Axel naar tweede overwinning op rij 321 sport Tweedeklassers blijven met lege handen achter Zaamslag verliest weer Axel in beker tegen FC Bergen maandag 29 oktober 2012 door Jos van Belzen MIDDELBURG - Met uitzondering van Axel, dat Alliance met 2-1 ver sloeg, was het geen beste dag voor de Zeeuwse ploegen in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. RCS en Aardenburg verloren op ei gen veld met maar liefst 2-6 van respectievelijk Uno Animo en Sar- to. Ook Temeuzen hield aan het thuisduel met BSC geen punten over. De wedstrijd eindigde in 0-2. Aardenburg-Sarto 2-6: Een snel opgelopen 0-1-achterstand werd al in de twaalfde minuut door Bart van de Hemel rechtgezet: 1-1. De thuisploeg kwam hierna beter in de wedstrijd, maar nog voor de thee werden twee individuele fou ten afgestraft met evenveel tegen doelpunten: 1-3 halverwege. De rust werd door trainer Arno Zwegers gebruikt om enkele om zettingen in zijn team te doen in een poging de wedstrijd te doen kantelen. Het werd echter na tien minuten 1-4 en toen Aardenburg vervolgens nog meer risico's ging nemen werd het ook nog 1-5. De thuisploeg kreeg vervolgens en kele goede kansen op rij waarvan er slechts één werd benut: 2-5 door Steven de Croock. Enkele mi nuten voor het einde toonde de ploeg uit Tilburg zich aan de ande re kant wel doeltreffend waardoor de eindstand op 2-6 werd bepaald. „Wij creëren wel kansen, maar het is de tegenstander die scoort", was de analyse van de verliezende trai ner Arno Zwegers na afloop. Terneuzen-BSC 0-2: Na drie mi nuten stond de paal een vroege voorsprong voor de thuisploeg in de weg na een schot van Can Ki- ran. Mede hierdoor waren het de bezoekers die vanaf de strafschop stip de score openden toen Roel Alberti zijn eigen fout alleen kon herstellen door een overtreding te maken: 0-1. Ook hierna bleef BSC meer strijd leveren en toonde de ploeg zich sterker in de omschake ling. Op slag van rust leverde dit de 0-2 op. Net als bij het begin van de eerste helft was er ook binnen enkele mi nuten na de thee een goede kans voor Can Kiran, die de bal echter te zacht inschoot, waardoor de doelman redding kon brengen. Ter- neuzen kreeg hierna nog wel- enke le kansjes op de aansluitingstref fer, maar kwam aan de andere kant ook enkele keren goed weg bij mogelijkheden voor de tegen stander. „Een terechte nederlaag, vooral door het niet nakomen van de afspraken", vond trainer Alexan der van Keulen van Temeuzen. RCS-Uno Animo 2-6: De Soubur gers kwamen na een kwartier op een i-o-voorsprong door Len Eversdijk, die enkele minuten later verzuimde deze voorsprong te ver dubbelen. Kort hierna voorkwam doelman Arvid Pieterse eerst de ge lijkmaker van dichtbij, maar een minuut later ging hij de fout in waardoor Rick van Loon de gelijk maker kon aantekenen: 1-1. In de laatste vijf minuten voor de thee gaf RCS de wedstrijd uit han den. Zowel bij de 1-2 van Ruben van Loon als de 1-3 van Arif Tur- kyilmaz zag de Souburgse verdedi ging er hierbij niet goed uit. Het werd voor rust ook nog 1-4 omdat Ruben van Loon uit een vrije trap de bal in de kmising schoot, waar Len Eversdijk even later uit een soortgelijke situatie de doelman redding zag brengen. In de tweede helft liepen de gas ten uit naar 1-5 door Arif Turkyil- maz, waarna Marlo Janisse tegen- scoorde: 2-5. De wedstrijd was ech ter gespeeld, zeker na de rode kaart die Marik Waterman van de thuisploeg incasseerde. De volgens trainer Romeo van Aerde 'totale off-day' van zijn ploeg werd afge sloten met een 2-6-nederlaag. Axel boekte de tweede competitieze ge op rij. Na Uno Animo moest ook Alliance eraan geloven. door Jack Begijn Steven de Croock AXEL - In de wedstrijd tegen het Roosendaalse Alliance boekte Axel zondag zijn tweede overwinning op rij dit seizoen. Door de 2-1-over- winning vestigen de Axelaars zich in de middenmoot van de tweede klasse E van het zondagvoetbal. De vraag die voetbalsupporters be zighoudt is of Axel dit seizoen de motivatie en vechtlust kan opbren gen om voor de hoogst mogelijke klassering te gaan. Na het voorne men tot fusie is de plaats op de ranglijst voor Axel van onderge schikt belang. De clubs Axel en AZW worden immers aan het eind van de com petitie opgeheven en zal er onder de naam FC (FusieClub) Axel al leen nog een standaardelftal in het zaterdagvoetbal uitkomen. Zoals het er nu naar uitziet is dat in de derde klasse. Bij Axel roept ieder een in koor dat de fusie nauwelijks invloed heeft op de prestaties van het eerste elftal. „Elke voetballer wil winnen. De spelers van Axel willen het seizoen met een mooie prestatie afsluiten. Als club willen we na honderd jaar zondagvoetbal niet anders," weet voorzitter Ron- ny van de Velde van Axel die ook in het nieuwe vijfkoppige bestuur van de fusieclub de preses zal zijn. Tegen Alliance gingen de voetbal lers