Terneuzense Boys dwingt niets af Kyle Doesburg: geen breuk maar een kneuzing Goes weer op de pijnbank Kyle Doesburg vreesde na afloop van het duel met Heinenoord dat hij zijn hand had gebroken. „Een verdediger viel er vlak na 'rust op", zei de aanvaller. „Ik denk dat het gebroken is." Een paar uur later bleek de schade mee te vallen. Het is zwaar gekneusd. Ze hebben er tape omheen ge daan, maar dat hielp niet. Ik heb die tape er daarom vrij snel afgehaald. Ik weet niet hoe lang ik rust moet houden, maar komend weekend zijn we vrij met Hoek. Dat komt niet slecht uit." grasveld, „Zo'n veld moet een feest voor je zijn", zei Hellemons. Dat werd het niet. Volgens de trai ner kwam dat mede door de peri kelen binnen de club. „Ik roep al een tijdje tegen mensen bij Hoek dat wij veel weg houden uit de spe lersgroep. Maar op een gegeven moment gaan zaken die buiten het veld spelen ook bij die jongens leven. Dat kan onbewust in hun hoofden gaan meespelen. Dat is niet dé reden. Maar alles bij elkaar maakt tot wat het nu is." Na negen wedstrijden betekent dat meer verlies- dan winstpun ten. Hoek won vier keer, speelde één keer gelijk en verloor zaterdag alweer voor de vierde keer. De thuisploeg kwam na een slippertje in de Hoek-defensie op i-o, waar na Jorrit D'Haeseleer van dichtbij de 1-1 binnenkopte. Vlak voor rust was het bij de derde doelpoging van Heinenoord opnieuw raak. Reguillo Vandepitte ontsnapte aan rood toen hij de doorgebroken Dikkie Bontes neerlegde; de vrije trap werd door Mitch Fransen door de muur geschoten (2-1). In de tweede helft kon Hoek geen vuist maken en fabriceerde Heine noord ook nog een derde treffer. Andrew van Tiggelen, de zoon van oud-international Adri, kopte van dichtbij de 3-1 binnen. Nadat ver schillende kansen door de thuis ploeg om zeep waren geholpen, te kende Fabian Wilson na 72 minu ten voor de eerste doelpoging van Hoek in de tweede helft. Om de mineurstemming nog wat te versterken, kreeg Vandepitte vlak voor tijd na een overtreding op de middenlijn zijn tweede gele kaart van de middag. Hoe moet het nu verder met de ambitieuze Zeeuwse club, die met Hellemons aan het roer graag te rug wilde keren naar de topklasse? „We gaan maandag, dinsdag en donderdag trainen", vertelde de trainer. „Op een groot veld? Dat hoop ik weL Ja, ik heb mijn ge sprekken vorig seizoen met Benny Langeraert gevoerd. Hij is als voor zitter opgevolgd door Rien van Meerendonk, maar dat verandert toch niets aan de gemaakte afspra ken? Bij andere hoofdklassers word je uitgelachen als ze horen dat je nooit op een groot veld kunt trainen. Echt, dat meen ik. Dit maak je nergens anders mee." door Aector Dooms TERNEUZEN - Bij Terneuzense Boys werd er zaterdag na de 1-0-thuisne- derlaag tegen Alblasserdam niet naar excuses gezocht. „Dit was on ze slechtste wedstrijd van het sei zoen. We hebben totaal niets afge dwongen", gaf Frank van Kout eren een vernietigend oordeel. De middenvelder werd daarin ge steund door Tim Faassen. „We hoeven van geen enkele tegenstan der bang te zijn, maar vandaag hebben we geen moment ons ni veau gehaald", vond de centrum verdediger die na vier weken bles sureleed zijn rentree maakte. Het contrast was groot met de jon ge ploeg van Alblasserdam, dat uit bundig de eerste-periodetitel in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal vierde. „We hebben nu al meer dan onze doelstelling ge haald. Dit verdienen de spelers en de club", jubelde trainer Fopke Gouman. Het voortbestaan van Al blasserdam werd deze zomer door grote financiële problemen nog be dreigd. „We hadden het gezien de kansen veel eerder moeten afma ken. Als dat niet gebeurt dan kan zomaar uit het niets de gelijkma ker vallen. Terneuzense Boys speel de te gezapig en als een echte de gradatiekandidaat Al hoop ik dat ze erin blijven", maakte Gouman een joviaal gebaar naar de tegen stander. De thuisclub kon, uitgezonderd het eerste kwartier, Alblasserdam nooit pijn doen. In de beginfase ging het bij Marco Faassen en Niels Breijaert net mis bij de laat ste pass, waardoor een vrijstaande medespeler niet werd bereikt. Daarna zakte de thuisclub steeds meer in en zette Alblasserdam steeds meer druk. Een kopbal van Sonny Schouten, die door Boys doelman Dennis Rijnberg net voor de doellijn gered, betekende een waarschuwing. Vlak voor rust maakte Carlo José Exposito-Diaz op aangeven van Umut Takac met een harde schuiver de 1-0. Waar de koploper in elke linie over een speler met individuele kwaliteit be schikte schoot Terneuzense Boys daarin tekort. Alleen Tim Faassen, samen met doelman Rijnberg de beste