zeeland 115 Met succes een eigen bedrijf starten? Vlaams bezwaar tegen ontpoldering Zwin Muurfries wordt superboek maandag 29 oktober 2012 'Ik ben echt niet bang hoor. Ik weet toch dat het niet echt is. AAAAHHHRG!' Veel deeinemer(tje)s Halloweentocht Kom naar de Week van de Starter Maandag 29 oktober Zeeuws-Vtaanderen Dinsdag 30 oktober Walcheren Woensdag 31 oktober Oosterschelderegio Toegang gratis - Meer informatie en aanmelden www.kvk.nl/weekvandestarter door René Hoonhorst Kinderen, al dan niet zelf angstaanjagend, kregen een betover(en)d gebakje in het Sasse scoutinggebouw. door Wilma Valk CROEDE - Zaterdagmorgen, negen uur: buiten regent en dondert het, binnen in het atelier van beeldend kunstenaar Theo Jordans in Groe- de wordt druk getimmerd. Samen met drie vrijwilligers van het Visse rijmuseum uit Breskens is Jordans bezig bijna veertig bijzondere kunstwerkjes van de vrijwilligers in een boek te binden. Tijdens hun jaarlijkse bindingsacti viteit hadden de vrijwilligers no vember vorig jaar allemaal een kunstwerk gemaakt. Op zeildoek, geknipt uit een oude spinnaker, waren persoonlijke creaties - geïn spireerd op het thema 'Breskens en de visserij' - aangebracht. Er werd op het doek geknipt, geplakt, geschilderd, gekopieerd en gelami neerd. Alles met de bedoeling de werken als muurfries in een zaal van het visserij museum te hangen. Vanwege diverse redenen kon dit plan niet worden uitgevoerd, zo dat de kunst in de kast bleef lig KNOKKE - Landbouwer Jan Vande- pitte, gewezen dijkgraaf van de Zwinpolder en voormalig lid van de Internationale Zwincommissie, maakt bezwaar bij de Vlaamse re gering tegen de ontpoldering van het Zwin. De voorgestelde maatre gelen tegen verzilting voldoen niet, en de verzilting zelf tast de waarde van nabije landbouwgron den ernstig aan, betoogt Vandepit- te in zijn bezwaarschrift. Met de uitbreiding van het natuur gebied verliest de polder waterbuf- fercapaciteit. Vandepitte vraagt de Vlaamse regering op haar schre den terug te keren. Vruchtbare landbouwgrond onder water zet ten, richt volgens hem onherstelba re schade aan en is pure verkwis ting. De verzanding van het Zwin wordt, meent Vandepitte, niet op gelost met uitbreiding. Voor crea tie van nieuwe extra natuurwaar den hoeft het Zwin ook niet gro ter te worden. Door te baggeren en het slib op goed gekozen plaat sen terug te storten, kunnen de estuariene natuurwaarden zelfs stijgen, benadrukt Vandepitte. HOEK Probleem slagbomen na enige tijd opgelost De slagbomen van de spoorweg overgang bij De Knol, buurtschap tussen Hoek en Terneuzen, functio neerden een deel van de zondag niet goed. Om 16.30 uur slaagde een monteur er in het mechanis me te herstellen. De oorzaak van de storing was zondag niet bekend. IJZENDIJKE Wietlucht verraadt jointroker bij controle De Terneuzenaar had geen druppel gedronken, bleek zaterdag bij een alcoholcontrole op de N61. Nadat agenten een wietlucht roken, be kende de automobilist dat hij een joint had gerookt. Of hij zijn rijbe wijs kwijtraakt, hangt af van de waarden van een bloedmonster. Helm beperkt wonden aangereden fietser Een 13-jarige Duitse fietser is zater dag gewond geraakt bij een aanrij ding op de Panoramaweg. Omdat hij een helm droeg bleef de schade beperkt tot een gebroken enkel. Hij kwam stuntend van het duinpad af en zag de auto van een Axelse over het hoofd. TERNEUZEN Klauteraar steelt via raam laptop uit huis Bij een woninginbraak in de Beu kenstraat in Terneuzen is tussen za terdagavond 22.00 en zondagmor gen 10.00 uur een laptop gestolen. De dader is via een raampje het huis binnengekomen. De politie verzoekt getuigen contact op te ne men: 0900-8844. gen. „Heel erg zonde", vond Jor dans, die vervolgens op het idee kwam er 'een groot, stoer boek' van te maken. Dus ging het trio vrijwilligers aan de slag. Het metalen binnenwerk van twee ordners werd op grote planken bevestigd. Met veel geklop en meetwerk kregen alle kunstwer ken vier. gaten en daarna kon de kunst worden 'gebonden'. Volgend seizoen ligt op de leesta fel van het Visserij museum een uniek foliant (groot boek). Vrijwilligers van het Visserijmuseum als 'boekbinders'. foto Peter Nicolai Heksen verwelkomen 'grote' bezoekers in het Clingse bos en laten ze een griezelfilmpje zien. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71