Driebandenteams boven verwachting 38I lp#! Er staat weer geen maat op El Barouki Zeeuwen sterk in jumping De Kroo Oemoemenoe komt steviger aan de leiding door Lucien Roelandt Sterk optreden Van de Plasse in Vlissingse dressuurcompetitie maandag 29 oktober 2012 door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Dat de winnaar van de kustmarathon, Hicham El Ba rouki, ook de 51e editie van de Sin gelloop in Middelburg op zijn naam zou schrijven, was vooraf al duidelijk. Dat twee aanstormende Dynamica-talenten, Floris Wille- boordse en Tim van den Broeke, de schade tot minder dan een mi nuut beperkten, was een opsteker voor de Zeeuwse adetiek. Bij de vrouwen ging de zege naar Eva Boonman (Dynamica). El Barouki won in Middelburg op dezelfde manier als bij de Kustma rathon. Na de start van de wed strijd over 6,8 kilometer zette hij er meteen het gas op, om vervolgens de voorsprong te consolideren. Na de eerste ronde van 1350 meter was de voorsprong van de Marok kaan al zeker 200 meter op Ismal Boussatti (Antwerpen), Wille- boordse, Van den Broeke, Over- gaauw (Dynamica) en Martijn de Kok (Dynamica). Daarachter kwa men onder anderen Niek den Ex- ter (Scheldeport), Hicham Migou (Antwerpen), Martijn van Driel (Utrecht) en de twee A-junioren van Spado, Mitchel Franken en Joost van Daele. In de overige vier ronden bleef de voorsprong van El Barouki con stant, maar daarachter was Boussa- ti al na twee ronden uit de wed strijd gestapt. Willeboordse en Van den Broeke ontdeden zich van De Kok en Overgaauw en het over all-erepodium lag vast. El Barouki finishte uiteindelijk in een parkoers- record van 20 minuten en 59 secon den, bijna een halve minuut sneller dan Michel Schrier vorig jaar. El Barouki was naar deze wedstrijd gehaald door beginnend atletenma- kelaar Leonard van Putten, die dankzij zijn Marokkaanse vrouw ge makkelijk goede contacten heeft met de Marokkaanse atleten. Neo-senior Willeboordse had het in de wedstrijd niet gemakkelijk: „Vooral dat heuveltje op was zwaar en ik had af en toe moeite om Tim te volgen." Met zijn tijd van 21.21 bleef Willeboordse ook nog onder het oude parkoersrecord. Eerstejaars A-junior Tim van de Broeke verbeterde zijn tijd van vo rig jaar met bijna twee minuten. „Ik heb ruim een maand geen wed strijden gelopen maar wel flink ge traind", verklaarde hij. Daarin werd hij Nederlands kampioen. Ronnie Overgaauw hield uiteinde lijk Martijn de Kok achter zich die aan de laatste hersteltrainingen be zig is na de Kustmarathon. Winst Frans Bevers, remises Martens en Lands Welvaren door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Claudia Witte kon za terdag op een uitstekende start van de Steketee's Gouden Ruif dressuurcompetitie van de Schelde- stad terugkijken. Met de merrie Carlette stal de amazone uit Vrou wenpolder de show en nam ze op overtuigende wijze de leiding in de competitie van de Vlissingse ruiterclub. In de warmloopronde van de klas se Mi moest Claudia Witte nog haar meerdere erkennen in Mellan- ny van de Plasse uit Yerseke, die de met veel uitstraling door de baan gaande Friese ruin Sterre P met 65,33 procent de overwinning stuurde. De combinatie bleef Clau dia Witte met Carlette ruim een procent voor. De drie Zeeuwse driebanden teams die uitkomen in de eredi visie deden het uitstekend. Was de zege van Dallinga/Frans Be vers nog niet verrassend, de ge lijke spelen van Lands Welvaren/ Iets Anders en Martens Cleaning waren dat zeker wel. