Dader en slachtoffer schietpartij opgepakt Kampioenschap voor 's-Heer Arendskerke 141 zeeiaiHf Met succes een eigen bedrijf starten? Overeenkomst Aldi ligt ter inzage Man en vrouw uit Goes naar cel om beroving Dankjewel aan het team van de Banjaard maandag 29 oktober 2012 VLISSINGEN - De regionale brand weerwedstrijden in Vlissingen heb ben zaterdag vier Zeeuwse kam pioenen opgeleverd: 's-Heer Arendskerke, Hulst, Oosterland, en Breskens. De wedstrijden vonden plaats tij dens de informatiedag van de Vei- liogheidregio Zeeland. In de Tim merfabriek stonden kramen met informatie over de aanpak van overstromingen. In de Machinefa briek deden brandweerlieden uit de hele provincie hun best als brandbestrijders en hulpverleners. De wedstrijden waren tegelijk de monstraties voor het publiek. Aan de vaardigheidstoetsen deden 32 ploegen mee. Die streden op twee onderdelen: hulpverlening bij een ongeval en brandbestrij ding in een kantoor. Veilig, snel en volgens de voorschriften; op die drie punten werden de ploegen be oordeeld. De kampioenen in hulpverlening bij de vaardigheidstoetsen zijn 's-Heer Arendskerke en Breskens, bij de brandbestrijdingsactie Hulst en Oosterland. Het korps van Terneuzen haalde in de strijd om de beste officier van dienst zowel de eerste als de tweede plaats. C. Overdulve won, B. Pronk werd tweede. kijk ook de video op www.pzc.nl GOES - Een 34-jarige man en een 32-jarige vrouw uit Goes zijn vrij dagavond in Bruinisse aangehou den en overgebracht naar een poli tiecel in Torentijd. Zij worden verdacht van de mis handeling en beroving van een 25-jarige man van Schouwen-Dui- veland, rond 22,30 uur op de par keerplaats Hageweg 't Centrum. Hij meldde de politie dat hij was belaagd en dat zijn portefeuille was gerold. Toen agenten de man ter plekke spraken, zag die de auto met de twee de parkeerplaats oprij den. De verdachten zijn zaterdag verhoord. Het slachtoffer had een pijnlijk gezicht en kneuzingen. Kom naar de Week van de Starter Maandag 29 oktober Dinsdag 30 oktober Woensdag 31 oktober Zeeuws-Vlaa n deren Walcheren Oosterschelderegio toegang gratis Meer informatie en aanmelden www.kvk.nl/weekvandestarter Vlissinger verdacht van mishandeling door Maurits Sep VLISSINGEN - De vele vragen rond een schietpartij in Vlissingen, afge lopen vrijdagavond, zijn opgehel derd. Zowel slachtoffer als dader zijn opgepakt en ook alweer vrijge laten. De schutter blijkt een 31-jari- ge man uit Vlissingen te zijn. Hij heeft vrijdagavond rond half acht in de Hobeinstraat -met een alarm pistool op een 39-jarige Vlissinger geschoten, nadat zij ruzie hadden gekregen. Na de schietpartij waren zowel da der als slachtoffer spoorloos. De politie vond ter plaatse wel een plas bloed. Dat bloed kwam echter niet door de schietpartij, aldus de politie, maar door de mishande ling die daarop volgde. De bescho ten man raakte niet gewond, om dat uit het alarmpistool wel hul zen komen maar geen. echte ko- door Claudia Sondervain WISSENKERKE - De procedure voor de bouw van de Aldi-supermarkt in Wissenkerke is begonnen. De gemeente Noord-Beveland heeft de overeenkomst daarvoor gete kend met projectontwikkelaar Blij vend Goed. In de overeenkomst verklaart de gemeente de noodza kelijke wijziging van het bestem mingsplan voor de kom Wissen kerke in gang te zetten. Blijvend Goed verklaart de ontwikkeling en bouw van de Aldiwinkel ter hand te nemen, met bijbehorend parkeerterrein in de hoek Oostvoorstraat-Voorstraat. De za kelijke beschrijving van de over eenkomst ligt ter inzage in het ge meentehuis. Daar kunnen geen be zwaren of zienswijzen tegen wor den ingediend, dat kan wel bij de verlening van de bouwvergun ning. Voor de Aldi worden een aantal panden gesloopt: de oude garage De Moor aan de Voorstraat en panden direct naast de Attent- supermarkt in de Oostvoorstraat. Naast de Attent komt een parkeer plaats, zo ook op de plaats van de huidige tuin van de Oude Pastorie.' De gemeente heeft het pand aange kocht om Aldi parkeerplekken De 'Duck', het amfibisch voertuig DUKW dat behalve als landingsvoertuig vlakbij de winkel te bezorgen. van de geallieerden ook in de Watersnood goede dienst deed. gels. Omdat hij was beschoten, ging de Vlissinger de schutter te lijf Bij die vechtpartij is bloed ge vloeid. De beschoten man wordt daarom nu verdacht van mishande- ling. De politie kon beide mannen vrij dagavond laat nog aanhouden na een melding van een bekende van de beschoten man. Beide zijn op last van de officier van justitie za terdag weer vrijgelaten. Kleumend in wind en regen volgden een paar honderd mensen de herden kingsceremonie bij het Sloedammonument voor de gevallen bevrijders. BANJAARD - De dorpsraad van Kamperland, huldigde zaterdag de familie Van Halst en hun team om hun inspannin gen voor het Schoonste Strand van Nederland sinds vier jaar, het Banjaardstrand. Hans Driedonks, Giel de Kanter en Wim Jalink gaven Jos en Frank van Halst (vlnr) de oorkonde die de dorpsraad jaarlijks uitreikt aan onderschei dende inwoners. Voorjaar 2013 krijgt het Banjaardstrand van Nederland Schoon een sculptuur .van een zandkasteel van twee meter in het vierkant. Tot de eerste week van november is het paviljoen open. foto Willem Mieras Opgewekt in de hagel; twee van de 511 wandelaars die zaterdag het plotse linge slechte weer trotseerden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58