VS vrezen 'monsterstorm' Sandy RONDREIZEN en FLY-DRIVES KRAS.NL. De Amerikaanse oostkust maakt zich op voor orkaan Sandy. Uit laaggelegen delen van de stad New York worden 375.000 mensen geëvacueerd. En vandaag blijven de scholen dicht. De afgezwakte orkaan San dy dreigt volgens weerkundi gen door twee zware winter stormen voor de oostkust van de VS opgepept te wor den tot een 'monsterstorm'. Met de orkaan Sandy op komst hebben ver scheidene staten aan de Amerikaanse oost kust de noodtoestand afgekon digd. Wat van de afgezwakte or kaan over is, dreigt volgens weer kundigen in het noorden samen te gaan met twee krachtige winter stormen om gedrieën een 'mon sterstorm' te vormen. Het noordoosten van de Verenig de Staten bereidt zich koortsachtig voor op Sandy, die vanavond of dinsdag in de vroege uren het Amerikaanse vasteland bereikt. Het is nog niet te voorspellen waar de orkaan precies aan land gaat komen, maar mogelijk is het in de regio van New York en New Jersey. Burgemeester Michael Bloomberg van New York gaf giste ren opdracht om 375.000 inwo ners in laaggelegen gebieden te eva cueren wegens overstromingsge vaar. Hij besloot ook dat de scho len in New York vandaag dicht blij ven. Een miljoen kinderen hoeven niet naar school. De stad New York heeft verder alle metro's, bus sen en treinen vanaf afgelopen nacht 1.00 uur stilgezet. De onder grondse kan mogelijk onderlopen als het noodweer overtrekt. New York is met ruim 8 miljoen inwoners de grootste stad van de VS. Dagelijks stappen ruim 5 mil joen mensen in de metro, bus of trein. Pas twaalf uur nadat de storm is gaan liggen, wordt de dienstregeling gedeeltelijk hervat. Als de wind erg krachtig is, kan de gemeente ook bruggen en tunnels sluiten. De beurs op Wall Street heeft laten weten wel open te blij ven. Luchtvaartmaatschappijen hebben honderden vluchten naar de Ame rikaanse oostkust geschrapt we gens Sandy. Spoorwegmaatschap pij Amtrak begon zaterdag al met het schrappen van treinen van en naar de oostkust, onder andere tus sen Washington en New York. Sandy zal zich over een groot ge bied doen gelden. Over een breed te van 165 kilometer heeft Sandy orkaankracht, maar over een front van meer dan 1100 kilometer is nog sprake van een tropische storm. De Amerikaanse president Barack Obama heeft twee evene menten voor de verkiezingscam pagne geschrapt om op tijd voor de orkaan in Washington terug te zijn. De orkaan kan behalve voor New York ook grote gevolgen heb ben voor steden als Boston en Washington. In het gebied wonen tientallen miljoenen mensen. Het Amerikaanse ministerie van Defensie treft voorbereidingen om inwoners te hulp te schieten. Zo staan teams-met helikopters 24 uur per dag paraat om assistentie te verlenen als daar om wordt ge vraagd. Het natuurgeweld teisterde eerder het Caribisch gebied. Daar waren 66 doden te betreuren. De meeste slachtoffers vielen in Haïti. Affiches wijzen passagiers op de slui ting van de ondergrondse, foto AP KLM schrapt vandaag drie retourvluchten Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt wegens de orkaan Sandy drie retourvluchten naar de Vere nigde Staten, die vandaag vanaf Schiphol zouden vertrekken. Het gaat om twee vluchten naar New York en een naar Washington. Ook klanten van Air France en Delta Airlines moeten rekening houden met geannuleerde vluchten. Reizigers kunnen kosteloos hun vlucht omboeken. Volgens de KLM gaat het om enkele honderden ge dupeerden. aaffi&n»SHmnNBHnai extra strandverlenging mogelijk! met o.a. Havana, Vinales Vallei, Trinidad en All Inclusive stranddag(en) in Varadero incl. vlucht, verblijf, transfer en huurauto Zie www.kras.nl/25101 of/25103 waarom zou je meer betalen met o.a. Havana, Vinales valley, Trinidad, Cama- güey, Santiago de Cuba en stranddagen incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, Nederlands sprekende relsleiding, excursies én entreegelden Zie www.kras.nl/25940 met o.a. Havana, Pinar del Rio, Trinidad, Valle de Vinales, Santiago de Cuba en Varadero incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, Nederlands sprekende reisleiding, excursies én entreegelden Zie www.kras.nl/25099 maandag 29 oktober 2012 Foto boven: De eigenaren van een surfwinkel in Ocean City timmeren hun pand dicht. Foto hiernaast: De politie zet aan de kust van North Carolina een weg af die als gevolg van de storm is onder gelopen. Foto uiterst rechts: De harde wind blaast vlokken schuim uit de zee over Jeanette's Pier in Nags Head, North Carolina. foto's AP Laatste plaatsen 0. Apr. l BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5tPB s? prijien zi/n per persoon, tenzij ènders vermeld. Prijzen zijn exclusie! leserveringskosien en CalamiieiienlondsB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7