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De Zeeuwse drie- banders deden goede zaken in de eredivisie. Dallinga/Frans Bevers won van Dekker Keukens in Utrecht met 6-2, Martens Cleaning snoepte een punt af van Holland Mineraal in Lochem en Lands Welvaren/Iets Anders vocht zich in eigen huis naast de regerend kampioen Ai Biljarts. Opmerkelijke resultaten voor de twee laatstgenoemde teams want wie vooraf van zo'n resultaat durf de reppen werd voor gek ver klaard. Maar dit seizoen is alles mo gelijk in de eredivisie. Dallinga/Frans Bevers had de han den vol aan Dekker Keukens. Voor al in de eerste wedstrijdhelft zat de spanning er goed in. Jean Paul de Bruijn kwam al snel op achter stand, kwam middels een serie aMmtBtamaMmMuasauKBsaumaaimmimHM DWINGELOO Bouterse en Staal vooraan in cross Tijdens een trainingskamp, op uit nodiging van atletiekbondscoach Gerard Nijboer, heeft Neal Bouter se uit Middelburg de tweede plaats behaald in een cross over 5000 me ter in Dwingeloo. Bouterse noteer de in zijn laatste wedstrijd als A-ju nior een tijd van 19 minuten en 10 seconden. De cross werd gewon nen door Sander Brouwers (Prins Hendrik), die 21 seconden sneller was dan Bouterse. Bij de senioren was er een derde plek voor Tommy Staal uit Nieuw-Haamstede. Hij deed over de 9,2 kilometer 30.15 minuten. De zege was voor Brian Kamstra. In de herkansing nam Witte re vanche. Zij behaalde met de mooi bergopwaarts gaande en ritmisch bewegende Briar-dochter een overtuigende overwinning (68,66 procent). Van de Plasse eindigde met de Tjesse-zoon met 65 pro cent op de tweede stek. In de klasse M2 bleek tegen Van de Plasse met de vosmerrie Va- homey niemand opgewassen. Zij schreef met Lover-dochter met respectievelijk 64,33 en 64,66 procent beide proeven op haar naam. Tanny de Pagter uit Koudekerke eindigde in de eerste proef met Tassaro met 62 procent op de tweede stek. De Middelburgse An- net Buteijn eiste met Verona in de herkansing met 63,66 procent de tweede plaats voor zich op. van 12 nog even aan de leiding maar verloor met 50-47 van Jef Phi- lipoom. Op de andere tafel had Ed dy Leppens geen kind aan John Tijssens, waardoor het 2-2 werd. Na de pauze kwam Frédéric Caudron pas in de twintigste beurt gelijk met Gerwin Valentijn om met series van .5 en 9 af te slui ten. Glenn Hofman- won met groot verschil van Hans van der Wurf, maar echt soepel ging. het niet bij de jonge Hagenaar. Martens Cleaning leverde in Loc- hem onverwacht goed werk af. Jean van Erp was niet zoals in de zaterdagkrant werd gemeld absent wegens een schouderblessure maar had gewoon vrijaf gekregen. Jens van Dam nam zijn plaats in en deed dat uitstekend. Anno de Kleine werd de hele wedstrijd on der druk gehouden en dankzij een paar foutjes in slotfase van Van Dam kon hij nog tot op een punt van de jonge Sassenaar komen. Raymond Ceulemans veegde de ta fel aan met Stefan Galla. Martin Spoormans kreeg met een superi eure Murat Naci Coklu te maken. De Turk had aan 15 beurten ge noeg en noteerde zo 3.333 gemid deld. Lands Welvaren/Iets Anders zorg de voor de tweede Zeeuwse verras sing door Ai Biljarts op 4-4 te hou den. Kees Wittens opende met een zege op Addy Wienk. Zijn teamgenoot Raimond Burgman (Ai) deed het heel wat beter tegen Ronny Daniels, waardoor bij de pauze de stand in evenwicht bleef Halverwege de tweede helft ston den Francis Forton en Dion Nelin (Ai) nog gelijk maar na een tussen- sprint van de Deen was de thuis- speler verloren. Ook op de andere tafel ging het lang gelijk op. Verde digen was troef Tot Henk Habra- ken plotseling de geest kreeg en in zes beurten de ontbrekende 21 punten bijeen speelde en de Zweed Michael Nilsson geklopt was. Dat een gelijkspel niet altijd een goed resultaat is, weten ze in Sluis kil nu ook. Garage Verbrugge Hyundai kwam in de eerste divisie ook tot 4-4 tegen Constructor Staalbouw uit Warmenhuizen. Lu- do Dielis beloonde zich na een goede partij met zijn eerste over winning voor zijn team. Ook Pa trick Vasseur won al was het op nieuw na een bliksemstart en een lelijke terugval maar de voor sprong was inmiddels groot ge noeg voor de-winst. Thérèse Klom penhouwer en Bart Ceulemans verloren kansloos. MIDDELBURG Atleten van RKHAV op dreef Job de Feijter is zaterdag op de tweede plaats geëindigd in de Snertcross in Tilburg. De atleet van het Hulsterse RKHAV legde de 3500 meter af in 11.46 minuten. Clubgenoot Michiel Lelie werd vijf de in 12.06 minuten. Femke Bun, ook van RKHAV, won bij recordwedstrijden van atletiek vereniging Parthenon in Dordrecht het polstokhoogspringen voor eer stejaarsmeisjes C, met een hoogte van 2 meter en 60 centimeter. Hiermee verbeterde Bun haar ei gen Zeeuws record, gesprongen in februari van dit jaar, met tien centi meter. 