zeeland j 15 Groene vrienden Mallardmars verbroedert internationaal Monsun Majestical Masters of Mayhem en Libertation in finale 100 zangers gezocht voor Carmina Burana maandag 29 oktober 2012 De stichting Groene Vrienden van het Bevrijdingsmuseum Zeeland heeft dijk- paviljoen De Landing als vaste pleisterplaats gekozen tijds de Mallard-rond- rit. Daar kwamen de Schotse bevrijders in 1944 over de dijk. De zonnige start van de Mallardmars; de kinderen mochten op de heenweg met oude legervoertuigen naar de Sloedam. foto's Willem Mieras door Claudia Sondervan NIEUWDORP - De derde Mallard mars rond de herdenking van de Bevrijding van Zuid-Beveland bij het Sloedammonument trok dit jaar .511 wandelaars. Ondanks de donkere wolken die de zon bij de start verdreven en die de honder den mensen bij de ceremonie op de Sloedam de koffietent en hun auto's injoeg toen een onweer met GOES - De Regionale Zangersbond Zuidwest Nederland (RZZN) zoekt 100 tot 120 zangers en zange ressen voor de uitvoering van de Carmina Burana van Carl OrfF. Er worden volgend jaar zes zater dagrepetities gepland. In het voor jaar van 2014 volgen drie uitvoerin gen. Dirigent Léon Bours heeft de muzikale leiding. Koren en zan gers die geen koorverband hebben zijn welkom op een kennisma kingsbijeenkomst zaterdag 24 no vember in kerkgebouw De Hoog te, Populierenstraat 29, Goes-Zuid. Aanmelden bij Joke Lusse: j.lusse@hetnet.nl of 078 - 6771488. www.rzzn.nl hagel losbarstte, juist toen de plechtigheid beginnen zou. De tent stond er voor het tweede jaar, vertelt Stef Traas van het Bevrij dingsmuseum in Nieuwdorp, waar de mars begon en eindigde. De hevige bui had geen nadelige gevolgen voor bezoekers. „Er ko men veel ouderen naar de dam, bo vendien is het een winderige plek. We hebben overal langs de route plekken waar mensen kunnen door René de Dreu OVEZANDE - De rockbands Mon- sun 8c The Majestical Masters Of Mayhem en Libertation hebben zich voor de finale van de competi tie voor nieuwe bands Spectra ge plaatst. Bijzonder omdat deze twee bands het Spectrapodium in De Klomp in Ovezande afgelopen vrijdag gebruikten voor hun de buut. Dat was voor de jury bij de band Monsun 8c The Majestical Masters of Mayhem enkel in de eerste twee nummers enigszins te mer ken. Daarna blonk de set uit door een mooie opbouw en grote muzi- schuilen: café's en dijkpaviljoens." De colonne van de Groene Vrin den van het Bevrijdingsmuseum heeft paviljoen De Landing in Baarland geadopteerd als vaste pleisterplaats. Zonder de plotse bui had de mars dit jaar de 600 deelnemers wel gehaald. Vijftig vrijwilligers droegen de dag; de vroegsten gingen om 05.00 de rou te uitzetten. De combinatie van oude legervoertuigen, wandelrou- kale originaliteit. Met een strakke ritmebasis kan de zanger-gitarist zich veel vrijheid veroorloven en die weet hij met een authentiek stemgeluid te benutten. Duidelijk een nieuwe belofte', luidde het ju ry-oordeel. De bandnaam verwijst naar de oorsprong van de Ameri kaanse Hot Chili Peppers. In hun eigen nummers kan het trio uit Goes en omgeving elementen van oudere muziekgenres tot een nieuw geheel smeden. Dat teruggrijpen doet Libertation ook in de eigen nummers. Libera- tation mag namens het publiek door naar de finale in april 2013. De vier jonge muzikanten combi- te en herdenking zorgde ervoor dat een zeer gemêleerd, internatio naal gezelschap zich verpoost in de feesttent bij het museum: wan delenthousiasten, jonge en oude veteranen, Zeeuwen en toeristen. Elk jaar krijgt de mars nieuwe vas te gasten, vertelt Traas: nu weer de Zeeuwse vereniging van oud-com mando's en de Libanongangers, en busgezelschappen uit België heb ben zich voor 2013 aangekondigd. neren elementen van old school hardrock met psychedelische rock en jazzy uitstapjes. De Bevelandse death-metalband Warhead liet horen dat ze sinds hun debuut begin dit jaar een sprong vooruit maakten. Zanger Dennis Otte toont zich een agres sief gruntende frontman. De win naar van de Zeeuwse editie van PopSport, Back-Up uit Bergen op Zoom, invaller in de voorronde, kreeg het juryadvies meer passie en creativiteit in de nummers te stoppen. De tweede Spectraronde met vier- nieuwe bands is op vrij dag 16 november, weer in poppo dium De Klomp in Ovezande. GOES Inbraak in huis op klaarlichte dag In een huis aan de Anthony Fokker straat in Goes is vrijdag op klaar lichte dag ingebroken. De bewo ners waren weg tussen 15.30 en 17.30 uur. Bij thuiskomst zagen zij dat een deur geforceerd was en dat hun woning doorzocht was. Uit de woning zijn horloges en geld weg genomen. De politie hoopt dat om wonenden iets gezien hebben en vraagt om tips: 0900-8844. YERSEKE Brand in aanbouw van woning Spruitstraat Een aanbouw van een woning in de Spruitstraat in Yerseke is in de nacht van zaterdag op zondag uitge brand. Dë twee bewoners konden zich in veiligheid brengen. Zij zijn onderzocht door ambulanceteams maar bleken ongedeerd. De brandmelding kwam om 2.40 uur. De blusgroepen Yerseke en Kruiningen bestreden het vuur. Het huis heeft rook- en roetschade. RILLAND Roldeuren van vijf garageboxen vernield De politie zoekt mensen die iets weten van de vernieling van de deuren van vijf garageboxen, in de nacht van vrijdag op zaterdag, in de Aggerstraat in Rilland. De gara geboxen staan in een blokje bij el kaar en bij vijf van de zes garages is de roldeur vernield. Uit de gara geboxen is niets weggenomen. Het vandalisme moet gepleegd zijn tus sen 01.30 uur en 08.30 uur. COLIJNSPLAAT Dorpsraad over plan voor Colijnsplaat De dorpsraad Colijnsplaat houdt woensdag 7 november een inwo nersavond over het gemeentelijke verbeterplan Rondom Colijnsplaat, over strand, jachthaven, vismijn, havenplateau en Voorstraat. De raad heeft twee vacatures door het vertrek van de leden Jurriën Hellemans en Annet Versluijs. De vergadering begint om 20.00 uur in dorpshuis De Brug. MIDDELBURG Meisje (15) gepakt om diefstal laarzen Een 15-jarig meisje uit de gemeen te Noord-Beveland is zaterdag om 16.00 uur aangehouden in Middel burg om de diefstal van een paar laarzen. Het meisje wilde samen met een vriendin een schoenen winkel in de Lange Geere uitlopen met nieuwe laarzen aan. Het win kelalarm verraadde haar. Tegen haar wordt proces-verbaal opgemaakt KAPELLE Hardrijder moet zijn rijbewijs inleveren Een 22-jarige automobilist uit de ge meente Borsele is vrijdag zijn rijbe wijs kwijtgeraakt aan de politie. Die betrapte hem rond 15.45 uur op de Spaanweg in Kapelle met een ge corrigeerde meetsnelheid van 132 km/u. Ter plekke is de maximum snelheid 60 km/u. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt en zijn rijbewijs is inge vorderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59