BC Vlissingen wint pas na verlenging van Rotterdamse laagvlieger 37 Basketbalsters BC Vlissingen verliezen van koploper maandag 29 oktober 2012 De voetbalsters van Oostkapelle reageren uitgelaten na de snelle 1-0 van Shamila Hamers. Wielders af De doelvrouw kreeg de bal echter niet onder controle en zo verdween de bal alsnog ach ter de 'lijn. Achteraf sprak ze dan ook van 'een blundertje'. Gelukkig voor Wielders maakte Shamila Ha mers in de 73e minuut de 2-1, op nieuw-uit een vrije trap. Het enige hoogtepunt na de 2-1 kwam in de negentigste minuut, toen Kelly van der Kaap nog een levensgrote kans kreeg maar recht op de keep- ster van Smerdiek schoot. Oostkapelle-Smerdiek 2-1 (1-0). 1. Shamila Hamers 1-0, 66. Inge Peeters foto Lex de Meester 1 -173. Shamila Hamers 2-1Scheids rechter: C. Riemens (Vlissingen). Gele kaart: Mindy Hengst, Shamila Hamers (beiden Oostkapelle), Wendy de Wilde (Smerdiek). Aantal toeschouwers: 90 door Johony Willeboordse VLISSINGEN - De basketballers van Vlissingen en Baros maakten het zondag bijzonder spannend. Pas na verlenging won de thuisploeg met 93-84 van de laagvlieger. Met nog 36 seconden te spelen kwa men de bezoekers uit Rotterdam voor het eerst sinds het tweede kwart op voorsprong tegen de thuisploeg. De schrik zat er op dat moment goed in bij aanvoerder Ste fan Schrier. „Wij stonden op een gegeven moment tien punten voor. En voor we het wisten, stonden zij met nog 36 seconden te gaan één punt voor. Toen begon een hecti sche periode." In die fase maakte de thuisploeg een tweepunter, waardoor het 73-72 werd. Met nog negen secon den op de klok kreeg Baros twee vrije worpen. Hiervan werd er één benut, waardoor de stand gelijk kwam. Na die score was de bal in Vlissings bezit Als de ploeg scoor de, zou de overwinning binnen zijn. Het liep echter anders. De bal kwam in het spel en werd snel rondgespeeld. Uiteindelijk kreeg Mi chel Bosters de kans om de 75-73 te maken. Toen hij de bal losliet en in het net zag belanden, dacht hij dat het gelukt was. „Ik deed mijn ar men in de lucht en zag de spelers van Baros allemaal heel snel naar de andere kant van het veld ren nen. Ze hadden drie seconden om de bal aan de andere kant door de ring te krijgen na mijn score." Bij het horen van de zoemer voor het einde van de wedstrijd zag Bosters dat de bal ook daadwerke lijk nog door de ring viel. „Dat was verschrikkelijk. Ik dacht drie secon den dat de winst binnen was. Toen moesten we toch nog de verlen ging spelen." Onderschatting was één van de oor zaken voor het moeizame spel. De coach, Klaas-Willem Barten, gaf aan dat de training al zijn gericht op de lastige uitwedstrijd van vol gend weekend. „We hebben vooral getraind met Den Bosch in ons hoofd. We hadden heel veel moei te om het initiatief te pakken tegen een tegenstander met minder kwa liteiten dan wij." Ook Bosters was in zijn hoofd al bij komende week. Desondanks werd hij tegen de Rotterdamse ploeg topschutter met 29 punten. Maar hij was erg ontevreden „Het was gewoon slecht. Ik kan er geen an der woord voor bedenken." Hij vond zijn team alleen in de ver lenging goed spelen. „Wij hebben eigenlijk de hele wedstrijd ons ni veau niet gehaald. Pas in de verlen ging kwam het verschil in kwaliteit naar boven." Ook de coach noemde de verlen ging als de enige positieve fase van zijn team. Hij had voorafgaand aan de verlenging dan ook aan zijn spe lers aangegeven dat ze het in die extra tijd moesten laten zien. „Ik heb tegen ze gezegd dat ze het moesten zien als een nieuw begin van de wedstrijd. Dat hebben ze goed opgepakt" Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 29, Dennis de Paauw 19, Benjamin Steenbeek 16, Sjors van de Poel 13, Stefan Schrier 9, Emilio Jangbahadoer 5 en Raylin Jimenez 2. KWADENDAMME De Stene Brug wint met ruime cijfers Het driebandenteam van De Stene Brug maakte in poule 3 van de der de divisie korte metten met Wellse Vaert 2 uit Steenbergen: 8-0. De thuisploeg speelde over de hele breedte een sterke wedstrijd en won niet alleen ruim, maar ook meer dan verdiend. Rob van Linden, Arjo Hollestelle, Wim de Kok en Edwin Geluk speelden geza menlijk 0.677 als teammoyenne bij een. BREDA Solozeges voor Lindy en Shirin van Anrooij Tijdens een nationale jeugdveldrit in Breda is Shirin van Anrooij zater dag eerste geworden in haar catego rie. De tienjarige wielrenster van ZR.TC Theo Middelkamp kwam so lo over de finish. Een dag later deed haar zus Lindy van Anrooij hetzelfde in Bergen op Zoom. Ook zij boekte een solozege. VLISSINGEN - De basketbalsters van hoofdklasser BC Vlissingen kon den niet stunten tegen koploper JRC Boxtel. De ploeg leed een 50-63-nederlaag. In de overgangs klasse verloren de vrouwen van Volharding. Vrouwen. BC Vlissingen-JRC Boxtel 50-63: In de openingsfase had BC Vlissin gen te weinig stootkracht, waar door JRC Boxtel een 4-10-voor sprong nam. Deze marge bleef tot de rust gehandhaafd: 20-26. In het derde kwart liep JRC Boxtel steeds verder weg en bij 38-58 was de strijd beslist. Dankzij een goed slot beperkte de thuisploeg het verlies. Scores BC Vlissingen: Melanie Dolfing en Nanon Doeland 13, Sheri Bos 11, Eli- sa Kuipers 7, Johanna Kuijs Murcia 3, Quintana Rissema 2 en Charmey Koe mans 1. Volharding-Vossenberg 37-88: Volharding begon de wedstrijd te gen Vossenberg onrustig en mede door de goede pressing van de te genstander keken de Goese vrou wen al snel tegen een achterstand aan. In het tweede kwart werd de kloof kleiner. In-het derde en vier de kwart werd het duel te hard en ging Volharding ten onder in het geweld. Scores Volharding: Annelies Meijers 12, Anne de Bakker 9, Chantal Trom- pert 6, Elvira Philipsen 6, Kirsten Jansen 2 en Amanda Nonnekes 2. Mannen. BC Vlissingen 2-Eindhoven 67-72: BC Vlissingen 2 speelde een goed eerste kwart en nam een 25-13-voorsprong. Het geroutineer de BC Eindhoven kwam voor rust weer terug tot 38-31. Na de pauze bleef de thuisploeg aan de leiding tot 53-45, rhaar daarna namen de gasten de wedstrijd in handen. Een tussensprint leverde 57-63 op en de ze voorsprong gaven de Braban ders niet meer weg. Scores BC VSissingemi 2: Abdelouahid el Kharbouchi 13, Ronny de Troije 12, Abdul Zombra 12, Benjamin Risakotta 10, Raylin Jimenez 10, Angelo Roelands 4, Dylan Hofmann 4 en Rajan Dielband- hoesing 2. SfaaiiiM -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67