Wonen en forenzen wordt duurder Orchidee wel >13 BEVELANDEN/THOLEN Ouderwets kroegfietsen om de jeugd in het zadel te krijgen Doorrijder blijkt ook dronken almanak Kaartje MAANDAG 29 oktober 2012 13 rZiU Mallardmars verbroedert internationaal 14 en 15 Noord-Beveland moet bezuinigen om komende jaren uit het rood te blijven door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Wonen op Noord-Beveland wordt vooral voor huurders duurder: als de ge meenteraad de voorstellen over neemt voor de lokale belastingen voor 2013, betalen huurders 3,53 procent meer dan nu. Woningeige naren zijn 2,84 procent duurder uit. Dat staat in het begrotingsvoor stel dat de raad op donderdag 8 no vember behandelt. De raad wordt vooral gevraagd te kijken naar de meerjarenbegroting. De gemeente moet bezuinigen om te voorko men dat ze na volgend jaar chro nisch rood komt te staan door door de verwachte kortingen op de rijksbijdragen en de groeiende kosten voor zorg en inkomenson dersteuning. Toch blijft Noord-Be veland tot de goedkoopste gemeen ten van Nederland horen, staat in de begroting: de woonlasten ko men voor een gemiddeld gezin op 586 euro. Zo'n gezin heeft een ge meentelijke belastingdruk van 576 euro, tegen een Zeeuws gemiddel de van 628 euro. De nieuwe WOZ-waarden zijn pas in decem ber bekend, maar het college wil de onroerendezaakbelasting en de forensenbelasting wel verhogen met 1,75 procent. In 2013 is de ozb-opbrengst op 1,8 miljoen euro geraamd. De rioolheffmg wordt 12,50 per huishouden duurder en is dan kostendekkend voor 82 pro cent. Toeristische overnachtingen op Noord-Beveland wil het college vier cent duurder maken naar 1,06 euro per persoon per nacht. Die heffing is de tweede grote inkom stenbron voor de gemeente uit de belastingen: ruim 1,4 miljoen euro. De gemeente wil onderzoeken hoe de stranden meer op kunnen brengen; gedacht wordt aan strand huisjes op het nieuwe Sop- hiastrand. De kosten voor gebruik van de havens van Kamperland en Colijnsplaat worden opgetrokken naar het hogere btw-tarief van 21 procent. KAMPERLAND - Wielrenners van naam Jos Schipper (links) en Cees Bal begeleiden de jeugdrenners Tristan Timmermans (11, rechts) uit Yerseke en Arjan Poleij (11) uit Kruiningen tijdens hun gooi naar de Haven zichtbokaal, zaterdagavond in café Havenzicht in Kamperland. Dertig kinderen van wielerver eniging ZRTC Theo Middelkamp en de Noord-Bevelandse voetbalclubs fietsten tegen elkaar op de rollerbank. „Er zijn heel weinig kinderen op Noord-Beveland die tourfïetsen", vertelt Cees Bal. „Kroegfietswedstrijden als deze had je vroeger door heel Zeeland, nu nauwelijks meer. We proberen op deze ma nier kinderen, ook via scholen, enthousiast te krijgen voor de fietssport." foto Willem Mieras Laatste kans t/n'3 novefnb Lever je oude orchidee oco/ in voor een nieuwe met C.D /O KOI tl lig; 'Kijk voor de actievoorwaarden en inspirerende activiteiten tijdens de orchidee weken op www.intratuin.nl/koudekerke W 1 o Intratuin Koudekerke - 2.ïït»3T3.1ljll3.ï& Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond 11 geeft aan groen THOLEN - Een 22-jarige inwoner van Tholen is in de nacht van za terdag op zondag in zijn huis aan gehouden voor doorrijden na een aanrijding. Hij raakt een geparkeer de auto in de Wilhelminastraat in Sint Philipsland. Een getuige waarschuwde de poli tie. Schade aan de auto van de Tho- lenaar wees op een aanrijding. Hij had ook zes keer te veel gedron ken voor een beginnend bestuur der. Zijn rijbewijs is hij kwijt. Tip? redactie@pzc.nl Zo heel vaak stuurt die vrouw uit Vlissingen geen handgeschreven kaartje meer. Nee, eerder grijpt ze naar haar smartphone voor een e-mail, smsje ofWhatsAppje. Toen laatst een kennis was overle den, wilde ze een kaartje sturen om dat ze de crematie niet kon bijwo nen. Uit de kast diepte ze de doos op met kaarten, het adressenboek en postze gels. Een mooie kaart was snel uitge zocht en ook het adres was rap ge vonden. Het zoeken van een postze gel was minder eenvoudig. Ja, ze had er wel één, maar die was al een paar jaar oud. De zegel was afkomstig van een themavelletje over het mi lieu. Maar die te gebruiken, ging haar een stap te ver. Er zat niks anders op dan haar jas aan te trekken en naar de winkel te rijden voor nieuwe. Zegels zonder thema, deze keer. Want op die ene van thuis stond namelijk de niet zo toepasselijke tekst 'Roetfilter'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57