Duitser Vettel dendert door Sterke start skiërs Ligety en Maze Ernes volgt Janssen op als dressuurbondscoach 29 Zeeland j DIAL VAN Dl OA© B maandag 29 oktober 2012 De Duitser Vette! wint de Grand Prix van India. Het is de vierde opeenvolgende zege van de For mule l-coureur. Zijn voorspromg op nummer twee Alonso is niet groot, maar toch lijkt maar één iemand de wereldtitel te kunnen grijpen: Sebastian Vettel. door Hans Leber DEN HAAG/GREATER NOIDA - Het is voor 'team Alonso' om moedeloos van te worden. Sebastian Vettel won gisteren de Grand Prix van In dia nadat hij eerder opeenvolgend in Singapore, Japan en Zuid-Korea ook al als eerste over de finish was gekomen. De Ferrari van Alonso werd tweede, maar dat lag vooral aan technische problemen bij de Red Bull van Vettels teamgenoot Mark Webber. Het seizoenseinde oogt qua stand in de WK-strijd nog spannend. Vettel staat slechts dertien punten voor op Alonso, de nummer drie. Kimi Raikkonen (Lotus) staat 67 punten achter op Vettel, ver weg dus. Maar Alonso's wagen is niet snel genoeg voor de kwalificaties. De laatste zeven races wist hij zich zelfs niet bij de eerste drie te kwali ficeren. Zet daar tegenover de hege monie van de Red Bulls tijdens de laatste drie races, waar zij telkens de voorste startrij bezetten en de Italianen worden wellicht wat zwaar op de hand. De statistieken doen sowieso zeer bij de rode brigade. Vettel won gis teren in India de race nadat hij van start tot finish vooraan had ge reden. Zelfs na zijn bandenstop kwam de Duitser vooraan terug in het veld, net als in de twee vorige races. Drie races op rij leidde hij dus van start tot finish. Dat was sinds 1989 niet meer gebeurd. Des tijds presteerde de legendarische Ayrton Senna het in opeenvolgen de races in San Marino, Monaco en Mexico. Vettels afstand tot Alonso heeft de Spanjaard nog niet de hoop op een derde titel ontnomen. Zegt hij. Vóór de race klonk het nog vol bravour dat hij „voor honderd pro cent zeker" dit jaar wereldkampi oen zal worden. Na de race toonde hij zich verheugd over zijn eigen tweede plaats. „Het was het maxi male en ik heb de afstand tot Se bastian zo klein mogelijk kunnen houden." Daar zag het tot driekwart race niet naar uit omdat Vettel en ach ter hem Webber onaantastbaar op de posities één en twee lagen. Een technisch probleem betekende voor Webber dat hij Alonso niet achter zich kon houden. En dus ook niet zijn teamgenoot kon hel pen zo veel mogelijk WK-punten op Alonso uit te lopen. Maar wat kan Vettel nog gebeuren als hij in de kwalificatie over de snelste auto beschikt en in de race kan wegrijden en wegblijven zoals niemand beter kan dan hij? Onbe dreigd voor teamgenoot Webber, onbedreigd voor de Ferrari van Al onso en onbedreigd voor de twee McLarens. Zie daar de riante uitgangspositie voor Vettel. Nog drie races te gaan, maar met deze Vettel en met deze Red Buil moet het niemand verba zen als de twintigste en laatste ra ce op Interlagos (Brazilië) niet meer van belang zal zijn voor de twee belangrijkste prijzen, de WK-titels voor de coureurs en de constructeurs. ermelo - Wim Ernes wordt de nieuwe bondscoach van de Neder landse dressuurruiters. Het interna tionaal jurylid wordt de opvolger van Sjef Janssen, die al te kennen had gegeven na de Olympische Spelen van Londen zijn contract niet te zullen verlengen. Eerder be kleedde de Limburger de functie tussen 1993 en 1996. Ernes begint op 1 januari in zijn nieuwe rol. Als jurylid was hij ac tief op het hoogste niveau, bijvoor beeld de afgelopen zomer bij de Olympische Spelen van Londen. Het eerstvolgende belangrijke toer nooi onder zijn leiding is het EK, dat in 2013 in Denemarken wordt SOLDEN - De Amerikaanse skiër Ted Ligety heeft zondag de eerste wereldbekerwedstrijd van het sei zoen bij de mannen gewonnen. Dat gebeurde in het Oostenrijkse Solden, waar Ligety de beste was op de reuzenslalom. In diezelfde plaats had zaterdag bij de vrouwen de Sloveense Tina Maze het sei zoen geopend met winst op het zelfde onderdeel. Ligety hield zondag onder zware omstandigheden de Italiaan Manf- PILSEN Veldrijder Albert wint tweede WB-wedstrijd De Belgische veldrijder Niels Al- bert heeft in het Tsjechische