Periode Steen ondanks nederlaag 33 HW'24 trekt aan kortste eind Zwakke start breekt Spui op maandag 29 oktober 2012 'De fusiedub FC Axel wil straks in het zaterdagvoetbal een rol van betekenis spelen. Dan moet je investeren in spelers' Axel-trainer Michel Leonhart door Jos van Belzen MIDDELBURG - Ondanks een 2-1-ne- derlaag op eigen veld tegen Oost burg heeft Steen de eerste periode- titel gepakt in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Concur rent Luctor'88 verloor met 4-2 in Philippine. Het nog ongeslagen Biervliet klom dankzij een 5-1-ze- ge op Sluiskil naar de vierde plaats. Steen-Oostburg 1-2: Gemengde gevoelens na afloop bij Steen: ener zijds vreugde wegens het binnen halen van de eerste periode, ander zijds het besef van een matige wed strijd met als gevolg de tweede thuisnederlaag op rij. Het begon goed voor de thuis ploeg toen Robin Mariman uit een hoekschop de 1-0 binnenkopte. Op slag van rust maakte Abubakar Kourouman gelijk: 1-1. In de twee de helft probeerde Steen wel, maar omdat het overleg ontbrak won Oostburg de slag op het mid denveld. Kort voor het einde be zorgde Niek Maenhaut zijn ploeg de overwinning. Philippine-Luctor'88 4-2: In de beginfase voorkwam doelman Jel- le Haers dat de bezoekers de score konden openen. Hierna herstelde Philippine zich en nam het voor de thee een 2-o-voorsprong via Maarten van Hecke en Kevin Nie- len. In de tweede helft kwam Luc tor'88 in korte tijd langszij door treffers van Roy van Leeuwen en Jeroen van Zee. Philippine kroop hierna weer wat uit zijn schulp en nam door Björn den Hamer op nieuw een voorsprong. De bezoe kers moesten meer risico's nemen. Maarten van Hecke en Timmy Goosssens profiteerden dankbaar van de ruimte die ontstond. IJzendijke-RIA W. 1-2: Door een slechte eerste helft liep de thuis ploeg achter de feiten aan. Tim van Herreweghe profiteerde van slecht uitverdedigen na een hoek schop (0-1), waarna Jordy van Bre men er uit een scrimmage 0-2 van maakte. In de tweede helft was IJ- zendijke beter bij de les. Arjen Quaak bracht in de zeventigste mi nuut de spanning terug door de stand op 1-2 te brengen. Hierbij bleef het, ook omdat de thuisploeg tevergeefs een strafschop claimde. Patrijzen-Clinge 0-0: Beste kans voor rust was voor Jordy den Toon der die Clinge-doelman Roy Cre- mers echter redding zag brengen op zijn inzet uit een hoekschop. Ook omdat het middenveld van de thuisploeg niet aan voetballen toekwam, had Clinge in de tweede helft na rust een licht overwicht. De beste mogelijkheid was echter in blessuretijd uit een scrimmage voor Patrijzen, maar het bleef bij een doelpuntloos gelijkspel. Biervliet-Sluiskil 5-1: Na vijf mi nuten keek de thuisploeg tegen een achterstand aan toen Erik Adam ongelukkig zijn eigen doel man passeerde: 0-1. Adam tekende echter uit een snoeiharde vrije trap de gelijkmaker aan, waarna Derek de Booij zijn ploeg nog voor rust op 2-1 bracht. Na de rust nam Biervliet opnieuw via De Booij verder afstand: 3-1. Van af stand schoot Bas Hubregsen de 4-1 op het bord, waarna invaller Tim Bogaart de stand op 5-1 bepaalde. Hulsterloo-Hontenisse 0-2: In een matige eerste helft hadden de bezoekers het meeste