quinten Broek aart, Martijn Burm, Pieter Voor brood en Egbert de Bakker. Zon der echt iii de problemen te ko men werd Rapide na de rust terug gedrongen op eigen helft. Bij de stand 0-6 scoorde DDHC tegen. TERNEUZEN - Scheldesport ten onder tegen koploper De basketbalsters van Scheldesport leden een forse thuisnederlaag (38-74) tegen Waldric. Het verlies was volgens coach Martin van Ham ingecalculeerd. De koploper nam bij de rust al ruim afstand: 12-41. In de derde periode herstelde Scheldesport zich. „Er werd door ons feller verdedigd en meer ge- scoord. Helaas konden we het in de vierde periode niet doorzetten", zei Van Ham. In de derde periode werden ook de meeste punten ge maakt door Marjolein Kruijsse (17) en Danielle van den Heuvel (11). TERNEUZEN Voorwaarts onderuit bij Smokkelhoek Het Axelse basketbalteam van Voor waarts liep in de Zeeuwse klasse een 66-53-nederlaag op in de uit wedstrijd tegen Smokkelhoek. Voorwaarts klampte heel lang vast en kwam ook terug tot op drie pun ten, maar zag in de laatste vijf mi nuten de ploeg uit Kapelle weeCu meer afstand nemen. Halverwege leidde Smokkelhoek met een marge van vijf punten: 32-27. Bij Voorwaarts was Tim Lan gen topscorer met vijftien punten. y Een breed lachende Petra Rasenberg gaat winnend over de meet tijdens de Piet Spruit Memorial. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85