Oostkapelle klopt rivaal Smerdiek 361 sport Handballers Delta Sport bikkelen onvoldoende Effectief hockeyspel levert Walcheren knappe zege op PWG delft het onderspit In derby maandag 29 oktober 2012 vggssg^Se^6MU^ém^ssssess^ssssiKs&si sggagsgs^g/g#i&^£i^g5gai3sagegsg8gga^gag5gfi^jaaiaB»sg<gggg«fta&gsgzKggj5SE door Wim Kakebeeke PIJNACKER - Om punten te pakken moet je verdedigend je zaken op orde hebben. Zo niet, dan wordt het lastig. Dat bleek zaterdag in het duel tussen de handballers van Delta Sport/Bema Kunststof fen en koploper Oliveo. De hoofdklasser uit Zierikzee verloor met 33-23. „Op dit niveau moet je een uur lang bikkelen achterin", morde trainer Rob de Vos na de tweede nederlaag van het sei zoen. Mannen. Oliveo-Delta Sport 33-23: De Zuid-Hollandse doelpuntmachine draaide op volle toeren. De defen sieve zeperd van Delta Sport werd deels gecompenseerd door de positieve signalen uit de voor ste linies. In het veldspel gaven de bezoekers goed tegenpartij. En dat gaf de zware missie nog een beetje glans. White Demons 2-sv Orion 22-23: Na vier duels bivakkeren de Beve- landse handballers op een keurige plek in de middenmoot. Zondag werd in Brabant het puntentotaal opgeschroefd naar vier. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden was de zege terecht. Ron van Dalen was nog steeds afwezig, maar de terugkeer van Guy Peters bleef niet onopgemerkt. Samen met Arno Riemens nam hij veruit de meeste treffers voor z'n reke ning. „We hebben op een volwassen ma nier de buit meegenomen. Daar ben ik wel blij om," zei trainer John Jansen na afloop. „Aan de an dere kant mis ik bij sommigen scherpte." Vrouwen. Olympus-Habo'95 5-16: Door het wegvallen van de tandem Ayla En- gels-Martje Huijben heeft de briga de van trainer Ron de Waal veel aan schotkracht moeten inboeten. En voor het einde van het jaar lij ken ze ook niet terug te komen. Middelen om de Vlissingse aan- valslinie te verstevigen zijn er niet voor handen. „Het is nu eenmaal roeien met de riemen die we heb ben", zei De Waal na de ruime ne derlaag. Heerle 2-EMM 24-14: Het pak slaag dat EMM kreeg, had de Mid delburgse tweedeklasser volledig aan zichzelf te wijten. Van een ge vecht om de buit was nooit spra ke. De bezoeksters opereerden veel te tam. Pas na een kwartier scoorden de Middelburgse vrou wen voor het eerst. Drie goals uit vrije trappen in derby door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeyers van Walcheren wonnen zondag in de derde klasse verrassend met 3-1 bij het hoger geklasseerde Dom mel. Bij de vrouwen ging tweede klasser Rapide hard onderuit in Zoetermeer. Mannen. Derde klasse. Dommel-Walcheren 1-3: Dom mel beet zich stuk op een taai en volhardend Walcheren. Daarnaast sprong de thuisploeg nogal slor dig met de doelkansen om. Wal cheren daarentegen wat effec tiever en nam na 22 minuten de leiding via Victor Reinders. Niet veel later liet diezelfde doelpun tenmaker op aangeven van Koen Waasdorp al even knap de 0-2 aantekenen. Tien minuten na rust kwam Dommel uit een strafbal op 1-2. Daarna was het billenknij- pen voor Walcheren. Pas drie mi nuten voor tijd maakte Jonathan van der Zanden na samenspel met zijn broer Joël aan alle onze kerheid een einde door de 1-3 te maken. Vrouwen. Tweede klasse Zoetermeer-Rapide 5-1: Door het uitblijven van een positief re sultaat mist Rapide zelfvertrou wen en daardoor ook overtuiging bij scoringskansen. Al in de eerste minuut kreeg dat gekwetste ver trouwen een extra tik toen Zoeter meer na een persoonlijke fout op voorsprong kwam. Het verschil werd voor rust nog uitgebouwd naar 3-0. In de tweede helft had Rapide twintig minuten het beste van het spel, maar ontbrak het op nieuw aan besluiteloosheid in de cirkel. Toen door een twijfelachti ge gele kaart Rapide ook nog een periode met tien speelsters verder moest, viel de organisatie weg en liep de thuisploeg uit naar 5-0. Kort voor tijd tekende Roliene Za- man voor de 5-1. Derde klasse. Oirschot-Walcheren 2-1: In de beginfase werd Walcheren over rompeld door het hoger geklas seerde Oirschot. Bij de derde strafcorner leverde het veldover- wicht van de thuisploeg de 1-0 op. Daarna had Walcheren greep op de wedstrijd, maar de ploeg werd toch in de 25e minuut verrast door een counter waaruit de 2-0 viel. Vijf minuten later scoorde Brechtje de Schipper te gen. In de tweede helft waren de twee ploegen aan elkaar gewaagd. De gelijkmaker viel echter niet. De Zeeuwse derby in het vrou wenvoetbal tussen Oostkapelle en Smerdiek eindigt in een 2-1-overwinning voor de thuis ploeg. Beide ploegen spelen bij zonder matig en creëren weinig kansen. Alle doelpunten komen dan ook uit vrije trappen. door Johmmy Wólleboordse OOSTKAPELLE - De beladen wed strijd in de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal tussen Oostka pelle en Smerdiek begon direct met een hoogtepunt. Al in de eer ste minuut maakte Shamila Ha mers een treffer voor de thuis ploeg. Hiermee schoot zij veel spanning uit de benen. „Het is een heel speciale wedstrijd. Er spelen maar twee Zeeuwse vrouwen teams in