balbezit. Hal verwege de tweede helft werd een inzet van Kris van Meele gekeerd, waarna Titiano Staes via de re bound scoorde: 0-1. Na tumult bin nen de lijnen over een al dan niet terecht niet toegekende strafschop, besliste Tom Rijk de wedstrijd tien minuten voor tijd door de 0-2 op het bord te brengen. Zeeland Sport-BW'63 3-2 (2-0). Anthony Orprecio 1 -0 (strafschop), Matthieu de Smit 2-0 en 3-1. MIDDELBURG - Dankzij een 4-0-ze- ge op Meto heeft Zeelandia Mid delburg de eerste periodetitel in de derde klasse A binnengehaald. HW'24 verloor met 3-2 van Rood Wit W. Jong Ambon ging met 6-2 onderuit tegen MOC'17. Rood Wit W-HW'24 3-2: De thuisploeg nam al binnen een kwartier een 2-o-voorsprong via treffers van Jeffrey van Beers en Jordy Adan. HW'24 herstelde zich knap en kreeg hiervoor nog voor de rust de verdiende beloning via de aansluitingstreffer van Tim Me- chelinck. In een tweede helft tus sen twee felle ploegen hadden de bezoekers een overwicht. Na de 2-2 van Dennis Buijs waren er kan sen op meer, maar de Hulstenaren faalden in de afwerking. In de slot fase kregen zij hiervoor de reke ning gepresenteerd toen Jordy Adan de eindstand op 3-2 bracht. Meto-Zeelandia Middelburg 0-4 (0-2). Jerfy Booy 0-1 en 0-2, e.d, 0-3, Jerfy Booy 0-4. MOC'17-Jong Ambon 6-2 (1-0). Rob bie van Iwaarden 4-1, Björn Langeveld 6-2. MIDDELBURG - Een zwakke start werd Spui fataal in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlamse ploeg verloor met 4-3 bij De Noormannen. AZW-DFS 0-0: De bezoekers wa ren beter en kregen in de eerste helft een penalty. Tot tweemaal toe pakte AZW-goalie Youri Bak ker de inzet van Patrick Verboom. Na de pauze raakte AZW twee keer de lat De Noormannen-Spui 4-3: De thuisploeg liep heel makkelijk uit naar een 3-0-voorsprong via Mark Minderhoud, Menno de Nooijer en Jacco Cijsouw. Vlak voor rust bracht Arek Nikolajczyk de hoop terug bij Spui. Dankzij twee tref fers van Ad Verlinde werd het zelfs 3-3. In de spannende slotfase trok De Noormannen aan het lang ste eind via Menno de Nooijer. MZVC-Nieuwdorp 3-2. Saya 1-0, Joos- sens 2-0, Van der Klooster 2-1, Rent meester 2-2 en Janssen 3-2. Arendskerke-Meeuwen 2-4. Lorello 0-1, Adema (strafschop) 1-1, Harinck 2-1, Bambagt 2-2, Janse 2-3 en Francke 2-4. Apollo'69-Kapelle 2-3. Korsuize 1-0, Tolhoek 1-1 en 1-2, Otten 2-2 en Ma- tondo 2-3. Domburg-Nieuwland 2-2. Maranus (ei gen doelpunt) 0-1, Bernard 1-1, Dek ker 1-2 en Maranus 2-2. HOEK Hoek 2 blijft in de degradatiezone Ook in de zevende wedstrijd van dit voetbalseizoen slaagden de re serves van Hoek er niet in om zich uit de degradatiezone te werken. De Zeeuws-Vlamingen gingen in de uitwedstrijd tegen ASWH 2, de nummer drie van de ranglijst, met 5-3 onderuit. Halverwege de wed strijd keek Hoek 2 al tegen een 3-1-achterstand aan. Voor Hoek 2 scoorden Ayoub Doorns (voor de rust) en Gert-Jan Hamelink (na de hervatting). De laatste twee doel punten kwamen uit een strafschop voort. Axel-spits Kjell Vanderhaeghen slalomt langs twee verdedigers van Alliance. De aanvaller opende de score namens de zondag-tweedeklasser. Axel won het duel met 2-1 foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81