van Axel tot aan het gaatje. De formatie van trainer Michel Leon- hart domineerde op het eerste kwartier na op alle fronten. Via Kjell Vanderhaeghen kwam het op voorsprong, maar zag twee minu ten later de voorsprong verdam pen door Wesley Smits van Allian- Daarna was Axel de bovenliggen de partij en creëerde het een groot aantal mogelijkheden. Het vizier stond echter niet op scherp. Het grote manco bij de thuisploeg was de beslissende pass voor het doel van de tegenstander. De buitenspe lers haalden geregeld de achterlijn met vooral een uitblinkende Roy van Ham. Alleen behield men niet het overzicht en werd de vrije man voor het doel zelden gevon den. In de slotfase van de wedstrijd kreeg Axel toch nog loon naar wer ken. Marco Plasschaert rondde uit een hoekschop fraai af 2-1. De mu ziek ging daarna in de kleedkamer vol aan. Daarmee aangevend dat het winnen bij de spelers nog steeds het ultieme doel is. „Natuur lijk speelt de fusie in het achter hoofd", vond trainer Michel Leon- hart na afloop. „Voordat we aan het seizoen begonnen wisten we dat het na dit jaar zou ophouden. Toegegeven: je proeft de spijt dat er straks geen zondagvoetbal meer is. Maar op de spelers en staf heeft dit geen invloed. Wij willen zo hoog mogelijk eindigen." Of er spe lers vertrekken weet Leonhart niet. „De fusieclub wil straks in het zaterdagvoetbal een rol van be tekenis spelen. Dan moet je inves teren in spelers. Bij voorkeur in jongens uit Axel zelf Maar zo no dig ook in spelers van buitenaf Een Kjell Vanderhaeghen en een jongen zoals doelman Lorenzo Mestdach zou ik zeker vastleggen." Wat zijn eigen positie strak^ is weet hij nog niet. „Dat zal de toe komst uitwijzen. Ik woon in Axel en werk graag met deze groep. Over een paar maanden is er meer duidelijkheid. Wat op dit moment telt is de overwinning. Sinds 23 september zijn we ongeslagen. Daarnaast zitten we ook nog in de beker. Na een goede voorbereiding en goede start waren we even zoe kende. Maar we hebben de draad goed opgepakt." Axel-Alliance 2-1 (1-1). 19. Kjell Van derhaeghen 1-0,, 21. Wesley Smits 1-1, 90. Marco Plasschaert 2-1. Scheidsrech ter: M. van Berkel (Son). Gele kaart: Jan Konings (Alliance). Aantal toeschou wers: 150. MIDDELBURG - Axel speelt in de de- de ronde van de beker tegen zon dag-vierdeklasser FC Bergen. Ter- neuzen, tegenstander in de compe titie van Axel, neemt het op tegen zondag-vijfdeklasser UW'40 uit UI- venhout. Zaterdag-hoofdklasser Hoek werd zondagmiddag tijdens de loting in de bestuurskamer van Unitas'30 in Etten-Leur gekoppeld aan Veerse Boys. De ploeg uit Raamsdonksveer komt uit in de vierde klasse van het zondagvoet bal. De loting is als volgt: SC Kruisland -Zaamslag, Jeka-Duiveland, Veerse Boys-Hoek, Vlissingen-RBC, Unitas'30-FC Dauwendaele, Lepelstraatse Boys-Arne- muiden, Temeuzen-UW'40, GSC-Colijns- plaatse Boys, Irene'SS-Luctor'SS, FC Ber- gen-Axel, Baronie-Patrijzen en ZBC'97 te gen de winnaar van Jong Ambon-Goes. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Zaamslag verloor in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal voor de tweede keer op rij. Na de 2-1 thuisnederlaag te gen Duiveland ging de ploeg nu met 4-1 onderuit bij SSV'65. Bruse Boys pakte ondanks een 1-0-nederlaag bij Zwaluwe, op doelsaldo de eerste-periodetitel. SSV'65-Zaamslag 4-1: Na een overtreding van doelman Guido Vinke op Dennis Weijers kreeg SSV'65 in de zeventiende minuut een strafschop. Arjan Pijnen maak te er vanaf de stip 1-0 van. Peter Dieleman bracht in de 31e minuut, nadat hij werd vrijgespeeld in het strafschopgebied, de ploegen weer op gelijke hoogte. Met een diago naal schot schoot Richard Schou ten SSV'65, ietwat tegen de ver houding in, in de 38e minuut op een 2-1-voorsprong. Na rust was SSV'65 beter. In de 51e minuut schoot Dennis Weijers met de bin nenkant van de voet de bal in de verste hoek: 3-1. Na een tweede ge le kaart voor Schouten moest de thuisploeg met tien man verder. In ondertal wist SSV'65 via Christi an Boon, op aangeven van Ibi El Uarichi, in de 89e minuut er nog 4-1 van te maken. Amemuiden-Oostkapelle 1-2 (0-0). Thijs Roovers 1-0, Maarten van Malde- gem 1-1, Wouter Vérduijn 1-2. Dinteioord-Serooskerke 1-0 (1-0). Willem van der Wegen 1 -0. Klundert-Dauwendaele 1-0 (0-0). Ferry Littooy 1 -0. VCK-Heinkenszand 6-1 (2-1). Simon Voet 1 -0, Stefan Wielemaker 2-0 en 4-1, Jeroen Verdonk 2-1, Richard Dek 3-1, Guido Poesiat 5-1, Dig Besuijen 6-1. Duiveland-WC'68 1-3 (0-2). Noël van Kaam 0-1, Martijn Lindhout 0-2, We sley Goud 1-2, Joery Malinka 1-3. Rode kaart: Leendert-Jan IJzelenberg (Duive land). Zwaluwe-Bruse Boys 1-0 (1-0). Gijs van de Made 1-0. Derek de Booij (rood shirt) was twee keer trefzeker namens Biervliet in het duel met Sluiskil. Zijn ploeg zou met 5-1 winnen. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80