de hoofdklasse." Als je dan tegen elkaar moet, wil je er al les aan doen om te winnen. Dat idee hadden we de hele week al in ons hoofd." Jammer genoeg zat er bij de team genoten van Hamers nog wel een hoop nervositeit in de benen. Na het veelbelovende begin was het vervolg daardoor teleurstellend. Na afloop van de wedstrijd nam Oostkapelle-trainster Irma de Wit te dan ook geen blad voor de mond. „Het was vandaag zeker niet goed. Dit is voor ons een heel belangrijke wedstrijd. Dan moet je ook je beste spel laten zien. Dat hebben we zeker niet gedaan en dat is erg jammer." Na de openingstreffer ontstond pas na zeventien minuten de eer ste gevaarlijke aanval. Na een lange bal vanuit de verdediging van Oostkapelle controleerde Mieke Nieuwenhuijse de bal goed, waar na ze een voorzet gaf op Alyssa Dijkstra. Oog in oog met de keep- ster van Smerdiek, Kaylee Diele- man, schoot de buitenspeelster de bal echter naast de goal. De bezoeksters kwamen niet ver der dan een aantal counters. Door dat telkens de laatste pass te hard was, ontstond hier geen gevaar uit. Wel lag er constant ruimte achter de verdediging van Oostkapelle. Hamers maakte zich daar wel va ker zorgen om. „Onze verdediging staat op één lijn. Als je dan in de aanval bent geweest en je met veel vrouwen voor de bal staat, ligt er veel ruimte. Dan kan de tegenstan der met één goede pass voor de keeper staan. Dat zag je in deze wedstrijd vaak gebeuren." In de tweede helft zag je hetzelfde spelbeeld. Geen van beide teams kon een goede aanval op touw zet ten, doordat er na twee of drie goe de passes steeds een foute, volgde. Ook het feit dat de scheidsrechter elke minuut wel een keer op z'n fluit blies, kwam de wedstrijd niet ten goede. Ook Irma de Witte, trainster van Oostkapelle, had zich hieraan geïrriteerd. „Die man. heeft vandaag gewoon heel slecht gefloten. Er zijn vandaag gele kaarten gegeven die nooit gegeven worden. En bij overtredingen die normaal minstens "geel zijn werd doorgespeeld. Dat die situaties dan steeds de kant van de tegen stander op vallen, zal wel toeval zijn, maar toch is het erg verve lend." In de 66e minuut viel de gelijkma ker van Smerdiek dan ook uit een makkelijk gegeven vrije trap. Op 23 meter van de goal ging Inge Pee- ters achter de bal staan. Zij schoot de bal recht op keepster Joraline Rianka Rentmeester speelde namens PWG remise tegen Arie Kammeraat. foto Willem Mieras 'S-GRAVENPOLDER - De Middelburg se damclub heeft zaterdag de Zeeuwse derby tegen PWG 's-Gra- venpolder met 11-9 gewonnen. De Middelburgers klommen dankzij hun zege naar een gedeelde derde plaats in de eerste klasse C, terwijl PWG na de derde competitieneder- laag in de gevarenzone staat. Bram Goedhart, Peter Schunselaar en Piet Allaart waren zaterdag in het dorpshuis van 's-Gravenpolder de helden bij het winnende tiental. Het trio slaagde erin een vroege achterstand om te buigen in een voorsprong die achteraf beslissend bleek. PWG was al vroeg in de wedstrijd op een 2-0-voorsprong gekomen. Aart Walraven rekende hardhandig af met Wim Koppejan, wiens lin kervleugel na een paar onhandige zetten in een puinhoop verander de. Nadat de partij tussen Danny de Jager en Jaap de Jonge in een vlotte remise was geëindigd en ook het topduel tussen Zeeuws kam pioen Johnny de Leeuw en zijn ri vaal Daaf Kasse een vreedzaam slot kende, viel de eerste Middelburgse zege aan het derde bord. Bram Goedhart en Jos de Wild waren na een klassieke partij beide op dam gekomen. De Wild, die een schijf achterstand had, dacht door nog een schijf te offeren de remise te forceren, maar overzag dat hij daar mee knullig zijn dam verspeelde. Nadat aan het tiende bord Jaap Veerhoek en de Middelburgse inval ler Ad Trapman de punten hadden gedeeld, kreeg PWG opnieuw een flinke tik te verwerken. Met sterk spel had Peter Schunselaar Niels Roelofsen, bezig aan een moei zaam seizoen, naar de randen van het bord gejaagd. De geroutineerde Vlissinger maakte het karwei daar na foutloos af Meer leed bleef PWG voorlopig even bespaard. Arie Kammeraat had na een tacti sche truc in een iets mindere stel ling een theoretisch gewonnen eindspel bereikt tegen Rianka Rent meester, maar verzuimde het von nis te voltrekken. Het was uitstel van executie, want even later kon arbiter Izak op 't Hof de derde zege voor Middelburg aantekenen. Piet Allaart profiteerde met een sterke opstoot van het onsamenhangen de spel van Ko Louwerse en won gedecideerd. Bij een io-6-voorsprong voor de Middelburgers bleef het nog lang spannend in het dorpshuis, omdat de resterende twee standen duide lijk in het voordeel van PWG wa ren. Arjo Kousemaker en Danny Wattel speelden een spetterende partij waarin de kansen voortdu rend wisselden. In het eindspel had Kousemaker de beste perspec tieven, maar toen de jonge Wattel met enkele offers de remise forceer de, was de Middelburgse over winning een feit. Daar kon ook de overwinning van PWG-captain en topscorer Kees Rijk op Piet Nieu- wenhuijzen niets meer aan veran deren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66