Ontploffingsgevaar is er nog steeds in Hoek 301 sport 15 Jaap Esser slaakt een zucht van verlichting Vlissingen boekt zege met een dubbel gevoel maandag 29 oktober 2012 door Jan Dagevos KLOETINGE - Twee ongelukkige mo menten, twee tegengoals. Aanvoer der Jaap Esser van Kloetinge was zaterdag in de thuiswedstrijd te gen Alexandria'66 na twintig mi nuten het liefst zo van het veld ge lopen. „Ik zat even helemaal stuk", vertelde hij naderhand. Jaap Esser voegde de daad natuur lijk niet bij het woord, had baat bij opbeurende teksten vanaf de kant, kon zich over de ergste teleurstel ling heenzetten en droeg uiteinde lijk toch nog bij aan de de weder opstanding van Kloetinge. De Be- velandse club poetste in de tweede helft een 2-0-achterstand weg en greep vier minuten voor het einde ook nog de overwinning. „Als er- iemand opgelucht is, ben ik het wel", zei hij. De aanvoerder rekende zichzelf de eerste twee treffers van Alexandria'66 aan. Bij de eerste goal in de zeventiende minuut van Joel Da Veiga Martins gleed de verdediger weg om vervolgens drie minuten later de bal na een slap schot van Kadir Görer zoda nig van richting te veranderen dat doelman Jaco van der Schee kans loos was. „Die tweede goal was lul lig, maar ik had meer druk moe ten zetten. Dan was ie niet geval len. Tsja, en die eerste is gewoon een fout. Ik heb op dit moment te veel van dit soort slippertjes. Twee weken geleden had ik tegen Nivo Sparta ook al een verkeerde terugs peelbal. Ik ben aanvoerder en dat mag mij niet gebeuren. Die fouten moeten eruit" Het sierde de aanvoerder dat hij de schuld van een slechte beginfase op zich nam, maar heel Kloetinge kende zaterdag een weifelend be gin. De ploeg oogde onzeker, had veel balverlies en verloor te veel duels. Toen er ook nog eens twee tegendoelpunten geïncasseerd moesten worden, was Kloetinge aangeslagen. Toch brak de ploeg niet. „Als je zag hoe iedereen het daar na oppakte, dat was geweldig", constateerde Jaap Esser. „Het is geen toeval dat we nu weer na een achterstand terugkomen. We zijn een hecht team en niet alleen de elf jongens die erin staan. Ook de invallers, de gehele selectie, vormt een sterk geheel." Twee weken geleden in Zaltbom- mel greep Kloetinge tegen Nivo Sparta na een 2-0-achterstand nog de winst, zaterdag werd eenzelfde kunststukje opgevoerd. Voor rust bleef de aansluitingstreffèr on danks pogingen van Daan Esser en Mark Schuit uit, maar in die fa se liet de thuisploeg wel zien aan de beterende hand te zijn. Na de pauze kwam Kloetinge tot volle wasdom. Binnen een tijdsbestek zeven minuten stond het 2-2. Eer ste kopte Daan Esser in de 57e mi nuut prachtig raak uit een corner van Corné Schilperoort. De laat ste, net terug van een vakantie, zorgde in de 64e minuut voor de 2-2 uit een mooi aangesneden vrije trap. Er ontspon zich een mooie slijtage slag met Kloetinge uiteindelijk als winnaar. Invaller Rogier Veenstra pikte in de 86e minuut de bal op en zette ploeggenoot Mark Schuit vrij voor de keeper. De aanvaller, die de laatste weken minder op dreef was, bleef koel en verschalk te de keeper. „We zijn ondanks de achterstand geduldig gebleven", vond Jaap Esser. „We zijn ook blij ven voetballen, geen lange halen naar voren dus." Karakteristiek Kioetinge-Alexandria'66 3-2 (0-2). 17. Joel Da Veiga Martins 0-1, 20. Kadir Görer 0-2, 57. Daan Esser 1 -2, 64. Corné Schilperoort 2-2, 86-. Mark Schuit 3-2. Scheids rechter: M. Pérez (Helmond). Gele kaart: Quartel, J. Esser (Kloetinge), Kevin de Vries, Fernon Jackson, llyias Oulad Ali (Alexandria). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Van der Schee; Quartel (89. Van der Smissen), J. Esser, Maaskant, Jansen; Willemse, Schil peroort, D. Esser; Schuit, Blomaard (76. Veenstra), Deprez (84. Rick Mulder). Hoek heeft vijftien goals geïncasseerd. De ploeg scoorde zelf veertien keer en heeft dus een negatief doelsaldo. Na een rumoerige week levert Hoek in en tegen Heinenoord ook nog eens een wanprestatie. De zaterdag-hoofdklasser ver liest met 3-1, dreigt weg te zak ken naar het rechterrijtje en krijgt de rijen maar moeizaam gesloten. Eric Hellemons zit na afloop als eerste in de bus. „Ik ben een passant, maar probeer er wel alles uit te halen." door Barry van der Hooft HEINENOORD - Terwijl zijn spelers na afloop met gebogen hoofden de kleedkamer in liepen, keek Eric Hellemons eens op zijn telefoon. De trainer fluisterde wat tegen zijn assistent Jan Vanhuele, keek nog eens naar zijn mobieltje en liep vervolgens weg. Een paar mi nuten later bleek hij in de bus te zitten. Teleurgesteld, misschien ook wel boos, al liet hij dat niet merken. Hoe lang is de Brabander nog trainer van Hoek? „Ik weet het echt niet", zei Hellemons. „Ik ben een liefhebber en steek er veel energie in. Maar het moet je ook energie geven. Dat is op dit mo ment niet het geval." De