Pilsen de tweede wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De we reldkampioen kwam solo over de finish. Op gepaste afstand arriveer de zijn landgenoot Klaas Vantorn- out als tweede. Lars van der Haar, vorige week knap tweede plek in Tabor, eindig de in de achterhoede. FRANKFURT Zege zonder record voor Patrick Makau De Keniaanse atleet Patrick Makau heeft de marathon van Frankfurt gewonnen. Hij had ingezet op ver betering van het wereldrecord, maar bleef steken op een tijd van 2.06.08. Vorig jaar in Berlijn scherp te Makau 's werelds beste tijd aan tot 2.03.38. De Ethiopiër Chimsa werd tweede in 2.06.52. Bij de vrou wen ging de zege naar de Ethiopi sche Meselech Melkamu in 2.21.05. red Mölgg en de Oostenrijker Mar cel Hirscher achter zich. Hirscher, zoon van een Nederlandse moe der en een Oostenrijkse vader, was vorig jaar gemeten over alle disciplines de beste skiër. De 28-jarige Ligety was na twee runs goed voor een totaaltijd van 2.36,02 en was daarmee een kleine 3 seconden sneller dan Mölgg, een ongebruikelijk grote marge. Maze hield bij de vrouwen zater dag de Oostenrijksen Kathrin Zet- MONTREAL Olympische nominatie shorttracker Kerstholt Niels Kerstholt is tijdens wereldbe kerwedstrijden in Montreal (Cana da) als vierde geëindigd op de 500 meter. De shorttracker stootte op overtuigende wijze door naar de fi nale, maar kon daarin geen rol van betekenis spelen. Kerstholt eindig de in die race als vierde en laatste, in een tijd van 42,339 seconden. Kerstholt verdiende met zijn pres tatie een olympische nominatie. PARIJS Igor Sijsling naar hoofdtoernooi Parijs Igor Sijsling is doorgedrongen tot het hoofdschema van het de Mas ters Series in Parijs. De Amsterdam se tennisser won in de tweede ron de van de kwalificaties met 6-4 6-1 van de Duitser Benjamin Becker. Sijsling is de enige Nederlander die in Parijs in actie komt. Robin Haase hoopte rechtstreeks te wor den toegelaten tot het toernooi, maar dat lukte niet. tel en Stefanie Köhle achter zich. De 29-jarige Sloveense, eerder al winnares in Solden in 2002 en 2005, werd de eerste skiester die drie keer op de erelijst prijkt in het Oostenrijkse skioord. De Amerikaanse Lindsay Vonn haalde de finish niet. Halfweg de tweede manche raakte de winna res van vorig jaar met haar hand een poortje. Met een pijnlijke linkerpols beëin digde ze abrupt haar slalom. BAKOE Jos Verstappen zesde bij rentree Jos Verstappen heeft zijn come back gemaakt in het autoracen. De Limburgse oud-formule i-coureur eindigde als zesde in de City Chal lenge in Bakoe, Azerbeidzjan. Ver stappen vormde in een BMW Z4 GT3 een koppel met de Canadees Jacques Villeneuve, voormalig we reldkampioen in de Formule 1. De zege ging naar de Nederlander Stef Dusseldorp in een McLaren MP4. BASEL Del Potro verslaat Federer in eigen huis Juan Martin del Potro heeft Roger Federer van de zesde titel bij het tennistoernooi in Basel afgehou den. De Argentijnse tennisser ver sloeg de nummer 1 van de wereld in diens woonplaats na een partij van twee uur en drie kwartier met 6-4 6-7 (5) 7-6 (3). Del Portro verloor dit seizoen al vijf keer van Federer. In Basel ver sloeg hij hem voor het eerst. Geniet samen met een vriend(in) van een overheerlijk Subway lunch. Je krijgt ieder een 1Scm Subway sandwich gevuld met de door jou gekozen verse groeten en sauzen en een 0,5L flesje frisdrank en chips of een cookie. Zo stel jij zelf jouw favoriete ^combinatie samen! gehouden. Janssen heeft een onge kend succesvolle periode achter de rug. Zo won hij goud op de WK (2010) en EK (2007). Voor het brons van Londen was er al zilver op de Spelen van 2008. Voor de pe riode van Janssen won een Neder landse equipe nog nooit goud op een internationaal evenement. In de afgelopen jaren werden boven dien individuele titels behaald door Anky van Grunsven, Edward Gal en Adelinde Cornelissen. Inmiddels traint Janssen al het top- paard Totilas, bereden door de Duitser Matthias Rath. Waarschijn lijk blijft hij ook Nederlandse com binaties bijstaan. Volg Sweetdeal op Ttoitter en Facebook ft (aSWEETDEALZEELND Deae daal koop je alleen c www.sweetdeal.nli f /SWEETDEAL.ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77