Boysspeler, kon zich meten met de tegenstander. Zijn terugkeer was nodig, omdat Jeroen van den Broeke tot na de winterstop uitgeschakeld is. De voorkeur van de 26-jarige Faassen gaat uit naar het middenveld, waar Alblasserdam onder impuls van uitblinker Sharog Susani het spel dicteerde in het overigens matige duel. Vooral na rust maakte Ter neuzense Boys een machteloze en gelaten indruk. Al wees trainer Ed dy van der Hooft op mogelijkhe den voor Ibrahim Eryürük (af- standdschot), Bart van Fraeyenho- ve en Johnny de Jaeger, die net als de meeste spelers niet goed in de wedstrijd zaten. Het was Alblasser dam dat via Takac verzuimde de score op te voeren. De aanvaller werd gestuit door doelman Rijn berg en Van Kouteren die zijn in zet van de doellijn haalde. Het blessureleed bij Terneuzense Boys is inmiddels groot. Behalve Jeroen van den Broeke waren Ru ben de Haas (kuitbeenbreuk), Ro bert Rijnberg en Evert Jan van Op- dorp niet inzetbaar. De laatste twee maakten hun comeback in het tweede elftal. Terneuzense Boys-Alblasserdam 0-1 (0-1). 43. Carlo José Exposito-Diaz 0-1. Scheidsrechter: M. v.d. Koppel (Sleeu- wijk). Gele kaart: Johnny de Jaeger (Ter neuzense Boys), Carlo José Exposi- tio-Diaz, Sharog Susani (Alblasserdam). Bijzonderheid: er was voorafgaand aan de wedstrijd een minuut stilte vanwege het overlijden van Ab Karreman, erelid, oud-speler en sponsor van Terneuzen se Boys. Aantal toeschouwers: 200. maandag 29 oktober 2012 door Peter van Kouteren GOES - De berusting na het derde tegendoelpunt was tekenend voor de ontgoocheling in de Goese gele deren. De Zeeuwse hoofdklasser mocht op eigen veld tegen Groene Ster lang hoop koesteren op een puntendeling, maar zag in de slot fase door twee treffers binnen een minuut uitzicht op een puntje ver wateren. Uiteindelijk werd het zelfs 0-4. Omdat onderin Dongen en Schijn- del wel wonnen, liepen weer twee concurrenten aan de staart van de ranglijst verder weg. Waar met enig gevoel voor realiteit in de be stuurskamer werd opgemerkt dat Goes moet oppassen dat het niet het lachertje van de hoofdklasse wordtj weigerde Gérard de Nooijer aan doemdenken te doen. „Het zal hoe je het ook wendt of keert een zwaar seizoen worden, maar we zijn nog geen enkele keer wegge speeld. We moeten uithuilen en opnieuw beginnen." Goes werd voor eigen publiek door Groene Ster opnieuw gecon fronteerd met de harde wetten van de hoofdklasse. Waar de thuis ploeg een paar mogelijkheden on benut liet, waren de Brabanders erg effectief Groene Ster kreeg vijf kansen en benutte er vier. „Ons voetbal is verzorgd, maar de laatste bal is heel matig", zei Gérard de Nooijer. De oefenmeester had in zijn zoek tocht naar betere prestaties flink gesleuteld om over een betere mid denveldbezetting te beschikken. Achterin speelden de piepjonge verdedigers Milton Roemeratoe en Shannon Braafhart en de 23-jarige Stephan van de Boor. Gert-Jan van Leiden en Sherief Tawfilc ver vulden een defensieve rol op het middenveld. „Ik wilde meer po wer op het middenveld", lichtte de trainer zijn keuzes toe. Het moet gezegd dat Goes slechts sporadisch kon aandringen, omdat veel spelers de vorm van vorig sei zoen ontberen, er een zekere mat heid over Goes leek te liggen en de thuisploeg veel te weinig diepgang had. Slechts Yves Nyemb onttrok zich aan de malaise, maar de cen trale spits stond vaak op een ei land. „Je moet een tandje bij ste ken", reageerde Nyemb op het ver wijt van supporters dat er ogen schijnlijk plichtmatig was ge speeld. „En er moet veel sneller naar voor worden gespeeld. Onze buitenspelers bleven veel te veel hangen." Goes was in de eerste helft zuinig op balbezit, mocht van de tot de middenlijn inzakkende opponent achterin de bal eindeloos rond spe len en kreeg een paar kansen. De thuisploeg claimde vroeg in de wedstrijd een strafschop (Ray Kroon) en was via Van Leiden (kopbal) en Pattinama (ziedend schot) dicht bij een treffer. De ont steltenis was dan ook groot, dat de eerste de beste kans van Groene Ster wel raak was: 0-1. Met de tref zekerheid van een sluipschutter mikten de bezoekers na de hervat ting nog eens drie keer doeltref fend raak. Goes-Groene Ster 0-4 (0-1). 26. Mai- kel van Kesteren 0-1, 79. Maikel van Kesteren 0-2, 81. Frank Teerling (straf schop) 0-3, 87. Frank Teerling 0-4. Scheidsrechter: M. Meijers (Nieuwe- gein). Gele kaart: Shannon Braafhart, Rick de Punder, Stephan van de Boor (allen Goes). Aantal toeschouwers: 175. Eric Hellemons: „Het moet je ook energie geven. Dat is op dit moment niet het geval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79