wanprestatie tegen Heine noord markeerde voor Hoek het einde van een bewogen week, die eigenlijk op dinsdag was begon nen. Na de eenvoudige bekerzege op SSV'65 (0-7) gingen Helle mons, leden van de technische commissie en drie bestuursleden nog maar eens in gesprek over de faciliteiten bij Hoek. De trainer eis te duidelijkheid, het zou buigen of barsten worden. Hij wilde twee da gen later op het hoofdveld trainen, zoals hem al meerdere keren was beloofd. Een dag later, op woens dagavond, vond een spoedvergade ring plaats. Er kwam een brief op tafel, waarin nogmaals duidelijk werd gemaakt dat de wensen van Hellemons ingewilligd moesten worden. De sponsorstichting, in de persoon van Nico Boussen, schaarde zich achter de trainer. Daardoor had het bestuur weinig keus, want zonder de steun van de sponsors is het moeilijk voetballen in de hoofdklasse. Uit protest niet voetballen "tegen Heinenoord, was ook nog een 'dreigement' dat op tafel kwam. Frank Martens en Ad van Langevel- de trokken hun conclusies. Niet al leen omdat ze niet achter het be sluit stonden dat er op het hoofd- Karakteristiek Heinenoord-Hoek 3-1 (2-1). 22. Kevin Liefhebber 1 -0, 28. Jorrit D'Haeseleer 1-1, 41. Mitch Fransen 2-161Andrew van Tiggelen 3-1 Scheidsrechter: R.J.M. van den Berg ('s-Gravenzande). Rode kaart (2x geel): 90. Reguillo Vandepitte (Hoek). Gele kaart: Kevin van Valen (Heinenoord). Aantal toeschou wers: 200. Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van den Houten; Regilio Pinas (75. Ray mond Wolff), Jorrit D'Haeseleer, Tim de Meersman; Urvin van Heke len, Kyle Doesburg en Guillaume Clinckemaillie. veld getraind mocht worden, maar ook omdat er door Hellemons fat soensnormen zouden zijn overtre den. De trainer kan bij een groot deel van de achterban weinig meer goed doen, waar een ander deel het waardeert dat er eindelijk eens een trainer is die tegen de stroom ingaat. Zaterdag had diezelfde trainer in de bus even een blik vol vertwijfe ling. Waar gaat het mis bij Hoek? Hellemons: „Iets komt nooit al leen, alles komt in drieën. Wat dat bij Hoek is? Ten eerste een discus sie die al loopt sinds maart, toen mij is toegezegd dat ik op een heel veld kan trainen. Afgelopen week zijn daardoor twee mensen ge stopt en dat vind ik heel verve lend. Voor die mensen, maar ook voor de vereniging. Ten tweede het incident van afgelopen donder dag. Dat je niet kunt trainen om dat de lampen niet aan kunnen. De sleutel was meegenomen of verstopt en dat is te kinderachtig voor woorden. En drie is dan, dat je zo'n wedstrijd speelt." Hellemons had ook gezien hoe Hoek tegen Heinenoord in de ope ningsfase overduidelijk de boven liggende partij was. Maar het voet bal van Hoek was opnieuw makke lijk te ontregelen, vanwege het voorspelbare karakter. De crosspas- ses, vooral van rechts naar links, zijn inmiddels bij iedere tegenstan der bekend. Ze komen wel aan, maar het vervolg blijft uit. Zoals ook een simpele combinatie over de grond, met één of twee keer ra ken, voor veel spelers te veel is ge vraagd. Aan de ondergrond kon het deze keer niet liggen, want in Heinenoord ligt een prima kunst- MIDDELBURG - VC Vlissingen heeft een dubbel gevoel overgehouden aan de uitwedstrijd bij Halsteren. Enerzijds won de zondag-eerste klasser met 1-2, aan de andere kant werd de Vlissingse grensrechter weggestuurd. Trainer Karl Vergou wen kreeg zelf ook nog de gele kaart gepresenteerd. De Walchenaren waren in de eer ste helft de bovenliggende partij. Lionel Lord had een bepalende rol. Hij maakte zelf na een half uur de openingsgoal en gaf ploeggeno ten de kans het duel al voor de pauze te beslissen. Sinan Coban en Hoessein Bouzambou schatten Lords voorzetten echter niet op de juiste waarde. In de tweede helft kwam Halste ren (met Frits Paap uit Seroosker- ke en Mathijs Hage uit Zierikzee binnen de gelederen) beter voor de dag. Twintig minuten voor tijd bezweek Vlissingen onder de druk toen Paap de gelijkmaker binnen kopte. Beide ploegen gingen ver volgens voor de overwinning en uiteindelijk was het Vlissingen dat in die missie slaagde via Hoessein Bouzambou. Het duel had ook nog een keerzij de. Zo werd de grensrechter wegge stuurd, nadat hij, volgens de scheidsrechter, tweemaal partijdig, had gevlagd. Vergouwen verdween zelf ook in het boekje van de arbi ter. „Ik riep hé na een overtreding op Bouzambou. Later noemde de scheidsrechter me een ouwehoer. Dat was beledigend. Dit krijgt nog een staartje." Overigens verdween vorige week met Pim van Nunen Vlissings eerste grensrechter. Vol gens hemzelf 'omdat hij te eerlijk vlagde', zo liet hij via Twitter we ten. Vergouwen weigerde zondag daarover commentaar te geven. Ruud Hoogesteger van Terneuzense Boys kopt richting het doel van Alblasserdam. Zijn doelpoging zou over gaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78