'S GRAVENVOEREN Huub van Noorden tweede in Bear Trail Huub van Noorden is zaterdag tweede geworden in de Bear Trail, een hardloopwedstrijd over onver hard en geaccidenteerd terrein, met een lengte van 57 kilometer. De wedstrijd werd gehouden in de Belgische Voerstreek, net onder Zuid-Limburg. Start en finish wa ren in 's Gravenvoeren. De 24-jarige atleet uit Goes noteer de een tijd van 4 uur, 13 minuten en 50 seconden. Hij had een achter stand van een minuut op Bart Can- del (21) uit Maastricht. De wedstrijd gold als selectiemo ment voor het WK traillopen, vol gend jaar juni in Wales. MIDDELBURG - Oemoemenoe won op sportpark Voorborch eenvou dig met 31-5 van USRS en verste vigde daarmee de koppositie in de eerste klasse. Derdeklasser Tovaal leed in Eindhoven een onnodige 10-5 nederlaag tegen het studen tenteam Elephants. Bij Oemoemenoe opende Laurent Legrand al in de eerste minuut de score vanuit een penalty-kick. De 3-0-voorsprong bleef niet lang op het scorebord, want in de tiende minuut scoorde Deniel van der Waal de eerste van zijn drie tries. Legrand was opnieuw trefzeker met de conversion en met 10-0 was het duel eigenlijk al beslist. Nog voor rust voerden dezelfde spelers de voorsprong op tot 17-0. De Utrechtse studenten deden nog wel iets terug, maar in de tweede helft had Oemoemenoe niets mee te duchten van de te genstander. Yedney America en Deniel van der Waal waren beiden nog een keer succesvol en Legrand bepaalde de eindstand op 31-5. Tovaal leed in Eindhoven een vol komen onnodige nederlaag. Elep hants nam al vlot een io-o-voor- sprong, maar na een door Jan Otte gewonnen bal in de line-out bracht Reinier de Haan de achter stand terug tot 10-5. In de tweede helft werd niet meer gescoord. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met ze- ven zeges eisten de Zeeuwse ama zones op de tweedaagse Jumping de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land een hoofdrol op. Cindy Per- daen uit Terneuzen was met Bella Fortuna de klasse Z en M succes vol. Samantha Miltenburg uit Rit- them toonde zich in B met Balou du Rouet-nazaat Benz Z twee keer de beste. Thomas Verschoor uit 's-Heerenhoek bracht zondag met zijn zege in het ZZ met Balougran afstammeling Balou VZ de teller voor de Zeeuwen op acht. In het ZZ trok Marieke de Bart met Champagne Z aan het langste eind. De amazone uit 's-Heer Abts- kerke stuurde de met veel vermo gen springende Chellano Z-nako- meling in 40,55 seconden naar een overtuigende overwinning. De Zuid-Bevelandse combinatie was bijna zes tellen sneller dan prof Da ve Maarse uit Wellerlooi met de dekhengst Astrello. „Champagne springt geweldig. En dan te beden ken dat ze een jaar geleden na een koliekaanval nog vocht voor haar leven. Een beest met een geweldig karakter", vertelde de zichtbaar ge nietende Marieke de Bart. Monique van Sabben greep met de merrie Queen in L de overwin ning. De amazone uit 's-Heer Arend skerke had de ondankbare taak om als eerste van start te gaan. Het bleek haar weinig te de ren. Als een scheermes stuurde ze de Quinar Z-dochter in de barrage in 31,87 seconden foutloos naar de finish. Laatste starter Teun van den Broek haalde met de Ruin APG Baltieo nog alles uit de kast. Maar de Brabantse prof kwam met de Vinto Uno W nazaat acht honderdste tel tekort om de Zeeuwse amateur te verslaan. Met een foutloze rit in 32,24 bracht Nadine Timmerman uit Vrouwenpolder met de Germus R-zoon Tio Karlo het spel op de wagen. Als voorlaatste starter schoot Cindy Perdaen met Bella Fortuna in 30,38 over het parkoers. Laatste starter Marilyne van Hoey ging met President's Cum Laude op jacht naar de zege. Maar de amazone uit Rockanje kwam met de Canto-zoon tweetiende tel te kort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68